testik

Startuje Teatr Rozbark - ZDJĘCIA


 Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark wprowadził się już do swojej nowej siedziby. W drugi weekend marca będzie otwarty dla wszystkich zainteresowanych.

Wbrew obawom po zlikwidowaniu Śląskiego Teatru Tańca miasto nie zerwało z tą dziedziną sztuki. W jego miejsce powołano nową jednostkę, dysponującą własną siedzibą, odrobinę większym budżetem i... znacznie dłuższą nazwą, która stała się przedmiotem żartów. Widać dla samej instytucji stanowi ona kłopot, gdyż jej pracownicy dla ułatwienia skracają ją wyłącznie do frazy "Teatr Rozbark", a i w materiałach promocyjnych nazwa kopalni jest znacznie bardziej wyróżniona.

Teatr nie posiada jeszcze własnego zespołu. Właśnie prowadzona jest rekrutacja tancerzy do spektaklu „This is not a love song” w choreografii duetu Uriego Ivgi i Johana Grebena. Mimo to w dniach 7-9 marca odbędą się Dni Otwarte, podczas których jednostka zaprezentuje zakres swojej działalności. W programie znajdą się spektakle Polskiego Teatru Tańca i Bydgoskiego Teatru Lalek Buratino, zajęcia taneczne dla wszystkich grup wiekowych (w tym m.in. balet dla dzieci), warsztaty tańca latynoamerykańskiego, klasycznego i współczesnego, improwizacji, relaksacji, a także zajęcia street dance, jazzu, pilates oraz joga. Ponadto ostatniego dnia od 14:00 do 16:30 co pół godziny będzie można zwiedzać budynek teatru.

Te osoby, które pamiętają cechownię kopalni Rozbark sprzed lat mogą przeżyć szok. Wnętrze zmieniło się diametralnie i jedynie w niewielkiej części nawiązuje do oryginalnego wystroju. W sali zbornej wzniesiono nową scenę oraz ustawiono konstrukcje stalowe oświetlenia i składanych trybun, dzięki czemu zależnie od potrzeb przestrzeń widowni będzie można dowolnie aranżować. Budynek mieści w sobie również kawiarnię, sale ćwiczeń, pokoje noclegowe, garderoby, szatnie, a nawet siłownię.

Oprócz cechowni Teatr Rozbark zarządza niegdysiejszym budynkiem administracyjnym kopalni, gdzie urządzono pomieszczenia biurowe, hotelowe i sale ćwiczeń. Wbrew pierwotnym informacjom, obiekt nie będzie pełnił funkcji bursy dla studentów PWST. Teatr zamierza wynajmować pokoje na rynku komercyjnym, choć z oczywistych względów najczęściej będą z nich korzystać artyści. Inwestycja w oba obiekty wyniosła ok. 18 mln zł. Większość kosztów pokryła Unia Europejska.

Najnowsze

Kaj się bawić? 27.11 - 03.12Kaj się bawić? 27.11 - 03.12 27-11-15 - Weekend pełen koncertów, zarówno rockowych, jak i klasycznych.... czytaj...
Urzędnicy dostaną podwyżkęUrzędnicy dostaną podwyżkę 27-11-15 - Zarobki w bytomskim ratuszu zostaną zrewaloryzowane. Urzędnicy... czytaj...
Rajdowa Barbórka w SzombierkachRajdowa Barbórka w Szombierkach 27-11-15 - Sezon rajdów samochodowych w Bytomiu zakończy... czytaj...
165 tys. na ozdoby świąteczne165 tys. na ozdoby świąteczne 26-11-15 - Do świąt Bożego Narodzenia pozostał jeszcze miesiąc, a na... czytaj...
Koniec płatności za postój komórką? Co z moBiLETem?Koniec płatności za postój komórką? Co z moBiLETem? 26-11-15 - Już w grudniu stare parkomaty ustąpią miejsca nowym. Razem... czytaj...
Arsenał broni w garażu [VIDEO]Arsenał broni w garażu [VIDEO] 25-11-15 - Takiego magazynu broni nie powstydziłyby się... czytaj...
Piłka nożna: Rozbark znika, a 7 naszych drużyn spadnie?Piłka nożna: Rozbark znika, a 7 naszych drużyn spadnie? 25-11-15 - Wydawałoby się, że kiedy prezydentem został były prezes... czytaj...
270 kg lewego tytoniu270 kg lewego tytoniu 25-11-15 - Straż Graniczna wykryła w Bytomiu dziuplę, w której zmagazynowane... czytaj...
Kronika Policyjna: 24 listopada [przegląd]Kronika Policyjna: 24 listopada [przegląd] 24-11-15 - Rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Bytomiu informu czytaj...
Młody bytomianin z tytułem Mistrza Polski!Młody bytomianin z tytułem Mistrza Polski! 24-11-15 - Bytomianin Mateusz Flasz sięgnął po najwyższe trofeum Mistrzostw... czytaj...