Kronika Policyjna: 10 lipca [przegląd]


Rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Bytomiu informuje.

Stałe patrole kontrolują wywożone odpady

Od tygodnia stałe patrole bytomskiej drogówki pełnią służbę przy ulicy Pasteura w Bobrku. Mundurowi kontrolują pojazdy pod kątem legalności zwożonych odpadów oraz przestrzegania przepisów prawa o ruchu drogowym.

Uciążliwości związane ze składowaniem nielegalnych odpadów uprzykrzają życie mieszkańcom Bobrka. Jak twierdzą obywatele fetor pochodzi z terenu znajdującego się przy ul. Pasteura, gdzie działa kilka firm zajmujących się odpadami. Każdego dnia ciężarówki zwożą w to miejsce odpady niewiadomego pochodzenia. W walce z nieuczciwymi przedsiębiorcami pomagają bytomscy mundurowi. Stałe patrole drogówki od tygodnia kontrolują pojazdy wjeżdzające na teren byłej Huty Bobrek. Funkcjonariusze sprawdzają, czy kierowcy posiadają stosowne zezwo

Pracownik sklepu z narkotykami

34-letni pracownik sklepu w Łagiewnikach został zatrzymany z narkotykami. Mężczyzna będąc w pracy został poddany kontroli, podczas której okazało się, że posiadał przy sobie marihuanę. Bytomianin został zatrzymany. Grozi mu kara 3 lat więzienia.

W czwartek po popołudniu policjanci z komisariatu III zostali wezwani na interwencję do jednego ze sklepów w Łagiewnikach. Pracownik marketu nie chciał się poddać wewnętrznej kontroli. Przybyli na miejsce stróże prawa dokonali jego sprawdzenia i okazało się, że 34-latek posiada przy sobie marihuanę. Mężczyzna został zatrzymany. W piątek usłyszał zarzut. Grozi mu nawet 3 lata za kratkami

Wypadek w Miechowicach

Policjanci z bytomskiej komendy wyjaśniają okoliczności wczorajszego wypadku drogowego, do którego doszło w Bytomiu – Miechowicach. W zderzeniu autobusu z osobówką ucierpiała 48-letnia kobieta.

Do zdarzenia doszło we wtorek przed godziną 18:00 na ulicy Racjonalizatorów. Jak dotychczas ustalili będący na miejscu wypadku policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego kierujący Mercedesem prawdopodobnie nie ustąpił pierwszeństwa autobusowi i doprowadził do zderzenia pojazdów. Na skutek zdarzenia ogólnych potłuczeń ciała doznała 48-letnia pasażerka autobusu. Szczegółowym wyjaśnieniem wszystkich okoliczności wypadku zajmują się policjanci z Wydziału Kryminalnego KMP w Bytomiu.

111 mandatów

We wtorek od wczesnych godziny rannych policjanci z Bytomia prowadzili działania "PRĘDKOŚĆ". Na kierowców, którzy nie przestrzegali przepisów dotyczących ograniczenia prędkości czekały wysokie mandaty. Policjanci ukarali 111 kierowców za zbyt szybką jazdę.

Celem działań jest egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości oraz ograniczenie liczby osób zabitych w wypadkach drogowych. We wtorek bytomscy funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego dokonywali pomiarów prędkości na terenie całego miasta. Na amatorów szybkiej jazdy czekały dotkliwe grzywny. Stróże prawa w trakcie prowadzonych działań sprawdzali też stan trzeźwości kierujących, wymagane dokumenty oraz korzystanie z pasów bezpieczeństwa.

Policjanci ujawnili 111 przekroczeń prędkości i nałożyli tyle samo mandatów karnych.

Zniszczył radiowóz i znieważył policjantów

28-letni mieszkaniec Bytomia został zatrzymany w minioną niedzielę przez policjantów z komisariatu II. Mężczyzna podczas interwencji dokonał zniszczenia radiowozu oraz znieważył i naruszył nietykalność cielesną wykonujących czynności policjantów. Sprawca we wtorek stanął przed prokuratorem. Grozi mu nawet do 3 lat za kratkami.

Do zdarzenia doszło na Placu Rodła. Policjanci interweniowali w związku ze zgłoszeniem spożywania alkoholu w miejscu zabronionym. Na ulicy mundurowi zastali kilku młodych mężczyzn. Jeden z nich odmówił podania danych policjantom, był pobudzony i nie stosował się do wydawanych poleceń. Stróże prawa podjęli decyzję o umieszczeniu mężczyzny w Izbie Wytrzeźwień. W trakcie przejazdu 28-latek dokonał zniszczenia radiowozu kopiąc w jego drzwi, znieważył słownie policjantów i złamał palec funkcjonariuszowi. Sprawca we wtorek stanie przed bytomskim prokuratorem. Grozi mu do 3 lat za kratkami.