Bytomska policja ma nowy bat na kierowców

Nowy rejestrator prędkości trafił do bytomskiej drogówki. Jego zaletą nie tylko jest to, że dokładnie mierzy prędkość, ale także rejestruje obraz, co rozwiąże wiele problemów.

Policja w Bytomiu ostatnio nie ma prawa narzekać. Jeszcze w grudniu funkcjonariusze otrzymali aż sześć nowych radiowozów, które już patrolują nasze ulice. Teraz uzupełniono wyposażenie drogówki, która dostała nowoczesny laser do rejestrowania prędkości.

Reklama

Kierowcy poruszający się po bytomskich drogach muszą mieć się na baczności, bo to urządzenie bardzo dokładne. Nie tylko z dużą dokładnością dokonuje pomiaru prędkości, ale także rejestruje obraz, co rozwiąże wiele problemów.

W przypadku starszych urządzeń dochodzi do sytuacji, że laser mierzy prędkość innego samochodu. Wówczas trudno udowodnić, że to nie my jechaliśmy za szybko. Nowy sprzęt dokładnie pokazuje, które auto zostało poddane kontroli. W dodatku łatwiej udowodnić, kto w danym momencie prowadził pojazd.

- Urządzenie dokładnie wskazuje, kto w danym momencie faktycznie popełnia wykroczenie na drodze. Film wideo rozwiewa w tej kwestii wszelkie wątpliwości - mówi w portalu naszemiasto.pl mł. asp. Wojciech Włodzyński z bytomskiej drogówki.

Laser ma zasięg do 1200 metrów. Już był testowany na bytomskich drogach i policjanci przekonali się, że to skuteczna broń w walce z kierowcami, którzy łamią przepisy.

fot. KMP Bytom

Zobacz też:
Discuss this article in the forums (44 replies).

google bot Avatar
google bot odpowiedział w temacie: #176679 2018/01/16 07:56
Lekarz nie pomoże, tutaj jest przypadek z innej planety. Wielu już to sugerowało ale delikwent jest oporny.

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka
Jawor Avatar
Jawor odpowiedział w temacie: #176670 2018/01/15 19:46
Czy jest na sali lekarz, lekarz specjalista ?
AA Avatar
AA odpowiedział w temacie: #176630 2018/01/13 21:34
Pierwsze zdanie świadczy o tym że rozumisz jedno ze źródeł problemu, Drugie że nie widzisz tego że ich czas się kończy bo My-Lepsza i Rozumniejsza Część Społeczeństwa już możemy ich wziąć pod but (bo środki prawne, nawet na poziomie lokalnym, już są ) - i zaprawdę powiadam, weźmiemy !
Jawor Avatar
Jawor odpowiedział w temacie: #176625 2018/01/13 19:06

AA napisał:

71hanysek napisał: Dawniej moderator przeniósł by tych kilka komentarzy na inny,lub utworzył nowy wątek...gdzie jest Fantus?

zasadniczo tak, niemniej pewien związek z tematem jest. Nauczałem o tym wielokroć ale przypomnę. Otóż jeżeli państwo wykonałoby swój obowiązek pacyfikacji szybkowściekłości drogowej to do większości przemieszczeń wystarczyłyby kilkukroć mniejsze moce ( a większe ciężko byłoby rozwinąć ) i dyskusje jak powyższa stałyby się bezprzedmiotowe.


Państwo czyli mości posłowie i senatorowie sami lubią bryki które pod machą mają min 300 KM także twoje marzenia nie spełnią się ani dla ciebie, ani twoich dzieci, ani wnuków, prawnuków itp. Także kończ waść...
myszaty Avatar
myszaty odpowiedział w temacie: #176624 2018/01/13 18:53
I to była MX5 1gen, a nasze europejskie maluszki? Golf 1 GTI 115 kucyków, Peugeot 205 turbo (to była wścieklizna , kolega miał, od przyspieszeń pękał dach), o lancerach evo z ,,zaledwie" 2.0 a jaki szatan.
Miałem tez Fiata Tipo 2.0DGT tez wymiatał.

Reklama