Obserwuj nas

Facebook Instagram Twitter YouTube

Reklama

Fotograf Bytom


Co kryje w sobie Dom Partii? [VIDEO]

Dawna siedziba Komitetu Miejskiego Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej to jeden z najbardziej okazałych budynków w Bytomiu. Niestety od lat stoi zamknięty na cztery spusty i coraz bardziej niszczeje. Maciej Bartków dostał się do środka i nagrał co obecnie kryje się w tym wielkim gmachu.
 

Kolekcja unikatowych pocztówek za... 15 złotych!

Muzeum Górnośląskie znów dzieli się swoimi skarbami. Tym razem do rąk miłośników historii Bytomia trafił pakiet reprodukcji przedwojennych pocztówek. Wśród nich m.in. przelot Zeppelina nad miastem, nieistniejąca już dziś synagoga oraz dawna poczta przy pl. Kościuszki.
 

Dystrybutory zniknęły sprzed strażnicy. Jeden wróci do Bytomia

Dwa stare dystrybutory paliwa były charakterystycznym elementem krajobrazu ulicy Strażackiej. Mimo swojego wieku jeszcze do niedawna służyły bytomskim strażakom. Ku zaskoczeniu bytomian przed kilkoma dniami oba urządzenia zniknęły sprzed budynku jednostki.
 

Dokonali archeologicznego odkrycia robiąc wykop pod rury

Czy znaleziono pozostałości zamku piastowskiego? Odpowiedzi na to pytanie szukają archeolodzy, którzy nadzorują wykopy na placu Grunwaldzkim.
 

Spacer po Rynku. Poznaj historię głównego placu Bytomia

Już jutro uczestnicy „Rajzy po Bytomiu” dowiedzą się, jak w ciągu stuleci zmieniał się miejski Rynek. Spacer z przewodnikami wśród kamienic poprzedzi wykład w Agorze Bytom. Wejściówki na wydarzenie są jeszcze dostępne.