Obserwuj nas

Facebook Instagram Twitter YouTube

Reklama

Fotograf Bytom


Rzeźba Górnika stanęła przy Cechowni

Dzieło Waltera Tuckermanna stojące przez kilkadziesiąt lat na terenie kopalni Centrum zmieniło lokalizację. Rzeźba Górnika trafiła w sąsiedztwo dawnej Cechowni KWK Rozbark, gdzie obecnie funkcjonuje Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark.
 

Przedwojenny Bytom w kalendarzu

Muzeum Górnośląskie w swoich zbiorach posiada unikatowe zdjęcia naszego miasta sprzed wielu lat. Teraz niektóre z nich można mieć na własnej ścianie. Muzeum stworzyło kalendarz z rzadko pokazywanymi fotografiami przedwojennego Bytomia.
 

Niezwykłe znalezisko w tajemniczej skrytce

Pracownicy Muzeum Górnośląskiego dokonali niespodziewanego odkrycia podczas demontażu wyposażenia dawnego domu modlitwy. Nagle konserwatorom ukazały się stare księgi, które niebawem zostaną zbadane.
 

Książka "Wilhelm Heller i jego secesyjne projekty dla Bytomia"

Oddajemy w Wasze ręce książkę "Wilhelm Heller i jego secesyjne projekty dla Bytomia" autorstwa Marka Wojcika. Całość możecie przeczytać w naszym serwisie, bądź pobrać w formacie PDF na swój komputer. Całkowicie za darmo!
 

Secesyjne cuda wrocławskiego architekta

Przedwojenna architektura, to cecha, która pozytywnie wyróżnia Bytom na tle innych miast. Właśnie powstała książka o twórcy kamienic zdobiących ulice Dworcową, Moniuszki, Batorego, a także Mickiewicza.