Obserwuj nas

Facebook Instagram Twitter YouTube

Reklama


Fajerwerki, pojazdy militarne i kino na 100-lecie

Miechowickie ProFort Centrum będzie hucznie świętować setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji przygotowano szereg atrakcji, które odbędą się na terenie dawnego gimnazjum przy ul. Stolarzowickiej.
 

Muzeum wydało książki o Bytomiu

"Bytom w literaturze..." oraz "Bytom w dawnej fotografii" to dwie nowości wydawnicze Muzeum Górnośląskiego związane z naszym miastem. Nieco wcześniej instytucja wprowadziła również do oferty pakiet piętnastu reprodukcji przedwojennych pocztówek z Bytomia.
 

Kolekcja unikatowych pocztówek za... 15 złotych!

Muzeum Górnośląskie znów dzieli się swoimi skarbami. Tym razem do rąk miłośników historii Bytomia trafił pakiet reprodukcji przedwojennych pocztówek. Wśród nich m.in. przelot Zeppelina nad miastem, nieistniejąca już dziś synagoga oraz dawna poczta przy pl. Kościuszki.
 

Co kryje w sobie Dom Partii? [VIDEO]

Dawna siedziba Komitetu Miejskiego Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej to jeden z najbardziej okazałych budynków w Bytomiu. Niestety od lat stoi zamknięty na cztery spusty i coraz bardziej niszczeje. Maciej Bartków dostał się do środka i nagrał co obecnie kryje się w tym wielkim gmachu.
 

Dokonali archeologicznego odkrycia robiąc wykop pod rury

Czy znaleziono pozostałości zamku piastowskiego? Odpowiedzi na to pytanie szukają archeolodzy, którzy nadzorują wykopy na placu Grunwaldzkim.