Obserwuj nas

Facebook Instagram Twitter YouTube

Reklama


Cały Bytom zrzuca się na Wąskotorówkę!

Choć nasze miasto jest pełne zabytków, to nie mamy zbyt wielu atrakcji turystycznych. W zasadzie jedyną jest Górnośląska Kolej Wąskotorowa, którą utrzymuje grupka wolontariuszy z różnych miast. Bytomianie postanowili wesprzeć ich wysiłki, by nasza atrakcja stała się jeszcze lepsza.
 

Czekają nas kolejne archeologiczne sensacje?

Za każdym razem, gdy archeolodzy pojawiają się na wzgórzu św. Małgorzaty, udaje im się dokonać sensacyjnych odkryć. To miejsce kryje średniowieczne tajemnice o początkach naszego miasta. Badacze znów tu wrócą, aby sprawdzić co skrywa się pod posadzką zabytkowego kościoła.
 

Honorowi obywatele doczekali się książki

W historii Bytomia przyznano tytuł Honorowego Obywatela Miasta niemal 20 osobom. Mimo tego zaszczytnego wyróżnienia wiele z tych postaci jest dziś zapomnianych. Ich życiorysy odkurzył profesor Piotr Obrączka, by przypomnieć wszystkim o ludziach, którzy złotymi zgłoskami zapisali się w dziejach naszego miasta.
 

Modernistyczna poczta w rejestrze zabytków [ZDJĘCIA]

Gmach przy ulicy Karola Miarki jest drugim budynkiem pocztowym w Bytomiu wpisanym do rejestru zabytków. Jest jednak zupełnie różny od dawnej Poczty Głównej przy ul. Piekarskiej. W przeciwieństwie do niej ma bardzo oszczędną formę, co było zgodne z duchem czasów, w których został wybudowany.
 

Bytomski urzędnik napisał książkę

Wśród pracowników bytomskiego ratusza są ludzie o wielu pasjach. Jednym z takich urzędników jest Tomasz Sanecki. W księgarniach właśnie ukazała się jego druga książka. Najnowsze wydawnictwo przedstawia historię 1. Pułku Strzelców Bytomskich.