Obserwuj nas

Facebook Instagram Twitter YouTube

Reklama

Fotograf Bytom


Sukces Bytomia na Eurowizji

Nasze miasto ma w tym roku szczęście do Eurowizji. W maju Kasia Moś dostała się do wielkiego finału konkursu dla piosenkarzy, a wczoraj w Pradze uczennica bytomskiej baletówki wygrała konkurs dla młodych tancerzy.
 

Wielki finał trasy ciężarówek Coca-Coli w Bytomiu

Dwie ciężarówki znane wszystkim ze świątecznych reklam Coca-Coli przejechały trasę w kształcie serca. Po zatrzymaniu się w 32 miastach całej Polski dotrą w końcu do Bytomia, gdzie odbędzie się wielki finał bożonarodzeniowej akcji. Na scenie wystąpi m.in. Cleo, Yung Stadium Club i Mariusz Kałamaga.
 

Na dworcu znowu stanie choinka, a ubiorą ją mieszkańcy

To będzie już piąta edycja akcji ubierania choinki na bytomskim dworcu PKP. 9 grudnia warto zabrać ze sobą dzieci, bo na miejscu będzie kilka atrakcji dla najmłodszych.
 

Bytomianin przełożył "Opowieść wigilijną" na śląski

Niemal każdy zna historię skąpego Scrooga, który uważał święta Bożego Narodzenia za wymysł głupców. Dzieło Karola Dickensa doczekało się niezliczonej ilości tłumaczeń, jednak dopiero 174 lat od jego wydania powstał jego śląski przekład. Dokonał tego bytomianin, Grzegorz Kulik.
 

Między dźwiękiem, światłem a ruchem

Makijaż oraz kostiumy są minimalistyczne, ale to co dzieje się na scenie - ruch, światła i muzyka - dostarcza wrażeń aż nadto. Nic dziwnego, że bilety na piątkową premierę zostały wyprzedane co do ostatniej sztuki. Najnowszy spektakl prezentowany na deskach Teatru Tańcu i Ruchu Rozbark tętni życiem, może się w nim wszystko zdarzyć; wiadomo, że aktorzy tańczą na żywo, ale to, że światła i muzyka też jest tworzona tu i teraz już nie jest tak oczywistą konwencją.