Obserwuj nas

Facebook Instagram Twitter YouTube

Reklama


Świat w miniaturze w Hali Na Skarpie

W ten weekend w Szombierkach wylądują modele samolotów, zbiegną figurki żołnierzy i zjadą się mniejsze wersje najróżniejszych pojazdów. Rusza kolejna edycja Międzynarodowego Festiwalu Plastikowych Modeli Redukcyjnych.
 

Bytom wita w nanoświecie

Za sprawą nanotechnologii można urzeczywistnić rzeczy, które dotąd jedynie były w sferze marzeń lub wizjami twórców powieści i filmów science-fiction. Pasjonujący nanoświat przedstawi w interaktywnej formie najnowsza wystawa w Muzeum Górnośląskim.
 

Bytomianka z nominacją do Oscara!

Film "Twój Vincent" wyreżyserowany przez Dorotę Kobielę i Hugh Welchmana został nominowany do najbardziej znanej nagrody filmowej na świecie. To kolejne ogromne wyróżnienie dla artystki, która wychowała się w Bytomiu.
 

Piękno architektury Bytomia uchwycone na fotografiach

Atrium Plejada zaprasza mieszkańców Bytomia i okolic na fotograficzny spacer po mieście. Intrygujące budynki Bytomia, uchwycone na zdjęciach autorstwa Oliwii Szewczyk, będzie można podziwiać na pasażu centrum do 14 lutego podczas wystawy „Architektura”.
 

Oberschlesien zagra na bytomskim finale WOŚP

Miejski finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wróci do Muszli Koncertowej w Parku Kachla. Koncerty i inne atrakcje potrwają przez kilka godzin. Oczywiście nie zabraknie licytacji i światełka do nieba.