Bytomski kabaret nagrał parodię Despacito


Przebój portorykańskiego duetu Luisa Fonsiego i rapera Daddy'ego Yankee "Despacito" w ciągu ostatnich miesięcy stał się globalnym fenomenem. Piosenka jest tak popularna, że doczekała się niezliczonej ilości najróżniejszych parodii. Do tego szaleństwa przyłączył się bytomski kabaret, który jednak nie sparodiował oryginału, lecz... inne parodie.

39-letni Luis Fonsi ma na swoim koncie 12 albumów, ale wielką, międzynarodową sławę przyniosło mu dopiero wydanie wraz z Daddy'm Yankee utworu "Despacito" na początku tego roku. Teledysk z udziałem Miss Universe Zuleyki Rivery w ciągu zaledwie jednej doby od premiery uzyskał aż 5,14 mln wyświetleń w serwisie Vevo, a już w kwietniu przekroczył wynik 1 mld wyświetleń na YouTube. Obecnie znajduje się na drugim miejscu na liście najpopularniejszych filmów na YT i najprawdopodobniej kwestią dni jest zrzucenie przez "Despacito" piosenki "See You Again" Wiza Khalify i Charliego Putha ze szczytu.

Kawałek dwójki portorykańczyków zdobył pierwsze miejsca na listach przebojów m.in. w: Australii, Francji, Hiszpanii, Kanadzie, Niemczech, Polsce, Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i we Włoszech. O jego gigantycznej popularności może świadczyć fakt, iż jego parodie same stają się przebojami. "Wieśka Tico" obejrzano aż 14,2 mln razy na YouTube, "Nie tak szybko" 4,8 mln razy, a "Srespacito" 1,2 mln.

Swoją wersję zdecydował się stworzyć również bytomski kabaret Amelijush. Dwójka jego członków - Rafał Wojciechowski i Marcin Golec - nagrali parodię wyśmiewającą całe zamieszanie jakie panuje wokół "Despacito". "Dajcie spokój" naigrywa się zarówno z youtuberów, jak i stacji radiowych puszczających w kółko tę piosenkę. Autorzy w swoim tekście sięgnęli nawet po legendy Zenona Martyniuka i Chucka Norrisa. Sami posłuchajcie:

Wersja kabaretu Amelijush nie jest tak popularna, jak inne parodie, jednak tylko cztery dni zajęło jej uzyskanie niemal 23 tys. wyświetleń na YouTube. W ten sposób stała się najczęściej oglądanym filmem bytomskiego zespołu.