Kolędowanie na dworcu i koncert charytatywny w kościele

Święta Bożego Narodzenia już minęły, ale nadal można poczuć ich atmosferę. W dniach 6-7 stycznia będzie okazja, aby posłuchać i pośpiewać kolędy.

W sobotę 6 stycznia warto wybrać się na bytomski dworzec PKP. Kilka tygodni temu mieszkańcy ubierali tam choinkę, a teraz będą mieli okazję, aby wspólnie kolędować. Tomasz Kasperek oraz organizacja Ino Bytom zapraszają na drugą edycję "Noworocznego kolędowania na bytomskim dworcu PKP".

Reklama

Kolędy, pastorałki i świąteczne utwory rozpoczną się po Orszaku Trzech Króli, o którym więcej pisaliśmy TUTAJ, czyli o godzinie 16.30. Na dworcu wystąpi zespół Latorośle i przyjaciele, który działa przy parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa. Próbkę swojego talentu dadzą także młode wokalistki - Olivia Klinke oraz Sonia Fiedor.

W niedzielę warto z kolei udać się do kościoła pw. Świętej Trójcy, gdzie odbędzie się "IV charytatywny koncert świąteczno-noworoczny". Podczas koncertu będą zbierane środki finansowe, które zostaną przekazane na bytomskie jadłodajnie Caritas oraz zakup wyposażenia do bytomskiej noclegowni.

W kościele wystąpią m.in. Marta Król, trio smyczkowe Appassionato, a występy poprowadzi Nina Nocoń. Goście będą mogli posłuchać i pośpiewać kolędy i inne utwory o tematyce bożonarodzeniowej. Koncert rozpocznie się o godzinie 18, a zakończy o 19.45.

Zobacz też:
Reklama