Tanecznym krokiem dla dzieci [ZDJĘCIA]


Przeszło pół setki kobiet (choć nie tylko) wzięło udział w niedawnym Maratonie Zumby zorganizowanym przez IOGT Polska. Dzięki nim w Śródmieściu powstanie klub dla dzieci z rodzin dysfunkcyjnych.

Maraton Zumby miał miejsce w ostatnią sobotę w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 16 przy ul. Rataja. Do akcji IOGT Polska włączyło się w sumie 55 osób - głównie kobiety w różnym wieku, lecz pomiędzy panie wmieszało się również kilku mężczyzn. Wszyscy przez kilka godzin wspólnie ćwiczyli Zumbę. Choć maraton był wymagający fizycznie, to uczestnicy świetnie się bawili przy żywiołowych rytmach.

Sobotnią imprezę zorganizowano, by wesprzeć powstający przy ul. Dworcowej 20/10 Centrum Aktywizacji Mieszkańców. Zgodnie z planem ma w nim funkcjonować klub dla dzieci z rodzin dysfunkcyjnych. Dzięki maratonowi uzbierano 1418 złotych, które zostaną przeznaczone na wyposażenie klubu i zakup materiałów do warsztatów "Czas na kolor!" prowadzonych przez IOGT Polska na terenie Bytomia.

Stowarzyszenie chce w przyszłości organizować podobne akcje. W ten sposób społecznicy chcą zachęcać ludzi do aktywnego spędzania czasu wolnego, a przy okazji również wspierania celów dobroczynnych.

fot. Ewa Zielińska / ZELD.pl