Foodtrucki opanują Rynek


W ten weekend bary na kółkach zaparkują na bytomskim Rynku. Do wyboru będzie kilkanaście wozów oferujących najróżniejsze przysmaki.

Rynek Smaków, czyli bytomski zlot foodtrucków odbędzie się po raz drugi. Poprzednim razem pogoda nie dopisała, ale mimo to przechodnie chętnie zamawiali jedzenie w pojazdach zaparkowanych na głównym placu naszego miasta. Na szczęście w najbliższych dniach prognozy mateologów są bardziej korzystne, niż przed rokiem.

Foodtrucki wjadą na Rynek już w piątek w samo południe. Do Bytomia przyjadą: Najlepsze Frytki w Mieście, YNO HOT DOG, Robimy Pierogi, Fit-Fat Dim-Sum, POżarcie, Makaroneria Sosnowiec, Real Greek, Królleski Burger, Montownia smaku i zdrowia, MobiLody, Hell's Truck, W Gruncie Rzeczy Vege FoodTruck, El'Cazuela, Zjedz mnie oraz John Lemon Polska. Będzie można w nich spróbować m.in. burgerów, żeberek, steków, zapiekanek, a także dań kuchni włoskiej.

Zlot foodtrucków potrwa do niedzieli. Mobilne kuchnie będą przyjmować zamówienia codziennie od 12:00 do 22:00.

Discuss this article in the forums (4 replies).

marcinen Avatar
marcinen odpowiedział w temacie: #172875 2017/07/02 23:03
Tak to mniej więcej wyglądało. Poprostu Bytom śmieciami stoi i to w najbardziej newralgicznych miejscach. Po co my płacimy jakimś firmom za sprzątanie jak w weekendy​ brakuje miejsca w koszach a powoli zaczyna brakować też miejsca na ulicach żeby się śmieci mogły ponieść. Już nie wspomnę Dworcowej gdzie zarówno w tygodniu jak i weekend jest tragedia i dramat!!! W jednym akcie! I niech żaden brudas nie próbuje mydlić oczu że jest inaczej. Bo jest syf!!! Bytom w długach umoczony po szyję ale pieniędzy na sprzątanie w tym mieście nigdy nie było a dobry i czysty zarządca około 80 lat temu
MephiR Avatar
MephiR odpowiedział w temacie: #172853 2017/07/01 10:00
Też wczoraj zauważyłem mnóstwo walających się śmieci na Rynku. Ale wydaje mi się, że przyczyną ich pojawienia się na placu było to, że z koszy przy ławkach, które tam są zamontowane na stałe przy dużym wietrze są wywiewana ich zawartość. Wczoraj widziałem kilka takich koszy z workiem wywróconym na lewą stronę i powiewającym powyżej kosza.

Inna sprawa, że MZZiGK organizując zlot foodtrucków powinno nieco częściej wysyłać na Rynek grupę sprzątającą...

Żeby nie było, że tylko krytykuję, to muszę pochwalić MZZiGK za to, że bezpośrednio przy foodtruckach ustawiło bardzo dużo koszy na śmieci, natomiast właściciele pojazdów często chodzą i sami zbierają porzucone przez klientów odpadki.
71hanysek Avatar
71hanysek odpowiedział w temacie: #172851 2017/06/30 23:33
Czy przypadkiem sprzedający nie jest zobligowany do utrzymania porządku w granicach swojego punktu sprzedaży?
U nas jest to postawione na głowie.W Niemczech też się odbywają tego typu spędy,ale to właściciel food-trucka ma obowiązek zainstalować przy swoim stoisku miejsce do utylizacji śmieci.Oczywiście bezpłatnie dostaje stojak na śmieci oraz worki z Urzędu Miasta...Po całej imprezie przyjeżdzają służby i zabierają worki.Tyle w temacie.
marcinen Avatar
marcinen odpowiedział w temacie: #172849 2017/06/30 22:02
Rynek wygląda strasznie!!!!!!! Brud, smród i ubustwo na ławkach!!!!! Gdzie są służby, które dbają o czystość miasta?? na płycie leży papier przy papierze, śmieć przy śmieciu a MZZiGK postawił przy samochodach około 6-9 koszy na śmieci o pojemności około 40 litrów, które zapełniły się po 3 godzinach od rozpoczęcia sprzedaży. O 19:00 wszystkie kosze już przelewały śmieciami a służb, które mogłu by posprzątać wymienić kosze całkowity brak!!

Postarajcie się trochę i dajcie tam trochę parasoli i ławek aby ludzie mogli w spokoju i w godnych warunkach zjeść!!