Pole nie tylko golfowe


Pole golfowe zmieniło oblicze terenów dawnej Kopalni Szombierki. Dziś roztacza się tam iście bajkowy krajobraz. Tego lata w tej wspaniałej scenerii można nie tylko zagrać w golfa, ale też poćwiczyć jogę i pilates.

Przed dwoma tygodniami na wyspie na środku stawu Zumerek odbyły się pierwsze zajęcia w tym sezonie. Zorganizowało je Prettyou Medical Day Spa. Ćwiczenia jogi poprowadziła Agnieszka Tobor z Pracowni Duszy i Ciała, a godzinę później Joanna Zomerfeld z Fitness Studio Body Line wykonała z uczestnikami imprezy ćwiczenia pilates. W międzyczasie na brzegu jeziorka każdy zainteresowany mógł uzyskać porady specjalistów w zakresie zdrowia i urody oraz zakosztować zdrowej żywności. Urządzono tam też kącik dla dzieci, w którym odbywały się przeróżne zabawy i malowanie buziek.

Kilka dni później w tym samym miejscu stowarzyszenie Piękna Strona Miasta rozpoczęło trzecią edycję cyklu "Wakacyjna joga o świcie". Zajęcia odbywają się w każdy wtorek o 6:30. Są bezpłatne i każdy może wziąć w nich udział. Należy jednak zabrać ze sobą matę do ćwiczeń oraz wodę. Ćwiczenia prowadzi Bożena Miksa.

W najbliższą sobotę, 15 lipca o 9:00 na Zumerku odbędzie się druga odsłona "Śniadania na polanie" organizowanego przez Prettyou. Tym razem uczestnicy będą mogli wziąć udział w zajęciach Pilates i Zdrowy Kręgosłup prowadzonych przez Joannę Zomerfeld i Adama Szeję z Fitness Studio Body Line. Tak, jak przed dwoma tygodniami zajęciom będą towarzyszyć atrakcje dla dzieci. Organizatorzy zachęcają do zabrania ze sobą koców i urządzenia sobie na miejscu pikniku.

fot. Ewa Zielińska / ZELD.pl