Gazeta na 12. urodziny Bytomski.pl

W październiku mija 12 lat od powstania serwisu Bytomski.pl. Przez te wszystkie lata rozrośliśmy się z małego forum dyskusyjnego do najpopularniejszego medium w mieście. Z tej okazji wracamy z wydaniem papierowym, które w najbliższych dniach trafi do skrzynek kilkudziesięciu tysięcy bytomian.

Nasza domena została zarejestrowana dokładnie 18 października 2006 roku. Tak naprawdę Bytomski jest nieco starszy, gdyż wcześniej funkcjonował jako Bytomskie Forum Dyskusyjne, które istniało od maja 2006 r. Od samego początku było to przedsięwzięcie inspirowane i prowadzone przez samych mieszkańców Bytomia.

Reklama

Przez 12 lat Bytomski wyrósł na czołowe źródło informacji. Dysponując skromnymi środkami rywalizujemy z dużymi koncernami medialnymi i wygrywamy tę konkurencję, umacniając się na pozycji lidera. Od lat popularność naszego serwisu niezmiennie rośnie. Zaledwie w ciągu pierwszych 9 miesięcy tego roku liczba wizyt na Bytomski.pl wyniosła 1,3 mln. W porównaniu z poprzednim rokiem wzrost liczby sesji wyniósł aż 43 proc.

W 2014 roku podjęliśmy się dużego wyzwania - przez okrągły rok wydawaliśmy bezpłatny tygodnik, który trafiał do rąk 8 tysięcy bytomian. Nasi czytelnicy wystawiali nam pozytywne recenzje za dużą ilość treści w porównaniu do płatnych (!) gazet oraz rzetelne i atrakcyjne wiadomości. Jednak na początku 2015 r. zdecydowaliśmy się skupić wyłącznie na działalności w internecie, by za jakiś czas wrócić z gazetą, która jeszcze lepiej będzie wpisywać się w oczekiwania bytomian.

Ten moment właśnie nastąpił. W najbliższych dniach w Bytomiu ukaże się nowy tytuł prasowy: "Informator Bytomski.pl". Będzie mieć ponad trzykrotnie większy nakład, niż przed czterema laty i zupełnie inny system dystrybucji. 30 tysięcy egzemplarzy będzie kolportowanych wprost do skrzynek pocztowych mieszkańców Bytomia. Zmieni się również częstotliwość wydań, bowiem "Informator" będzie ukazywać się co dwa tygodnie.

Nasza gazeta będzie największym lokalnym tytułem prasowym w Bytomiu. Dzięki temu, że będzie bezpłatna i dystrybuowana bezpośrednio do skrzynek, będzie mieć też większy zasięg, niż konkurencja. W porównaniu do innych bytomskich gazet rozpowszechnianie będzie nawet 10-krotnie większe.

W ten sposób Bytomski.pl nie tylko stanie się jeszcze bardziej znaczącym źródłem informacji o mieście, ale też będzie znakomitym narzędziem promocji tutejszych przedsiębiorstw. Dzięki współpracy z nami, bytomskie firmy będą mogły skutecznie dotrzeć do swoich klientów, a mieszkańcy będą mogli w łatwy i przystępny sposób poznać ich ofertę. Wspólnie dołożymy cegiełkę do rozwoju lokalnej gospodarki, co dla Bytomia ma ogromne znaczenie.

Świętujcie z nami 12. urodziny i szukajcie naszej gazety w swoich skrzynkach.

Zobacz też:
Reklama