Reklama

Fotograf Bytom

Bytomski szpital zawiesza ratowanie płodów. NFZ za mało płaci

Tylko w Bytomiu nienarodzone dzieci, u których zdiagnozowano przepuklinę oponowo-rdzeniową, miały szansę na ratunek. Niestety, teraz Polki nie będą mogły liczyć na operację płodu, bo Śląskie Centrum Perinatologii, Ginekologii i Chirurgii Płodu już zbyt dużo do tego dopłaca.
 

Dwie szkoły na sprzedaż. Jedna z nich ma słynny schron

Gmina Bytom ogłosiła przetargi na sprzedaż sześciu budynków, które są zlokalizowane w różnych częściach miasta. Dwa w przeszłości pełniły funkcję edukacyjną, a jeden z nich jest niezwykle cenny z historycznego punktu widzenia.
 

Bytom skurczy się o połowę!

Polska Akademia Nauk przeprowadziła badania średnich miast Polski. Naukowcy zakwalifikowali Bytom do grupy miast zagrożonych, gdzie występuje wyraźne tracenie funkcji i zła sytuacja społeczno-gospodarcza. Zgodnie z ich prognozami w tym półwieczu liczba ludności Bytomia zmniejszy się do 80 tys. mieszkańców!
 

Linia numer 38 straci zabytkowe tramwaje

Za dwa lata zabytkowe tramwaje typu N znikną z ulicy Piekarskiej. Tramwaje Śląskie ogłosiły przetarg na nowy, niskopodłogowy tabor, który będzie obsługiwał jedną z najkrótszych linii w Europie.
 

Będą przerwy w dostawie ciepła

Przeszło tydzień będą trwały przerwy w dostawie ciepła w Bytomiu. Dobrze, że obecnie pogoda nas rozpieszcza...