Reklama

Energia ze słońca dla bytomskiego żłobka

W ramach drugiej edycji programu Wolontariatu Pracowniczego Fortum, na dachu Żłobka Miejskiego nr 1 przy ul. Łużyckiej 6A w Bytomiu, zostały zainstalowane panele fotowoltaiczne. W ten sposób placówka zyskała możliwość korzystania z energii słonecznej i obniżenia rachunków za energię elektryczną. Latem, podczas najbardziej upalnych dni, nowoczesna instalacja umożliwi korzystanie z prądu za darmo.
 

Bytomska elewacja z tytułem „Fasada Roku 2016”

Jurorzy konkursu „Fasada Roku 2016” odkryli swoje karty, rozstrzygając tym samym tę edycję krajowych zmagań. Wśród nagrodzonych prestiżowym tytułem znalazła się także elewacja z Bytomia. Choć wydarzenie przechodzi powoli do historii, dla laureatów nagrody głównej prawdziwa przygoda dopiero się zaczyna...
 

Apartamentowiec odmieni ul. Musialika

Nieopodal zabytkowego kościoła św. Jacka powstaje nowoczesny apartamentowiec Senior Garden. Budynek wprowadzi zupełnie nową jakość w tej części Rozbarku.
 

Kopalnia Centrum wkrótce zniknie

Spółka Restrukturyzacji Kopalń ogłosiła przetargi na rozbiórkę zabudowań KWK Centrum. To efekt decyzji sprzed dwóch lat o likwidacji tego bytomskiego zakładu.
 

Stacja Vitor to rozwój Bytomia

Budowa nowego przystanku kolejowego w rejonie Vitoru, to szansa na szybką i sprawna komunikacja dla mieszkańców Bytomia. Wzrastająca liczba samochodów powoduje, że miasta w Polsce i na świecie stawiają intermodalną komunikację, który łączy różne środki transportu, na pierwszym miejscu stawiając kolej. Śląscy samorządowcy już zapowiadają, że kolej będzie priorytetem rozwoju metropolii. Wahania władz Bytomia w kwestii budowy nowej stacji są niezrozumiałe.