Obserwuj nas

Facebook Instagram Twitter YouTube

Reklama

Elsat

Fotograf Bytom


Nowa strażnica będzie droższa niż zakładano

Aby znaleźć wykonawcę nowej siedziby Państwowej Straży Pożarnej potrzeba było aż trzech przetargów i ograniczenia zakresu inwestycji. Nawet trzeciego przetargu nie udałoby się rozstrzygnąć, gdyby nie dodatkowe środki na budowę.
 

Tramwaje nie dojadą do Katowic

Modernizacja linii nr 6 i 19 w Bytomiu wchodzi w kolejną fazę. Remontowany będzie odcinek pomiędzy osiedlem Arki Bożka a Pogodą. Z tego względu przez dwa dni nie będą kursować tramwaje z Bytomia do Katowic.
 

Mieszkańcy Miechowic mają dość szkód górniczych

Miechowiczanie mają dość szkód górniczych. Z powodu eksploatacji węgla pod dzielnicą pękają budynki, a na ulicach wyrastają garby. Mieszkańcy będą zbierać podpisy pod petycją o zaprzestanie wydobycia.
 

Bytom znów daje kasę na założenie firmy

Znów pojawia się okazja, aby zgarnąć środki na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej. Bytomska Agencja Rozwoju Inwestycji rozpoczyna nabór do projektu "Moja firma - mój sukces". Tym razem mogą się zgłaszać mieszkańcy całej metropolii.
 

Rusza remont ul. Frenzla (DK94). Będą utrudnienia

Rozpoczęły się prace na ulicy Frenzla w Miechowicach. Droga będzie remontowana ze środków Metropolitalnego Funduszu Solidarności. Utrudnienia potrwają kilka miesięcy.