Flixbusem z Bytomia do Częstochowy i Krakowa

Największy w Europie operator dalekobieżnych połączeń autobusowych uruchomił linię łączącą Bytom z Częstochową i Krakowem. Przejazd nowoczesnymi autobusami z Wi-Fi na pokładzie to koszt zaledwie kilkunastu złotych.

Flixbus połączył pod jedną marką 10 polskich przewoźników autobusowych, w tym między innymi popularnego PolskiegoBusa. Wszystkie pojazdy jeżdżące w barwach Flixbusa spełniają określone standardy, jak np. większa przestrzeń na nogi, darmowy dostęp do Wi-Fi oraz gniazdka elektryczne przy każdym siedzeniu. Wakacyjna siatka połączeń obejmuje co najmniej 130 destynacji, w tym z samego województwa śląskiego można dojechać do ponad 70 miast w ramach 19 linii.

Reklama

Wśród nowych połączeń uruchomionych przez Flixbusa w naszym regionie znalazła się linia Kraków - Częstochowa. Zielone autobusy zatrzymują się w Katowicach, Chorzowie, Bytomiu oraz na lotnisku w Pyrzowicach. Przystanek w naszym mieście znajduje się na dworcu autobusowym przy placu Wolskiego. Flixbusy przejeżdżają przez Bytom 4 razy dziennie w każdym z kierunków. Podróż do Częstochowy trwa 1 godzinę i 20 minut, natomiast do Krakowa 1 godzinę i 40 minut. Ceny biletów wahają się od 15 do 19 zł, lecz można również trafić na bilety nawet za 9 zł.

Bilety na przejazdy można kupić na stroni internetowej www.flixbus.pl oraz w aplikacji mobilnej. Flixbus posiada w Kraju blisko 200 punktów sprzedaży stacjonarnej, lecz niestety najbliższe znajdują się w Piekarach, Rudzie Śląskiej i Tarnowskich Górach. Aby zakup biletów był jeszcze szybszy i bezpieczniejszy, FlixBus wprowadził właśnie usługę Google Pay w aplikacji FlixBus na Androida, a wkrótce zakup biletu będzie możliwy także na pokładzie autobusu.

Zobacz też:
Discuss this article in the forums (29 replies).

georg11 Avatar
georg11 odpowiedział w temacie: #180029 2018/07/28 13:33

cloner napisał: Panie kolego, ale jakie Katowice? Rozmawiamy o podróży, komforcie i niskiej cenie, z Bytomia.

Ok.10 zeta z Bytomia w komforcie większym jaki jest w busie.Taniej jak w busie.Jedynie jedzie sie dłużej,i to jest jedyny mankament.
cloner Avatar
cloner odpowiedział w temacie: #180013 2018/07/27 19:20
Panie kolego, ale jakie Katowice? Rozmawiamy o podróży, komforcie i niskiej cenie, z Bytomia.
Baron Avatar
Baron odpowiedział w temacie: #180005 2018/07/26 22:57

MephiR napisał: ale na ten moment trudno się nim zachwycać.


Tak samo jak i trudno się zachwycać perspektywą oczekiwania przez te, zapewne aż, pięć lat spokojnie licząc, do czasu gdy trasa będzie wyremontowana i przejezdna w normalny sposób. Nie bądź typowy mikol :D, pociągi wszystkiego nie zalatwią.

Bardzo dobrze ze jest takie połączenie.
georg11 Avatar
georg11 odpowiedział w temacie: #180003 2018/07/26 21:11
No tak ja patrzyłem bilet z Karty duzej rodziny.Jadąc PolRegio z Katowic bilet wychodzi mnie 7 zeta.A dłużej jedzie owszem ale mi to nie przeszkadza.
MephiR Avatar
MephiR odpowiedział w temacie: #179980 2018/07/26 02:29

georg11 napisał: Niskie to sa ceny na pociąg.

W porównaniu z kosztem paliwa, jakie by się spaliło jadąc do Krakowa/Częstochowy własnym autem 15 zł za przejazd to bardzo mało. Opłaca się zostawić samochód w Bytomiu i skorzystać z autobusu. Pociąg, TLK z Bytomia, jest dwukrotnie droższy i jedzie o 40 minut dłużej. Jak PKP wreszcie zakończy przebudowę torów między Śląskiem a Krakowem, to może to połączenie stanie się konkurencyjne, ale na ten moment trudno się nim zachwycać.

Reklama