Reklama

BPK płaciło setki tysięcy zł siostrze radnego

Do mediów trafiły kolejne dokumenty związane z Bytomskim Przedsiębiorstwem Komunalnym. Tym razem dotyczą umów zawieranych z siostrą byłego radnego z Miechowic, a obecnego prezesa klubu piłkarskiego i spółki powołanej do budowy miejskiego kompleksu sportowego. Wynika z nich, że BPK wyłożyło pieniądze m.in. na imprezę plenerową zorganizowaną przez w/w radnego przed wyborami w 2014 roku.
 

Prokurator Krajowy sprawdzi bytomską prokuraturę?

Nowy przewodniczący Rady Miejskiej zwrócił się do Prokuratora Krajowego o objęcie nadzorem działań bytomskiej prokuratury w sprawie nieprawidłowości w Bytomskim Przedsiębiorstwie Komunalnym. Do dziś nikomu nie postawiono zarzutów choć ponad pół roku temu skierowano do niej zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa.
 

SLD żąda dymisji prezydenta Bytomia

Politycy Sojuszu Lewicy Demokratycznej domagają się od Damiana Bartyli rezygnacji z funkcji prezydenta. Pretekstem do tego ma być zła sytuacja, w jakiej znalazł się Bytom od momentu objęcia przez niego rządów w mieście.
 

Bartyla stracił Radę Miejską

Podczas czwartkowej sesji radni ugrupowania Damiana Bartyli utracili funkcje w prezydium Rady Miejskiej i jej komisjach. Opozycja wprowadza nowe porządki w strukturach bytomskiej władzy.
 

BPK zapożyczy się w parabanku?

Według nieoficjalnych informacji rada nadzorcza Bytomskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego jutro ma podjąć decyzję w sprawie zaciągnięcia wielomilionowej pożyczki. Spółka prawdopodobnie skorzysta z oferty firmy Magellan znanej z usług parabankowych.