Obserwuj nas

Facebook Instagram Twitter YouTube

Reklama

Fotograf Bytom


Sesja ws. składowania odpadów w Suchej Górze [LIVE]

Transmisja na żywo z sesji nadzwyczajnej Rady Miejskiej w sprawie składowania niebezpiecznych odpadów w Suchej Górze na terenie dawnej fabryki ceramiki budowlanej Jopek.
 

Będzie referendum! Znamy datę!

To już pewne. Wojewoda nie dopatrzył się wad prawnych w uchwale Rady Miejskiej dotyczącej przeprowadzenia referendum w sprawie odwołania prezydenta Damiana Bartyli. Dziś Komisarz Wyborczy w Katowicach wyznaczył datę głosowania. Do urn pójdziemy w grudniu.
 

Bartyla próbuje zablokować referendum

Niedawno Damian Bartyla w jednym z wywiadów zapowiadał, że nie boi się oceny mieszkańców. Tymczasem prezydent zaskarżył uchwałę Rady Miejskiej dotyczącą przeprowadzenia referendum. I to dwukrotnie!
 

Prezydent obraził się na metropolię?

Po przegranym głosowaniu na członków zarządu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii Damian Bartyla sprawia wrażenie obrażonego. Prezydent nie pojawił się na pierwszym spotkaniu podokręgu bytomskiego i nie wiadomo, dlaczego nie wziął w nim udziału.
 

Czarna Księga Odpadów ujawnia powiązania biznesu z władzą

Prawo i Sprawiedliwość w kilkudziesięciostronicowym dokumencie szczegółowo opisało kulisy procederu składowania szkodliwych odpadów w Bytomiu. Szukano tak głęboko, że odkryto nawet, że jeden z przedsiębiorców z Bobrka współpracował ze służbami bezpieczeństwa PRL. Księga w całości została udostępniona w Internecie.