Reklama

Fotograf Bytom

Gdzie się podziali inwestorzy?

Inwestorzy w Bytomiu są jak Yeti: wszyscy o nich mówią, ale nikt ich nie widział. Dlaczego nasze miasto mimo wielu atutów jest omijane przez przedsiębiorców i co zrobić, aby zechcięli prowadzić tu swoje interesy? Odpowiedzi na te pytania będą szukać uczestnicy kolejnej debaty z cyklu "Bytom 2054".
 

BPK zadłużone jak całe miasto

Bytomskie Przedsiębiorstwo Komunalne jest niemal tak samo zadłużone, jak samo miasto. Tymczasem spółka zaciąga kolejne kredyty, zadłużając się m.in. w parabankach.
 

Bytom ma parytet w zarządzie miasta

Od wczoraj w zarządzie Bytomia mamy parytet. Dzięki objęciu przez Bożenę Mientus fotela drugiego wiceprezydenta funkcje we władzach miasta pełnią dwie kobiety i dwóch mężczyzn.
 

Bytomianie będą debatować o bytomianach

Rusza cykl debat pod nazwą "Bytom 2054" poświęconych naszemu miastu i jego przyszłości. Pierwsza dyskusja będzie dotyczyć tego, co sami mieszkańcy są w stanie zrobić, aby zmienić Bytom na lepsze.
 

Bartyla nie dostanie absolutorium. Sam odejdzie?

Regionalna Izba Obrachunkowa wydała negatywną opinię w sprawie wykonania zeszłorocznego budżetu Bytomia. To stanowi podstawę dla nieudzielenia Damianowi Bartyli absolutorium przez Radę Miejską i usunięcia go z urzędu.