Bytomski PiS rośnie w siłę. Nowa radna w szeregach


Bytomska Inicjatywa Społeczna straciła radną, która postanowiła zasilić szeregi Prawa i Sprawiedliwości. Klub ten w radzie miejskiej liczy już pięciu członków i stał się najliczniejszy z opozycji.

 - W czasie ostatniej sesji Rady Miejskiej w Bytomiu, przewodniczący Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości Alfred Pyrk ogłosił, iż swój akces do Klubu zgłosiła radna Iwona Pakosz - czytamy na stronie bytomskiego Prawa i Sprawiedliwości.

Iwona Pakosz jest radną od 2012 roku, gdy po referendum w Bytomiu odbyły się przyspieszone wybory. Do Rady Miasta dostała się z klubu Bytomskiej Inicjatywy Społecznej i wówczas od wyborców otrzymała 327 głosów.

W kolejnych wyborach, które odbyły się w 2014 roku, znacznie poprawiła swój wynik i otrzymała 628 głosów. Teraz zdecydowała się opuścić szeregi BIS i dołączyła do PiS. Dzięki temu Prawo i Sprawiedliwość stało się najliczniejszą partią opozycyjną i w swoich szeregach ma pięciu radnych.

Iwona Pakosz z zawodu jest nauczycielką języka niemieckiego. Obecnie pracuje w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Bytomiu. Ponadto jest tłumaczem przysięgłym i bięgłym sądowym z zakresu języka niemieckiego.

fot: iwonapakosz.pl

Discuss this article in the forums (16 replies).

ml Avatar
ml odpowiedział w temacie: #173483 2017/08/20 13:20
Widzę, że jako zwykły bezpartyjny mieszkaniec naszego miasta widzę, że zostałem reprymendę od członka PiS (i to bynajmniej nie byle jakiego "szeregowego"). Ponoć "żałośnie" zacytowałem "ahistoryczne" dwie "banialuki":
1. Że Damian Bartyla był kandydatem PiSu w 2010 roku, po czym nagle Szeregowy w kolejnym zdaniu się z tym zgadza.
2. Że BiS składał się m.in. z członków wywodzących się z PiSu, co Szeregowy wytłumaczył:
"nie, jak pisze "przegląd" 'wywodzące się z PiS", ale osoby, które z list PiS startowały, a wywodziły się z różnych środowisk + 1 były członek partii Prawo i Sprawiedliwość,"
Czyli różnica, zwłaszcza w tym kontekście, jest dość subtelna... No bo jak ktoś startuje z listy PiS, to dla mnie jako obywatela przy urnie, jest po prostu członkiem przez PiSu, którego PiS firmuje własnym szyldem. "1 były członek" to właśnie dokładnie "osoba wywodząca się z PiSu".

Nie rozumiem więc po co się tak buldoczyć jak ktoś pisze prawdę. Jeżeli tak ma wyglądać zachęcanie mnie, żebym potencjalnie głosował na PiS, to dziękuję, ja wysiadam.

Na pewno zgodzę się z tym, że inicjatywa referendalna (technicznie rzecz biorąc) była bardzo dużym sukcesem, bo założone cele zostały zrealizowane. W efekcie udało się Damiana Bartylę (a więc powiązanego w 2010 roku z PiS) wsadzić na fotel prezydenta, a kilka osób będących kiedyś pod szyldem PiS wsadzić na stołki radnych BIS. Myślę jednak, że dzisiaj mieszkańcy mogą się czuć oszukani tą całą inicjatywą.

Wracając do meritum i tematu wątku - znowu mamy doskonały przykład jak prosto przeskakuje się między szyldami PiS i BIS, wszak to tylko jedna literka różnicy...
Błażej Avatar
Błażej odpowiedział w temacie: #173480 2017/08/20 12:54
@Szeregowy: jedyne za co Ci dziękuję to materiał TVS z 2010 roku. Pokazuje to, że w sprawie Bobrka PO nie ma racji bo już wtedy nie robili nic (mieli marszałka, prezydenta i rząd za sobą, czyli mogli zrobić wszystko).
Niestety jednak nie masz racji z tym, że PiS nie jest umoczony w żadne afery bo gdyby tak było Bartyla niemal natychmiast zostałby zastąpiony komisarzem na wniosek wojewody (po co nam taki wojewoda, który nic nie robi) wyznaczonym przez p. premier Szydło.

To co robi PiS pokazuje, że w tej partii jest jeden wódz i nikt nie jest w stanie samodzielnie bez niego egzystować. Jeżeli p. Kaczyński nie dowie się/nie podejmie decyzji w sprawie to nic się nie zadzieje.

Teraz PiS ma narzędzia (prokuraturę pod kontrolą, przewodniczącego rady miasta, prezydenta, sejm i rząd). W czym problem uchwalić ustawę zmieniającą prawo gospodarki odpadami na takie, w których mafie śmieciowe można ukrócić? W czym problem aby prokuratury: rejonowa, okręgowa, regionalna zajęły się rzeczywiście tymi sprawami? Jakoś ani widu ani słychu o wszczętym śledztwie/zatrzymaniach.

Kolejne pytanie do Szeregowego: Dlaczego CBA nie weszło jeszcze do UM w Bytomiu kiedy wiadome już jest, że BPK podpisało skandaliczną umowę na 15 lat? Czekają na spalenie/zniszczenie dowodów?

W sprawę tego jak wygląda Bytom zamieszani są WSZYSCY ludzie złej woli znajdujący się w PiS, BiS, PO, BPM, WB i innych ugrupowaniach. W każdym ugrupowaniu znajdują się też ludzie, którzy chcą dobrze, ale być może nie mają wystarczającej siły przebicia lub wódz partii każe inaczej.

PiS rządzi dwa lata, od co najmniej pół roku wychodzą kolejne afery Bartyli i nic w tej sprawie się nie zmienia. W 1.5 roku naprawdę można zniszczyć całe miasto. Na to czekacie? Chcecie być "Bohaterami dobrej zmiany w Bytomiu?" Z pieniędzy wszystkich podatników?
Gdybyście mięli wizję to już dawno miastem rządziłby komisarz, zrobiłby porządek z budżetem, rozwiązałby wszystkie niekorzystne umowy, a w Warszawie zostałyby zmienione ustawy w taki sposób, aby ukrócić nielegalny proceder.

Wciąż uważam, że partie polityczne nie są żadną receptą na dobre zarządzanie miastem. Wręcz przeciwnie.

PS. W sąsiednich Piekarach Śląskich był podobny przestępczy proceder. Był bo p. prezydent Sława Umińska-Duraj i rada miasta podjęły decyzje pozwalające ukrócić haniebny proceder (doszło nawet do rozkopania dróg dojazdowych do "składowisk").
salahaddin Avatar
salahaddin odpowiedział w temacie: #173474 2017/08/19 23:37
I tak to jest z pisem. Wykręca się od tego co wszyscy widzą. Z listy pisu startował nie kto inny jak Daniel Skiba, wiceprezes BPK a do niedawna prezes. To właśnie on jest odpowiedzialny za skandaliczne wydzierżawienie miejskiego wysypiska na 15 lat. Do niedawna jednym z dyrektorów ZBM był pan Jamrozik (nominat pisu) przykładów by się znalazło więcej. Pis najpierw wrzucił bytomianom kandydata Bartylę lansowanego przez lokalnego posła a później zawarł jawną koalicję stołkową. W zamian za co Bartyla ma do dziś przedziwnie skuteczną ochronę w organach ścigania. PIS od 2 lat prawie rządzi ma prokuraturę na usługach i dalej za śmieci w Bytomiu nikt nie beknał. Wszystko w temacie.
Sir Zorro Avatar
Sir Zorro odpowiedział w temacie: #173462 2017/08/19 12:58
Szeregowy,
już nie wiem ile lat Cię prosić abyś na forum nie popisywał się słownictwem o którym nie masz bladego pojęcia, a który możesz znać co najwyżej ze spotkań ze specjalistami lub ulotek przy lekarstwach.

Nie dysponując odpowiednimi dyplomami i certyfikatami aby tego typu zagadnienia poruszać, robisz wszystko aby upodobnić się do pewnego farmaceuty, który ubzdurał sobie, że jest mądrzejszy od generałów z wieloletnim szkoleniem i stażem, którzy to powinni mu salutować, a oficerowie trzymać mu parasolkę.. Wiemy jak skończył. A tak bardziej dosadnie, to jak świnia pochrząkająca o teorii względności Ensteina.

Zrozum, że jedynie szkodzisz sobie i swoim przełożonym dając przykład "poszanowania" potencjalnych wyborców stosując wobec nich zwroty typu konfabulacja, urojenia, brednie, majaczenia, przypadek psychiatryczny .... itp

Mnie i moich znajomych ciekawi jak długo jeszcze Twoje chamskie zachowanie będą tolerować Twoi przełożeni. No bo chyba nie chcesz publicznie oświadczyć, że wyrażenia tego typu to codzienny język komunikacji stosowany w PiS-ie.
Nikogo nie dziwi zatem fakt, że co niektórzy woleli w 2012 startować z innych organizacji niż PiS. To już majstersztyk.
A jeśli chodzi o użyty przez Ciebie zwrot "Psychiatryczny", to ten fragment przemówienia od 8min10sek do 10min15sek też bym tak nazwał. I cieszę się, że w jednym jesteśmy zgodni.

Jeszcze raz uprzelmie Cię proszę. Nie szukałem i nie szukam zwady, ale mam prawo wymagać aby przewodniczący miejskiego oddziału ogólnopolskiej partii, swoim brakiem wychowania nie przynosił jej wstydu, szanował potencjalnych wyborców, rozumiał słowa którymi publicznie obrzuca ludzi nieobojętnych na losy miasta, a przede wszystkim nauczył się podstaw dyskursu gdyż jego umiejętności komunikacyjne ograniczają się do obrzucania prymitywnymi wyzwiskami. .

P.S.
za publiczne oświadczenie
"Zdanie o radnych PiS odczytać można wyłącznie w taki sposób: PiS w Bytomiu nie jest zainteresowany wzięciem na swoje listy w przyszłych wyborach kogokolwiek z BIS."
dziękuję i mam nadzieję, że zostanie dotrzymane.
pozdrawiam, życzę udanego weekendu
Szeregowy Avatar
Szeregowy odpowiedział w temacie: #173460 2017/08/19 11:54
Zdanie o radnych PiS odczytać można wyłącznie w taki sposób: PiS w Bytomiu nie jest zainteresowany wzięciem na swoje listy w przyszłych wyborach kogokolwiek z BIS.

A już sugerowanie, że ktoś przyjeżdża do Bytomia po to, aby wspierać inne organizacje niż jego, to już majstersztyk. Psychiatryczny.