Referendum w Bytomiu - relacja na żywo z sesji


Dziś Rada Miejska ponownie się zbiera, aby usłyszeć wyjaśnienia Damiana Bartyli na temat m.in. nielegalnego składowania odpadów w Bytomiu i niegospodarnego zakupu ujęcia wody w Tarnowskich Górach. Następnie radni podejmą decyzję w kwestii rozpisania referendum w sprawie odwołania Damiana Bartyli i obniżenia jego wynagrodzenia. Całą sesję relacjonujemy na żywo prosto z ratusza.

 Relacja video na Facebooku:

Relacja tekstowa na Twitterze:

AKTUALIZACJA: Radni zatwierdzili referendum. Za jego przeprowadzeniem głosowało 14 za i 9 przeciw, natomiast dwójka radnych nie stawiła się dziś na sesji.

Discuss this article in the forums (13 replies).

Gojira Avatar
Gojira odpowiedział w temacie: #173750 2017/09/06 20:30

71hanysek napisał: ŻADEN z obecnych rajców miejskich nie zasługuje na reelekcje w następnych wyborach a wywalenie Bartyli z fotelu prezydenta niczego nie zmieni.
Za rok na listach wyborczych pojawią się po raz kolejny te same ZAKŁAMANE SKOMPROMITOWANE i NIEWIARYGODNE nazwiska.
Na dzień dzisiejszy w Bytomiu nie ma nawet substytutu elit samorządowych o sprawnym środowisku menadżerskim nie wspominając.Przykre...
Dziękuje za uwage.


Całkowita zgoda (o dziwo! ;) ). Trudno jest kogoś wybrać - nie ukrywam, że właśnie dlatego przy ostatnich wyborach głosowałem właśnie na osobę, o której nic nie słyszałem. Może się to wydawać nieodpowiedzialne, ale uznałem to za jedyne wyjście z sytuacji.
Odnośnie referendum w sprawie odwołania prezydenta... uważam, że to jest jedyna słuszna opcja. Władza nie może się czuć bezkarna, a tego typu referendum jest jedynym batem obywateli. Może to drugie z rzędu referendum da do myślenia następcy. Nawet jeśli nie będzie on w 100% uczciwy i zaradny (buahahahaha.... tak sobie śmieszkuje :P ) to może przynajmniej nie będzie przy tym infantylny, być może swe niedoskonałości postara się zamaskować JAKIMIŚ sukcesami. Będzie to już jakiś krok w przód. Nie możemy jednak pokazać, że społeczeństwo jest bierne....
Maciej Polok Avatar
Maciej Polok odpowiedział w temacie: #173731 2017/09/06 12:10
Hanysek, co w takim układzie proponujesz?
71hanysek Avatar
71hanysek odpowiedział w temacie: #173728 2017/09/06 11:28
ŻADEN z obecnych rajców miejskich nie zasługuje na reelekcje w następnych wyborach a wywalenie Bartyli z fotelu prezydenta niczego nie zmieni.
Za rok na listach wyborczych pojawią się po raz kolejny te same ZAKŁAMANE SKOMPROMITOWANE i NIEWIARYGODNE nazwiska.
Na dzień dzisiejszy w Bytomiu nie ma nawet substytutu elit samorządowych o sprawnym środowisku menadżerskim nie wspominając.Przykre...
Dziękuje za uwage.
Paweł P Avatar
Paweł P odpowiedział w temacie: #173725 2017/09/06 08:00

andrzej4478 napisał: Referendum to największy z kretyńskich pomysłów "naszych radnych - bezradnych, bezwartościowych pajaców, z których każdy przebiera nogami, by dorwać się do władzy i kasy. Ludzie olejcie ich, a kosztami referendum obciążcie ich wszystkich, przeciez kasy maja dosyć. Dosyć żyłowania kasy miejskiej!. Bytom wybiera albo niedouczonych nauczycieli, począwszy od Spyry, albo pijaków. Porządny człowiek nie ma tu szans! Uważam, że należałoby wywalić na zbity pysk całą Radę miejską, wszystkich radnych i conajmniej połowę urzędasów UM i wreszcie zrobić porządek w tym mieście. Halina

A pewnie 5 lat temu to uważałeś referendum za genialny pomysł...
Tak jak napisał Gojira w innym wątku, Bartyla to najgorszy prezydent jakiego widziało nasze miasto i nikt nawet nie zasługuje na to żeby stać obok niego na podium. Jeśli uda się go odwołać, to będzie to gigantyczna oszczędność dla miasta i koszty referendum zwrócą się wielokrotnie.
Błażej Avatar
Błażej odpowiedział w temacie: #173721 2017/09/05 23:17
No to wszystko się ułożyło w jedną całość.
1. Pan Mariusz Janas zostanie komisarzem - może prowadzić kampanie wyborczą.
2. Jedyną "przeszkodą" dla oczyszczenia miasta z odpadów będzie UMWŚ i pozwolenia wydane firmom przez ten urząd.
3. Nie zazdroszczę p. Janasowi roli człowieka wystawionego na publiczny lincz. Miejmy jednak nadzieję, że jednak kiedyś doczekamy prezydenta.