Sąd umorzył postępowanie w sprawie radnego Napierały


W piątek sąd zajął się przypadkiem radnego Michała Napierały, który pod koniec maja został zatrzymany za prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu. Nie został skazany, ale konsekwencji nie uniknął.

Afera wybuchła na przełomie maja i czerwca. 30 maja policja zatrzymała do kontroli samochód, którym kierował Michał Napierała. Badanie alkomatem wykazało, że radny prowadził auto, mając we krwi 0,8 promila alkoholu.

Klub Bytomskiej Inicjatywy Społecznej domagał się, aby Napierała złożył mandat radnego. Tak się nie stało, a sprawą zajął się Sąd Rejonowy w Bytomiu. Radnemu groziło nawet 5 lat więzienia.

"Gazeta Wyborcza" zdradza, że postępowanie zostało umorzone. Na korzyść radnego zadziałał fakt, że wcześniej nie miał problemów z prawem oraz niska szkodliwość czynu. Radny Stowarzyszenia Budujemy Bytom konsekwencji jednak nie uniknął.

- Prokurator złożył wniosek o warunkowe umorzenie postępowania na rok. I sąd się do tego przychylił. Radny otrzymał również roczny zakaz prowadzenia pojazdów i grzywnę w wysokości 5 tys. zł - mówi w "GW" Monika Krawczyk, prezes Sądu Rejonowego w Bytomiu.

Michał Napierała nie chciał szerzej komentować sprawy. Niebawem opublikuje oficjalne oświadczenie i broni się, że cała sprawa została "ustawiona".

- Media razem z policją już wystarczająco mnie skrzywdziły. Powiem tylko tyle, że ta cała sytuacja była ustawiona. To element wojny politycznej, która jest prowadzona w Bytomiu. Oficjalne oświadczenie wydam za dwa, trzy tygodnie - komentuje radny SBB.

Discuss this article in the forums (10 replies).

wigru Avatar
wigru odpowiedział w temacie: #173816 2017/09/12 12:27
Kliknij w link na początku wątku.
vanstypeks Avatar
vanstypeks odpowiedział w temacie: #173815 2017/09/12 12:24
Warto wkleić tu jego zdjęcie, co by uważać na niego.
Ratnik Avatar
Ratnik odpowiedział w temacie: #173812 2017/09/12 06:52

71hanysek napisał: Dla mnie gość z promilami za kółkiem to potencjalny zabójca.PIŁEŚ NIE JEDŻ.


Każdy kierowca to potencjalny zabójca. Alkohol zagrożenie wzmaga, ale go nie powoduje.

#nagonkanapijanychtoodwracanieuwagiodsednaproblemu
Franz Avatar
Franz odpowiedział w temacie: #173811 2017/09/12 00:31
Jakość nie umię się doczytać sprzeciwu szanownego ex el presidente pana Piotra Koja, że jak tak można, że tak nie można, to niesprawiedliwie, że to skandal w biały dzień. A tu echo, co się stało? Przecież pan Piotr zawsze jest w każdej sprawie taki akuratny. Dzisiaj jakoś nie. Przecież, gdyby trafiło na przeciętnego obywatela dostał by co najmniej 2 lata w zawieszeniu i na tyleż zabrano by mu prawo jazdy. Tak, tak co najmniej dwa lata i piętno przestępcy. Dlaczego?, ponieważ pan radny miał aż 0,8 promila alkoholu!!!.
W Bytomiu jednak obowiązują inne standarty. Znając jednak społeczeństwo to pan minister Zbigniew Ziobro lub Patryk Jaki pewnikiem zostaną powiadomieni o tym bezeceństwie. Jak byłem przeciwnikiem zmian w sądownictwie w sposób forsowany przez PIS, to ta sytuacja utwierdza mnie że chyba tak trzeba. Również jakoś tak rzetelni radni PIS też nic nie mówią. Ludzie, tak nie można, jazda po pijanemu TO PRZESTĘPSTWO oraz zagrożenie dla każdego z nas i naszych najbliższych. A, pan Piotr nadal milczy. Napewno odezwie się znów na temat śmieci które są wożone w te same miejsca, co i za jego kadencji oraz większości obecnych tak wzburzonych radnych. Czyżby jednak podwójne standarty?
google bot Avatar
google bot odpowiedział w temacie: #173809 2017/09/11 22:14
"Powiem tylko tyle, że ta cała sytuacja była ustawiona."
Rozumiem, że ktoś powiedział mu pij i jedź, nic nie będzie i taki stary głupek (bo inaczej nie można go nazwać) dał się nabrać.

Ktoś kto mówi takie słowa pokazuje jaką pustkę ma w głowie i jak trzyma się koryta.