Rowerzyści przejadą śladem Tour de Pologne


Dokładnie za miesiąc przez Bytom przejadą kolarze biorący udział w wyścigu Tour de Pologne. Tymczasem już dziś tę samą trasę przejedzie Bytomska Rowerowa Masa Krytyczna.

Miłośnicy dwóch kółek w każdy ostatni piątek miesiąca zbierają się w Bytomiu i wspólnie przejeżdżają przez miasto, aby zamanifestować, że rowerzyści są równoprawnymi uczestnikami ruchu na drogach. Czerwcowa odsłona Masy Krytycznej będzie miała nietypową formułę. Tym razem trasa przejazdu będzie pokrywać się z trasą tegorocznego Tour de Pologne.

Dzisiejsza Masa tradycyjnie rozpocznie się o 18:00 na Rynku. Stamtąd rowerzyści wyruszą w długą na 16 kilometrów podróż ulicami: Podgórną, Plac Grunwaldzki, Korfantego, Smolenia, Piekarską, Powstańców Śląskich, Sandomierską, Witczaka, Matejki, Piłsudskiego, Kwietniewskiego, Wrocławską, Kolejową, Pl. Wolskiego, Łagiewnicką, Świętochłowicką, Świętego Piotra, Armii Krajowej, Krzyżową, Łagiewnicką, Wojciecha Kilara, Dojazd, Karola Miarki, Chorzowską, Stanisława Witczaka, Piłsudskiego i Podgórną. Przejazd zostanie zakończony na Rynku.

Udział w Bytomskiej Masie Krytycznej może wziąć każdy chętny. Wymogiem organizatorów jest posiadanie sprawnego oświetlenia do jazdy po zmroku. Dla zachowania bezpieczeństwa zalecane jest również posiadanie kamizelki odblaskowej i kasku. Przejazd jak zawsze będzie wspomagany i zabezpieczany przez Policję, Straż Miejską, grupę porządkową oraz karetkę pogotowia z firmy Promed.

Tour de Pologne odbędzie się w Bytomiu 30 lipca. Więcej informacji na ten temat można znaleźć w naszym artykule.