Bytomianka wicemistrzynią świata!


Magdalena Stefanowicz była o włos od tytułu młodzieżowej mistrzyni świata w biegu na 100 metrów. Wynik rozstrzygnął dopiero zapis fotokomórki! Młoda bytomska sprinterka zdobyła pierwszy medal dla Polski na tegorocznych mistrzostwach świata U-18 w Nairobi.

Od środy w stolicy Kenii trwają Mistrzostwa Świata Juniorów Młodszych w Lekkoatletyce. Zawodniczka MKS-MOSM Bytom już pierwszego dnia w eliminacjach zaprezentowała świetną formę uzyskując trzeci wynik. Dzień później w półfinale biegu na 100 m poprawiła swój rekord życiowy do poziomu 11.69 sek.

W finale wyśrubowała go jeszcze bardziej! Wraz z turczynką Mizgin Ay uzyskały jednakowy czas (11.62 sek.) i zostawiły za sobą reprezentantki Jamajki, Brazylii, Słowenii, Republiki Południowej Afryki i Dominikany. Odpowiedź która z nich była lepsza dała dopiero analiza zapisu fotokomórki. Turczynka okazała się być o ułamki sekundy szybsza, jednak Magdalena Stefanowicz wykazała się lepszą reakcją startową.

Drugie miejsce to i tak ogromny sukces. Srebro bytomianki to pierwszy medal tych mistrzostw zdobyty dla Polski. W czwartek nikomu z reprezentantów naszego kraju oprócz Magdaleny Stefanowicz nie udało się stanąć na podium.

To jednak nie ostatnie słowo wychowanki trenera Krzysztofa Kotuły na tych mistrzostwach. Dziś Magdalena Stefanowicz wystartowała w biegu na 200 metrów i uzyskała 4. wynik eliminacji: 24.33 sek. (zaledwie 0.02 gorzej od życiówki!). Jutro po południu zobaczymy ją w półfinałach. Trzymamy kciuki, aby przywiozła do Bytomia kolejny medal!

fot. Magdalena Stefanowicz / Facebook.com

Discuss this article in the forums (10 replies).

MephiR Avatar
MephiR odpowiedział w temacie: #173044 2017/07/16 23:22
KS Górnik za niedługo będzie mieć nową halę, która stanie obok już istniejącej. Połowę środków na jej budowę da ministerstwo. Do szczęścia będzie potrzebny jeszcze nowy budynek klubowy i wtedy mielibyśmy w Bytomiu naprawdę niezły ośrodek tenisowy.
myszaty Avatar
myszaty odpowiedział w temacie: #173042 2017/07/16 23:17
Marcinen - ja bym raczej warunki i zaplecze dla tenisistów i judoków określił jako ,,minimum" w dzisiejszych czasach, oczywiście na Bytom i to i tak dobrze się trzymają...
Maciej Polok Avatar
Maciej Polok odpowiedział w temacie: #173035 2017/07/16 08:47
Dlatego za te pieniądze, które chcieli wydać na stadion można pomyśleć o wszystkich, nawet piłkarzach.
Zrobić halę dla hokeistów, trybunę na Polonii, bieżnię z zapleczem np. na Rozbarku czy Karbiu itd.
Nie tylko sport w Bytomiu Polonią żyje. Przede wszystkim młodzież!
marcinen Avatar
marcinen odpowiedział w temacie: #173031 2017/07/15 23:55
Niestety w Bytomiu oprócz problemu ze stypendiami jest ogromy problem z infrasturkurą sportową. Brak jest bosik i to nie żart!!!! jak rozmawiam z rodzicami dzieci to okazuje się, że praktyczne wszystkie boiska do piłki zaciśnięte są na maxa a gdzie czas na boiskach dla innych dyscyplin i komercyjnie dla mieszkańców. To samo jest z halami sportowymi i lodowiskiem. Przecież nikt komercyjnie nie chce grać w kosza lub hokej o 6 rano kiedy są wolne terminy.
W Rudzie Śl. nie ma niestety drużyn seniorskich na lodowisku wiec jeszcze jest czas dla obywateli ale w Bytomiu jest ciężko. Seniorka kobiet i mężczyzn, w tym mecze ligowe i treningi a do tego na całe szczęcie duża grup młodzieżowych. A wszystko pod walącym się stalowym dachem!!!!
Po za tym w Rudzie Śl. na Czarnoleśnej budują super kompleks atltyczny. U nas jest taki przy szkole na Powstańców Śl. ale nie jest taki profesjonalny i z takim super zapleczem jak tam jest budowane.

Widać Bytom ze swoją starą, zdewastowaną infrastrukturą zostaje daleko za miastami na śląsku i w polsce!!! a szkoda bo mamy dobrych sportowców. W Bytomiu dobre warunki ma tenis i judo - reszta jest poniżej jakihkolwiek norm.
MephiR Avatar
MephiR odpowiedział w temacie: #173025 2017/07/15 19:13
W Bytomiu stypendia przyznaje się zawodowym sportowcom, którym powinny płacić ich kluby. Na młode talenty później nie starcza. Kwoty przydzielane uzdolnionej młodzieży są nieporównywalnie mniejsze od tego, co dostają dorośli zawodnicy.