Zawody wracają na skatepark


Po dłuższej przerwie na bytomski skatepark wracają zawody BMX i deskorolkowe. W Parku Kachla znów będzie można zobaczyć odważne i zaskakujące triki. Zawodnicy będą walczyć o tytuł mistrza Bytomia.

Bytom Slam Jam 2017 zostanie przeprowadzony w formule open, co oznacza, że udział może wziąć każdy. Rywalizacja będzie odbywać się bez podziału na kategorie wiekowe. Osoby niepełnoletnie będą musiały jednak przedstawić zgodę swoich opiekunów na start w zawodach. Rejestracja jest prowadzona przez internet na specjalnej stronie. Będzie można też się zapisać w dniu zawodów od 9:00 do 10:00.

Uczestnicy będą wpierw konkurować w eliminacjach, a najlepsi wejdą do finału. W ramach imprezy odbędzie się również JamSession, podczas którego każdy będzie mógł popisać się swoimi umiejętnościami. Najlepsze triki będą nagradzane.

Organizatorzy chcą zaangażować do rywalizacji także samą publiczność. Osoby, które wykonają dobre zdjęcia podczas zawodów, opublikują je na Facebooku i oznaczą stronę Bytom+ wpisując z opisie zdjęcia @BytomPlus będą mogły wygrać atrakcyjne nagrody.

Otwarte Mistrzostwa Bytomia w jeździe na BM i deskorolce odbędą się w najbliższą sobotę, 5 sierpnia w godzinach 9:00 - 18:00 w skateparku przy ul. Wrocławskiej, tuż obok basenu odkrytego. Organizatorami są stowarzyszenie Bytom+ chcące promować pozytywny wizerunek miasta i aktywność jego mieszkańców oraz Bicycle Bytom Crew, grupa tutejszych riderów od lat trenujących na skateparku w Parku Kachla.