W Bytomiu powalczą o mistrzostwo Polski we flippery


Klub Printimus Pinball to miejsce wyjątkowe na mapie Bytomia. To właśnie tam przyjadą zawodnicy, którzy wystartują w trzynastych filpperowych mistrzostwach Polski.

Flippery kilkanaście lat temu cieszyły się wielką popularnością. Popularne pinballe były niemal w każdy barze, a salony gier posiadały po kilka różnych modeli. Dziś trudno natrafić na maszynę, do której wrzuca się monetę, a następnie odbija piłeczkę, nabijając punkty. Pozostały wspomnienia, które w naszym mieście można odkurzyć.

Przy ulicy Bernardyńskiej 1 znajduje się lokal o powierzchni 120 m2, gdzie stoi aż trzydzieści maszyn. Najstarsze flippery pochodzą z lat 70, ale nie brakuje także najnowszych, które wciąż są produkowane.

9 i 10 września klub Printimus Pinball będzie miał swoje święto. W tych dniach odbędą się trzynaste flipperowe mistrzostwa Polski. To świetna okazja, aby nie tylko powspominać dawne czasy, ale także zobaczyć na żywo, jak z maszynami radzą sobie najlepsi.

Na imprezę ze Stanów Zjednoczonych przyleci Jack Guarnieri. To założyciel i szef firmy Jersey Jack Pinball, która jest drugim co do wielkości producentem flipperów na świecie. Do Bytomia nie przybędzie z pustymi rękoma. Klub Printimus Pinball otrzyma najnowszego flippera "Dialed-In".