Miechowice mają nowoczesne boisko piłkarskie

To już trzeci taki obiekt w naszym mieście. Przy stadionie Silesii Miechowice otworzono pełnowymiarowe boisko ze sztuczną nawierzchnią do gry w piłkę nożną.

Stan infrastruktury piłkarskiej w Miechowicach od dawna nie zaliczał się do najlepszych. Główna płyta przypomina góry i doliny, co jest konsekwencją szkód górniczych. Z kolei boisko treningowe zwane "dolnym" nie nadawało się do użytku. To właśnie na tym drugim postanowiono wybudować nowe boisko.

Reklama

Prace trwały przez pół roku, a cała inwestycja zamknęła się w ponad 4 mln złotych. Niespełna połowę kosztów pokryło dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Obiekt posiada sztuczną nawierzchnię, która spełniła wymogi FIFA. Cały obiekt ogrodzono, zamontowano piłkochwyty, zainstalowano oświetlenie, a także wyposażono w sprzęt sportowy. Pamiętano także o kibicach, na których czeka trybuna na 200 miejsc, a także boisko zostało dostosowane do osób niepełnosprawnych.

Piłkarze Silesii od wielu lat czekali na boisko o wysokim standardzie. Główna płyta prosi się o remont, bo szkody górnicze mocno pofałdowały nawierzchnię. Klub cały czas walczy, aby pozyskać środki na remont z kopalni, ale póki co bez skutku. Temat wałkowany jest od dawna. Już w 2008 roku urzędujący wówczas prezydent Piotr Koj obiecywał przekazanie odpowiednich środków, ale tak się nie stało. Na pewno boisko ze sztuczną nawierzchnią pozwolą czekać na modernizację w komfortowych warunkach.

To już trzeci tego typu obiekt w naszym mieście. Kilka lat temu oddano do użytku boisko w Szombierkach, a w tym roku zmodernizowano boisko ze sztuczną nawierzchnią przy stadionie Polonii Bytom. Dotychczasowy prezydent Damian Bartyla miał w planach, by tego typu infrastruktura piłkarska powstała w każdej dzielnicy. Bartyla jednak przegrał wybory i nie wiadomo jak na ten pomysł zapatruje się jego następca Mariusz Wołosz.

Reklama
Discuss this article in the forums (7 replies).

myszaty Avatar
myszaty odpowiedział w temacie: #181813 2018/11/06 20:38
Może leżaki magazynowe? Nie zmieściły się pod skrzydłem to czekały na lepsze czasy...
MephiR Avatar
MephiR odpowiedział w temacie: #181811 2018/11/06 19:47
Piszecie o krzesełkach na tej nowej trybunie? One chyba są nowe. Te z Olimpijskiej były już fest wyblakłe i od razu byłoby widać, że to używki...
Passphrase Avatar
Passphrase odpowiedział w temacie: #181809 2018/11/06 19:11
No jasne ze spuscizna. Szkoda ze zapłacono jak za nówki sztuki zapewne.
71hanysek Avatar
71hanysek odpowiedział w temacie: #181797 2018/11/05 23:03
Czy któryś z wyżej komentujących jest zawodnikiem lub kibicem Silesii Miechowice?
Nie...no to trochę pokory proszę.Nie wszystko kręci się wokół radnego Waca.
Siedziska i ławki rezerwowych to na bank spuścizna z Olimijskiej. :)
Passphrase Avatar
Passphrase odpowiedział w temacie: #181782 2018/11/05 20:57
Radnego waca nie moglo zabraknac rzecz jasna. Przyjechal z Pyrzowic milosciwy filantrop i ojciec wielu sukcesow na kazdej niwie i w kazdej dziedzinie. Prawdziwy mecenas sportu i dobrodziej. Bez niego nie byloby niczego.