112

Czarna maź zalała ulicę Świętochłowicką


Ciężarówka podczas przejazdu przez Łagiewniki zrzuciła część ładunku wprost na jezdnię. Straż Miejska wraz z Policją ujęły kierowcę samochodu.

Reklama

Sytuacja miała miejsce dziś rano na ulicy Świętochłowickiej w Łagiewnikach. Wywrotka jadąca z Bytomia do Piekar Śląskich z powodu uszkodzenia naczepy zaczęła tracić ładunek przypominający błoto. Świadkowie zdarzenia relacjonują, że czarna maź miała bardzo intensywny i nieprzyjemny zapach. Jak poinformował Urząd Miejski, była to mieszanka glebotwórcza wykorzystywana do rekultywacji terenów. Ładunek został rozsypany na odcinku aż kilkuset metrów.

Na miejsce zdarzenia wysłano patrol Straży Miejskiej i policjantów, którzy zatrzymali kierowcę pojazdu. Po pewnym czasie skierowano tam również pracowników Wydziału Inżynierii Środowiska Urzędu Miejskiego i zawiadomiono o sprawie Inspekcję Transportu Drogowego, a służby miejskie zajęły się uporządkowaniem jezdni.

Kierowca ciężarówki został ukarany mandatem, ale to nie koniec jego problemów, bo dalsze postępowanie w tej sprawie będzie prowadziła Policja i ITD.

Zobacz też:
Reklama:


bytomski logo pelen kolor betanajpopularniejszy serwis internetowy w mieście, posiadający największe forum dyskusyjne, a także kalendarium imprez, ogłoszenia drobne i wiele innych.