997

Kronika Policyjna: 5 lutego [przegląd]

Rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Bytomiu informuje.

Włamywacz w rękach policjantów

Policjanci z Szombierek dzięki anonimowemu zgłoszeniu zatrzymali włamywacza. 36-latek wpadł na gorącym uczynku, gdy z z budynku przy ulicy Wróblewskiego ukradł poziomicę. Jak się okazało bytomianin był poszukiwany przez mundurowych także do innych przestępstw. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Grozi mu teraz do 10 lat więzienia.

Reklama

W niedzielę po południu policjanci z Szombierek dzięki anonimowemu zgłoszeniu zatrzymali włamywacza. 36-latek wpadł na gorącym uczynku. Mężczyzna wybił szybę w budynku przy ul. Wróblewskiego, a następnie z wnętrza skradł poziomicę. Jak się okazało był on poszukiwany przez mundurowych do innych przestępstw. Z ustaleń śledczych wynika, że bytomianin rok wcześniej, w tym samym miejscu włamał się do domu skąd skradł elektronarzędzia o wartości 2,4 tys. złotych. Włamywacz we wtorek odpowie przed prokuratorem. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Zatrzymani za kradzież perfum

Stróże prawa z komisariatu przy ul. Chrzanowskiego zatrzymali dwóch 19-latków. Mężczyźni w styczniu br. ukradli z drogerii perfumy wartości prawie 900 zł. Jeden z podejrzanych usłyszał już zarzuty. Teraz młodzieńcom grozi nawet do 5 lat więzienia.

Niespełna 2 tygodnie temu policjanci z komisariatu przy ul. Chrzanowskiego zostali powiadomieni o kradzieży kosmetyków. Sprawcy z drogerii w centrum handlowym wynieśli perfumy znanych marek warte prawie 900 złotych. Stróże prawa ustalili tożsamość złodziei i rozpoczęli ich poszukiwania. W niedzielę policjanci zatrzymali dwóch 19-latków. Jeden z podejrzanych usłyszał już zarzuty i przyznał się do popełnienia przestępstwa. Za kradzież młodzieńcom grozi nawet do 5 lat więzienia.

Poszukiwany z zakazem i promilami

Bytomscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który mając ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie kierował samochodem. W trakcie kontroli okazało się, że 30- latek ma orzeczony sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i jest poszukiwany do odbycia kary więzienia. Teraz grozi mu do 3 lat za kratkami.

W czwartek po południu mundurowi z drogówki przy ul. Racławickiej zatrzymali do kontroli Daewoo Matiza. Kierował nim 30-letni mieszkaniec Bytomia. Jak się okazało mężczyzna nie miał prawa jazdy i posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Ponadto stróże prawa wyczuli od kierowcy woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało u niego ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. W toku dalszych czynności policjanci ustalili, że mężczyzna jest również poszukiwany do odbycia kary więzienia. Pijany 30-latek trafił do policyjnego aresztu. Teraz grozi mu do 3 lat więzienia.

Zlikwidowano "lewe" podłączenia do prądu

Bytomscy stróże prawa wspólnie z pracownikami firmy dostarczającej energię elektryczną sprawdzili stan instalacji elektrycznych i ujawnili kradzieże prądu. „Lewe” podłączenia zlikwidowano w 3 mieszkaniach. Sprawcom w wieku od 19 do 58 lat grozi teraz kara do 5 lat więzienia.

Kontrolerzy z firmy energetycznej wspólnie z policjantami z komisariatu II przeprowadzili działania mające na celu ujawnienie kradzieży prądu. Kontroli dokonano między innymi w budynkach przy ulicy Żeromskiego, Powstańców Warszawskich oraz Fałata. Sprawdzając stan instalacji policjanci ujawnili 3 przypadki podłączenia prądu „na lewo”. W miejscu, w którym powinien znajdować się licznik energii, była tzw „skrętka”. Nielegalne przyłącza zostały zlikwidowane i zabezpieczone przez prowadzących kontrole instalatorów. Przypominamy, że tego typu nielegalne podłączenia do instalacji elektrycznej grożą pożarem lub porażeniem prądem. Za kradzież energii elektrycznej sprawcom w wieku od 19 do 58 lat grozi do 5 lat więzienia.

Policjanci przejęli ponad 100 porcji marihuany

Policjanci z komisariatu w Stroszku przejęli ponad 100 porcji marihuany. Zatrzymano 29-latka, który narkotyki wartości blisko 4 tys. złotych ukrywał na strychu w centrum miasta. Bytomianin usłyszał już zarzut. Grozi mu do 3 lat więzienia.

Ponad 100 porcji marihuany nie trafi na bytomskie ulice. Kryminalni z komisariatu w Stroszku prowadzili działania przeciwko przestępczości narkotykowej. Wynikiem ich pracy było zatrzymanie 29-latka. Mężczyzna w chwili zatrzymania miał przy sobie tylko porcję marihuany. Bytomianin zarzekał się stróżom prawa, że nie posiada większej ilości zakazanych substancji. Policjanci nie dali jednak wiary tym zapewnieniom i przeszukali jego mieszkanie oraz użytkowany przez niego strych w centrum miasta. Jak się okazało, mężczyzna ukrywał tam narkotyki. Stróże prawa na strychu znaleźli ponad 100 porcji marihuany o czarnorynkowej wartości blisko 4 tys. złotych. Mężczyzna trafił na komisariat, gdzie usłyszał już zarzut. Grozi mu do 3 lat więzienia.

45-latek okradł swojego kolegę

Policjanci z Szombierek zatrzymali 45-letniego złodzieja. Mężczyzna okradł swojego znajomego. 40-latek nocował w mieszkaniu przy ul. Grota-Roweckiego kiedy stracił ponad 2,5 tys. zł. Policjanci odzyskali znaczną część gotówki. Bytomianin usłyszał już zarzut. Grozi mu teraz do 5 lat więzienia.

Kilka dni temu do mieszkania 45-latka przy ul. Grota-Roweckiego przyjechał jego znajomy. 40-latek od kilkunastu lat mieszka poza Bytomiem. W weekend mężczyźni razem imprezowali pijąc alkohol. W poniedziałek rano gość bytomianina zorientował się, że nie ma jego pieniędzy w kwocie ponad 2,5 tysiąca złotych. Sprawą zajęli się śledczy z komisariatu w Szombierkach. Policjanci sprawdzili mieszkanie w którym zatrzymał się 40-latek. W jednym z pomieszczeń w meblach znaleziono znaczną część skradzionej gotówki. Stróże prawa zatrzymali 45-letniego właściciela mieszkania. Bytomianin trafił do policyjnego aresztu. Mężczyzna usłyszał już zarzut. Grozi mu teraz do 5 lat więzienia.

Cofając autem potrącił 74-latkę

Policjanci z bytomskiej komendy wyjaśniają okoliczności wypadku z udziałem pieszej 74-latki. Kobietę przy ulicy Frycza-Modrzewskiego potrącił kierujący mercedesem 51-letni mieszkaniec Bytomia. Pokrzywdzony doznał urazu ręki.

We wtorek po południu w rejonie cmentarza przy ulicy Frycza-Modrzewskiego doszło do wypadku drogowego. 51-letni mieszkaniec Bytomia kierujący mercedesem potrącił kobietę. Jak wynika z wstępnych ustaleń policjantów drogówki kierujący autem prawdopodobnie wykonywał manewr cofania gdy doszło do wypadku. W wyniku odniesionych obrażeń 74-letnia bytomianka doznała urazu ręki. Okoliczności i przyczyny wypadku badają teraz bytomscy śledczy.

Potrącenie pieszej na pasach

Bytomscy śledczy wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło przy ulicy Zabrzańskiej. Jadący daewoo 52-latek potrącił na pasach kobietę. 77-letnia bytomianka z obrażeniami trafiła do szpitala.

Do zdarzenia doszło w poprzedni poniedziałek po godzinie 12.00 w rejonie skrzyżowania ul. Zabrzańskiej z ul. Grota Roweckiego. Z wstępnych ustaleń policjantów drogówki wynika, że 52-latek prawdopodobnie nie ustąpił kobiecie pierwszeństwa na przejściu dla pieszych. Na skutek zdarzenia 77-letnia bytomianka z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Stróże prawa z bytomskiej drogówki zatrzymali kierowcy prawo jazdy. Teraz dokładne przyczyny i okoliczności tego wypadku wyjaśniają śledczy z bytomskiej komendy.

Pamiętajmy, że w okresie jesienno-zimowym należy wzmóc czujność poruszając się po drogach. Kierowcy powinni szczególnie zwiększyć uwagę w rejonie przejść dla pieszych. Natomiast piesi wzmóc ostrożność przechodząc przez jezdnię. Dla własnego bezpieczeństwa zalecamy używać elementów odblaskowych na ubraniu lub trzymanych przez nas plecakach, torbach. Tego typu elementy zdecydowanie szybciej pozwolą kierowcy dostrzec pieszego.

Prawie kilogram amfetaminy w policyjnych rękach

Policjanci z Bytomia przejęli amfetaminę, z której można było sporządzić blisko 9 tys. porcji dilerskich. Kryminalni z komendy zatrzymali 35 latka, który ukrywał narkotyki w mieszkaniu przy ul. Korfantego. Bytomianinowi grozi teraz do 10 lat więzienia.

Stróże prawa z bytomskiej komendy, zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zatrzymali w miniony poniedziałek 35-letniego mieszkańca tego miasta, który ukrywał w mieszkaniu przy ul. Korfantego zakazane substancje. Policjanci przejęli narkotyki, z których można było sporządzić prawie 9 tysięcy działek dilerskich amfetaminy oraz kilka porcji haszyszu i kokainy. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych środków, to ponad 35 tys. zł. Zatrzymany bytomianin trafili do policyjnego aresztu. Mężczyzna usłyszał już zarzut. Teraz 35-latek odpowie przed sądem. Grozi mu do 10 lat więzienia.

fot. KMP Bytom

Zobacz też:
Discuss this article in the forums (1 replies).

Magdalena Kowalczyk Avatar
Magdalena Kowalczyk odpowiedział w temacie: #177162 2018/02/06 15:24
Rodzinę poszkodowanej pieszej prosze o kontakt e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Reklama
Promocja noworoczna