997

Zrobiło się ciepło i znów podpalają trawy [FOTO i VIDEO Z GÓRY]


Twoja reklama w gazecie Bytomski.pl

Ledwo zaświeciło wiosenne słońce, a Straż Pożarna znów ma pełne ręce roboty przy gaszeniu ognia na nieużytkach. Dziś pożar sparaliżował ruch na alei Jana Pawła II (DW 911).

Reklama

O godzinie 14:25 strażacy odebrali zgłoszenie o pożarze w rejonie stawów przy obwodnicy bytomsko-piekarskiej. Na miejsce wysłano trzy zastępy. Ogień zajął teren o powierzchni aż trzech hektarów i niebezpiecznie zbliżył się do ogrodzenia tamtejszych ogródków działkowych. Akcja gaśnicza trwała dwie godziny. W jej czasie Policja wstrzymała ruch na al. Jana Pawła II na około 20 - 30 minut. Na szczęście pożar pożar udało się w porę opanować i ogień nie zdążył przenieść się na działki rekreacyjne.

djembed

Zdaniem strażaków dzisiejszy pożar był wynikiem podpalenia. Wypalanie traw to bardzo niebezpieczny proceder, który może skutować nie tylko zniszczeniem mienia, ale może nawet zagrażać życiu i zdrowiu ludzi oraz zwierząt, które znajdą się w pobliżu ognia.

fot. Piotr Rosół - Bytom z góry

Zobacz też:
Discuss this article in the forums (20 replies).

Baron Avatar
Baron odpowiedział w temacie: #178395 2018/04/12 09:28
A ktoś wie może Co to w nocy za armagedon że służby na bombach pół nocy kursowały z Łagiewnik na Centrum?
6opak Avatar
6opak odpowiedział w temacie: #178368 2018/04/10 14:47

myszaty napisał: ,W tym przypadku mamy do czynienia nie z notorycznymi podpalaczami czy piromanami którzy podpalają wszystko jak leci, tylko z konkretnym podpalaniem nieużytków (co chyba nawet w ich mniemaniu nie jest czynem który zasługuje na potępienie).


Kwadratura koła - problem w tym, że nie wiemy z czym mamy do czynienia. Wiedzielibyśmy gdyby złapano tego kto podpalił. Czepianie się właściciela nieużytku tylko za to, ze go ma i płaci podatek - to za mało. Złapanie sprawcy i jego zeznanie, że dostał od właściciela na flaszkę za wypalenie - to w sam raz.
myszaty Avatar
myszaty odpowiedział w temacie: #178351 2018/04/09 18:23
,,Natomiast sam udowadniasz, że problemem jest sprawca, który uważa, że podpalenie nieużytkow to nie jest nic groźnego i szkodliwego."
Ale ja tego nie neguję - problemem jest sprawca, i było by dobrze gdyby był uchwytny (co niestety rzadko się udaje), ale tylko wskazuje że gdyby właściciele terenów zapuszczonych i zachwaszczonych o nie minimalnie zadbali to problem byłby mniejszy. Posiadanie oprócz faktu posiadania też generuje obowiązki.
W tym przypadku mamy do czynienia nie z notorycznymi podpalaczami czy piromanami którzy podpalają wszystko jak leci, tylko z konkretnym podpalaniem nieużytków (co chyba nawet w ich mniemaniu nie jest czynem który zasługuje na potępienie).
google bot Avatar
google bot odpowiedział w temacie: #178346 2018/04/09 10:21
myszaty nie odpowiedziałeś ma moje pytanie.

Natomiast sam udowadniasz, że problemem jest sprawca, który uważa, że podpalenie nieużytkow to nie jest nic groźnego i szkodliwego.

Wysłane z mojego P9 przy użyciu Tapatalka
Edyta Nowak Avatar
Edyta Nowak odpowiedział w temacie: #178339 2018/04/08 23:22

myszaty napisał: Pola ze zbożem nikt, nawet ci podpalacze chaszczy i nieużytków, z premedytacja nie podpalają (no chyba ze maja interes w tym, ale to inna kategoria czynu),
dwa że zboże się kosi jak dojrzeje, a pola nie zostawia się aby samo zarosło dziadostwem.


No tak, podpalają przez przypadek, nie z premedytacją. Sama jakoś ta zapałka tak się zapala.
Właściwie to popdpalają z głupoty. Jakby tak głupota była karalna, to rozwiązałoby to sporo probelmów :-) ;-)

Reklama: