997

Kronika Policyjna: 9 lipca [przegląd]


Twoja reklama w gazecie Bytomski.pl

Oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Bytomiu informuje.

Pijany kierowca w policyjnych rękach

Policjanci z drogówki zatrzymali pijanego kierowcę. Amator jazdy na "podwójnym gazie" miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Teraz 62-latkowi grozi do 2 lat więzienia oraz utrata prawa jazdy. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Reklama

Stróże prawa z bytomskiej drogówki zatrzymali nad ranem mężczyznę, który prowadził samochód po pijanemu. Kierowca został zatrzymany do kontroli przy ulicy Konstytucji. Okazało się, że mężczyzna jest pijany. 62-latek jadący audi miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Teraz mieszkaniec Bytomia odpowie przed sądem. Grozi mu do 2 lat więzienia oraz utrata prawa jazdy.

Wpadł z narkotykami

Policjanci z komisariatu w Stroszku zatrzymali 35-latka z narkotykami. Mieszkaniec Szombierek posiadał w swoim mieszkaniu przy ul. Jochymczyka 14 porcji marihuany. Mężczyzna usłyszał już zarzut, do którego się przyznał. Teraz grozi mu do 3 lat więzienia.

Policjanci z komisariatu w Stroszku prowadzili działania przeciwko przestępczości narkotykowej. W ich wyniku śledczy ustalili, że lokalu przy ulicy Jochymczyka w Szombierkach mają być ukrywane narkotyki. Stróże prawa wkroczyli do akcji. Zatrzymano 35-latka, który w swoim mieszkaniu ukrywał blisko 14 porcji marihuany. Mężczyzna usłyszał już zarzut, do którego się przyznał. Grozi mu do 3 lat więzienia.

Dwie osoby zatruły się czadem

25-letni mężczyzna i jego partnerka z objawami zatrucia tlenkiem węgla trafili w czwartek do szpitala. W ich mieszkaniu ulatniał się czad, którego nagromadzenie się najprawdopodobniej spowodowane było niedrożnością przewodów kominowych. Szybka interwencja zapobiegła poważniejszym następstwom.

25-letni mieszkaniec ulicy Grota-Roweckiego trafił w czwartek wieczorem do szpitala, po tym jak stracił przytomność na skutek zatrucia tlenkiem węgla. O zdarzeniu służby ratownicze powiadomiła jego dziewczyna, która wyciągnęła mężczyznę z mieszkania, a następnie sama źle się poczuła. Kobieta także została hospitalizowana. Będący na miejscu strażacy stwierdzili duże stężenie tlenku węgla w powietrzu prawdopodobnie spowodowane niedrożnością przewodów kominowych. Po sprawdzeniu pozostałej części budynku wszyscy mieszkańcy, którzy chwilowo opuścili swoje domy, mogli do nich powrócić.

Okradał pracodawcę

Kryminalni z komendy zatrzymali mężczyznę, który okradał swojego pracodawcę. Mieszkaniec Świętochłowic w ciągu dwóch miesięcy wyniósł z terenu firmy, w której pracował paliwo wartości 1,4 tys. złotych. W jego piwnicy policjanci zabezpieczyli także 49 kg tytoniu bez polskich znaków akcyzy. 63-latek za kratkami może spędzić nawet 5 lat.

W środę w ręce mundurowych z komendy wpadł złodziej paliwa. Z ustaleń śledczych wynika, że 63-latek okradał swojego pracodawcę od dwóch miesięcy. W tym okresie mieszkaniec Świętochłowic wyniósł z terenu firmy, w której pracował, olej napędowy wartości 1,4 tys. złotych. W toku przeszukania mieszkania oraz pomieszczeń piwnicznych należących do sprawcy, stróże prawa zabezpieczyli również 49 kg tytoniu bez polskich znaków akcyzy. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Grozi mu wysoka grzywna i kara 5 lat więzienia.

Pijany kierowca miał 2 promile

Policjanci z drogówki zatrzymali pijanego kierowcę. Amator jazdy na "podwójnym gazie" miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Teraz 32-latkowi grozi do 2 lat więzienia oraz utrata prawa jazdy. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Stróże prawa z bytomskiej drogówki zatrzymali środowej nocy mężczyznę, który prowadził samochód po pijanemu. Kierowca został zatrzymany do kontroli przy ulicy Jana Matejki. Okazało się, że mężczyzna jest pijany. 32-latek jadący fordem miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Teraz mieszkaniec Bytomia odpowie przed sądem. Grozi mu do 2 lat więzienia oraz utrata prawa jazdy.

Zderzenie aut z tramwajem

Bytomscy śledczy wyjaśniają okoliczności wtorkowego wypadku drogowego. Zdarzenie miało miejsce na ulicy Stara Cynkownia. Doszło tam do zderzenia dwóch toyot i tramwaju. Dwie osoby ze złamaniami trafiły do szpitala.

We wtorek około godziny 11.00 na ulicy Stara Cynkownia miał miejsce wypadek. Z wstępnych ustaleń drogówki wynika, że kierujący Toyotą Corolla, by uniknąć zderzenia z tramwajem zjechał na przeciwległy pas jezdni, gdzie uderzył w Toyotę Yaris. W wyniku przemieszczenia się pojazdów corolla uderzyła w tramwaj. 68-letnia pasażerka Corolli i kierujący Toyotą Yaris doznali złamań i zostali przewiezieni do szpitala. Motorniczy oraz pasażerowie tramwaju nie odnieśli obrażeń. W miejscu zdarzenia utrudnienia trwały kilka godzin. Teraz okoliczności i przebieg wypadku wyjaśniają bytomscy śledczy.

Kradli prąd

Bytomscy policjanci wspólnie z pracownikami firmy dostarczającej energię elektryczną sprawdzili stan instalacji elektrycznych i ujawnili kradzieże prądu. „Lewe” podłączenia zlikwidowano w dwóch mieszkaniach. Sprawcom w wieku 35 i 56 lat grozi teraz kara do 5 lat więzienia.

Kontrolerzy z firmy energetycznej wspólnie z bytomskimi policjantami przeprowadzili działania mające na celu ujawnienie kradzieży prądu. Kontroli dokonano między innymi w budynkach przy ul. Zabrzańskiej i Adolfa Piątka. Sprawdzając stan instalacji policjanci ujawnili dwa przypadki podłączenia prądu „na lewo”. W miejscu, w którym powinien znajdować się licznik energii, była tzw „skrętka”. Nielegalne przyłącza zostały zlikwidowane i zabezpieczone przez prowadzących kontrole instalatorów. Przypominamy, że tego typu nielegalne podłączenia do instalacji elektrycznej grożą pożarem lub porażeniem prądem. Za kradzież energii elektrycznej sprawcom w wieku 35 i 56 lat grozi do 5 lat więzienia

Drogówka podsumowała działania "Bezpieczne skrzyżowania"

Bytomska drogówka podsumowała działania o nazwie „Bezpieczne skrzyżowania”. Głównym ich celem jest ograniczenie liczby zdarzeń oraz liczby ofiar wypadków drogowych zaistniałych w rejonie skrzyżowań. Mundurowi ukarali mandatami 32 osoby.

Dążenie do poprawy bezpieczeństwa użytkowników dróg na skrzyżowaniach oraz egzekwowanie od kierujących i pieszych obowiązujących w tym zakresie przepisów to główne cele prowadzonych działań o nazwie „bezpieczneskrzyżowania". Policjanci z bytomskiej drogówki pełnili służbę w kilku wytypowanych punktach miasta. W trakcie akcji mundurowi sprawdzali trzeźwość kierowców, prawidłowość parkowania w rejonach skrzyżowań, przestrzeganie przepisów dotyczących prędkości oraz stosowania pasów bezpieczeństwa. Stróże prawa zwracali także uwagę na zachowanie pieszych uczestników ruchu drogowego.

Policjanci ukarali mandatami karnymi 32 osoby, w tym aż 30 kierowców. W 16 przypadkach za przekroczenie prędkości w rejonie skrzyżowań, w jednym za nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu. 2 pieszych przechodziło przez jezdnię w miejscach niedozwolonych, natomiast 6 osób pouczono. Stróże prawa zapowiadają kolejne tego typu działania.

Odpowiedzą za znieważenie mundurowych

Dwie osoby odpowiedzą za znieważenie oraz naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariuszy podczas wykonywania przez nich czynności służbowych. 38-letnia kobieta oraz 39-letni mężczyzna usłyszeli już zarzuty. Teraz grozi im do 3 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w miniony weekend przy ul. Worpie. Policjanci drogówki kontrolowali osobowego seata, za kierownicą którego siedział 39-letni bytomianin. Mężczyzna odmówił okazania dokumentów i wspólnie z 38-letnią pasażerką zaczął używać słów wulgarnych wobec interweniujących mundurowych. Gdy stróże prawa poprosili, by kontrolowani wysiedli z samochodu, zostali zaatakowani przez parę. Pijana kobieta i jej partner zostali zatrzymali i noc spędzili w Izbie Wytrzeźwień. W miniony poniedziałek usłyszeli zarzuty. Teraz grozi im do 3 lat więzienia.

fot. KMP Bytom

Zobacz też:
Reklama: