997

Z kamerami przeciwko odpadom


Twoja reklama w gazecie Bytomski.pl

Przy bytomskich ulicach zainstalowano kilkanaście nowych kamer. To kolejne narzędzie do walki ze składowaniem odpadów w Bytomiu. Urządzenia mają bowiem pomóc w wyłapywaniu nielegalnych transportów wjeżdżających do naszego miasta.

Monitoring miejski został rozbudowany o 13 kamer. Zamontowano je w rejonie ul. Świętochłowickiej i Ostatniej (3 kamery), Siemianowickiej (1 kamera), al. Jana Pawła II i Kędzierzyńskiej (4 kamery), ul. Arki Bożka i Chorzowskiej (2 kamery), Nickla, Frenzla i Francuskiej (2 kamery) oraz Konstytucji, Baczyńskiego i Pasteura (kamera wraz z przeniesieniem punktu kamerowego w rejon ul. Konstytucji).

Reklama

Decyzja o zakupie nowych kamer zapadła jeszcze w poprzedniej kadencji. Umożliwiła to poprawka do budżetu miasta, zgłoszona przez radnych ówczesnej opozycji. Na kupno i montaż Bytom wydał ok. 150 tysięcy złotych. Dzięki temu system monitoringu miejskiego rozrósł się do 63 kamer.

- Nowe kamery stale monitorują dany obszar. W przypadku kamer obrotowych pojawiały się sytuacje, że zdarzenie nie zostało zarejestrowane, gdyż kamera obserwowała inny obszar. Nowe kamery wykluczą takie sytuacje - wyjaśnił Andrzej Prochotta, naczelnik Wydziału Transportu Lokalnego Urzędu Miejskiego.

Nowe urządzenia działają od 17 grudnia.

Zobacz też:
Reklama: