997

Podejrzana ciężarówka z odpadami zatrzymana w Karbiu


Bytomski Ekopatrol zatrzymał do kontroli samochód ciężarowy, przewożący odpady, zawierające niebezpieczne substancje. Kierowca miał istotne braki w dokumentacji.

Reklama

Do zatrzymania doszło w okolicy ulicy Świętej Elżbiety w bytomskiej dzielnicy Karb. Ekopatrol postanowił sprawdzić przejeżdżającą tamtędy ciężarówkę. Okazało się, że to była słuszna decyzja.

Samochód ciężarowy był źle oznakowany. W dodatku były braki w dokumentacji dotyczące docelowego miejsca zrzucenia odpadów. W ciężarówce znajdowały się odpady zmieszane, które zawierały niebezpieczne substancje.

W akcji brali udział pracownicy policji, straży miejskiej, Wydziału Inżynierii Środowiska Urzędu Miejskiego oraz Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska.

Sprawa będzie mieć ciąg dalszy. Policja złożyła do Inspekcji Transportu Drogowego wniosek o ukaranie firmy, do której należał samochód. Najwyższa możliwa kara to 10 tys. złotych.

fot. Grzegorz Goik/UM Bytom

Zobacz też:
Discuss this article in the forums (1 replies).

myszaty Avatar
myszaty odpowiedział w temacie: #185374 2019/07/20 22:25
ten eko patrol powinien mieć numer alarmowy aby mieszkańcy mogli bezpośrednio dawać cynk gdzie się pojawiają podejrzane ciężarówki

Reklama: