997

Bytom pod wodą. Nad miastem przeszła ulewa [ZDJĘCIA]


Po długiej suszy w Bytomiu wreszcie spadł deszcz. Niestety opady były tak nagłe i intensywne, że doprowadziły do wielu podtopień.

Reklama

Galeria zdjęć:

  

 

Ulewa przeszła nad Bytomiem dzisiejszego popołudnia. Największe opady miały miejsce w Śródmieściu, Rozbarku i Łagiewnikach, gdzie spadł również grad. W pozostałych dzielnicach deszcz był znacznie mniejszy.

Kanalizacja deszczowa w wielu miejscach nie była w stanie przyjąć tak dużej ilości wody, co spowodowało podtopienia. Największe zalewisko utworzyło się na odcinku ul. Piłsudskiego pomiędzy ul. Piekarską i Chrobrego. To najniżej położone miejsce w ścisłym centrum Bytomia, do którego spływają wody opadowe z całej okolicy. Mniejsze zalewiska powstały m.in. na skrzyżowaniu ul. Katowickiej i Matejki, ul. Fałata oraz ul. Strzelców Bytomskich.

Bytomska Straż Pożarna interweniowała do tej pory 10 razy. Zgłoszenia dotyczyły wyłącznie podtopień. Prawdopodobnie do końca dnia liczba interwencji jeszcze się zwiększy. Na szczęście w wyniku dzisiejszej ulewy nikt nie ucierpiał.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa za pomocą systemu Alert RCB rozesłało do mieszkańców Górnego Śląska i Zagłębia Dąbrowskiego, w tym także do bytomian, ostrzeżenie o zagrożeniu silnym wiatrem, burzami i gradem dziś po południu oraz w nocy. Możliwe będą przerwy w dostawach prądu. W komunikacie zalecono, aby nie chować się pod drzewami i lepiej nie wychodzić dziś z domu.

fot. Katarzyna Matoga, Natalia Nat, Jacek Gozdowiak, Izabela Beer, Kamila Krygowska, Łukasz Konpol

Zobacz też:
Discuss this article in the forums (3 replies).

MephiR Avatar
MephiR odpowiedział w temacie: #185547 2019/07/27 22:28
panta rhei
:P
myszaty Avatar
myszaty odpowiedział w temacie: #185538 2019/07/27 19:38
sub sole ;) :lol:
georg11 Avatar
georg11 odpowiedział w temacie: #185535 2019/07/27 19:35
Nihil novi

Reklama:


bytomski logo pelen kolor betanajpopularniejszy serwis internetowy w mieście, posiadający największe forum dyskusyjne, a także kalendarium imprez, ogłoszenia drobne i wiele innych.