Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Zwrot butelek z kaucją

Zwrot butelek z kaucją 2019/04/01 10:42 #184141

Piwa piję umiarkowane ilości, ale butelek z kaucją w końcu się trochę uzbierało. Butelki z jednej Żabki, drugiej Żabki, Kauflandu, Selgrosa, Tesco, łącznie może ze 20. Oczywiście połowa paragonów się pogubiła.

Podobno tu i ówdzie pojawia się kulturalne rozwiązanie rodem z cywilizacji, tzn. automaty do przyjmowania butelek lub po prostu przyjmowanie butelek bez paragonu. Czy ktoś podpowie, czy w naszej okolicy pojawiły się takie rozwiązania? Bo jeśli mam chodzić od sklepu do sklepu i oddawać po 2-4 butelki, to trochę mi się nie chce ;-)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zwrot butelek z kaucją 2019/05/11 14:33 #184584

W Kauflandzie na granicy Chorzowa i Świętochłowic jest automat do butelek. Można oddać ile się chce.
Ale jest haczyk: nie dostajesz kasy tylko kupon do kaufa.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zwrot butelek z kaucją 2019/05/12 13:23 #184595

U naszych zachodnich sąsiadów problem zwrotu butelek rozwiązany jest w sposób niemal wzorcowy.Każdy dyskont typu Aldi,Lidl,Rewe czy Kaufland ma obowiązek posiadać maszyny do skupowania opakowań szklanych i plastikowych.Większość opakowań(nawet butelki z eksportowym "Tyskim")ma nadrukowany na etykiecie kod dzięki któremu kasowana jest kaucja lub jej zwrot.Z kuponem robisz zakupy lub wymieniasz na gotówkę przy kasie...ot cała filozofia.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Ghost


bytomski logo pelen kolor betanajpopularniejszy serwis internetowy w mieście, posiadający największe forum dyskusyjne, a także kalendarium imprez, ogłoszenia drobne i wiele innych.