Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: NAS NIE DOGONIAT...

NAS NIE DOGONIAT... 2018/10/25 01:01 #181429

NAS NIE DOGONIAT....
czyli
O DYLEMACIE WYBORU.

Tytuł kultowego przeboju "Nas nie dogonią" duetu Leny i Julii z początku trzeciego tysiąclecia, wybrałem nie przypadkowo.
Po pierwsze, onegdaj promował sylwetkę Mariusza Wołosza, dziś świeżo wykreowanej gwiazdy postplatformerskiej sceny politycznej w Bytomiu, po wtóre jest ewidentnym plagiatem PiS-owskiej korupcji politycznej z wykorzystaniem taktyki schlebiania wyborcom, po trzecie wreszcie, dowodzi, do jakiego rozzuchwalenia kandydatów na ojców narodu prowadzi zapis art.104 konstytucji Kwaśniewskiego-Mazowieckiego, stanowiący :

" Posłowie są przedstawicielami Narodu. Nie wiążą ich instrukcje wyborców."

TAK !!! NIE PRZECIERAJCIE OCZU.
WASZYCH WYBRAŃCÓW NIE WIĄŻĄ WASZE INSTRUKCJE.

Toteż, gdy w przededniu wyborów municypalnych, w tekście "CHULAJ DUSZA, PIEKŁA NIE MA. A GŁUPIEMU RADOŚĆ...."
przestrzegałem przed pochopnym upajaniem się wyborczymi obietnicami kandydatów, liczyłem na większą mądrość wyborców i szerszy rezonans mego apelu.

Tylko Marek Michałowski i Damian Bartyla zachowali powściągliwość w licytacji na obietnice.

Andrzej Panek, przedstawił 40 propozycji dla Bytomia, lecz przegrał z kretesem, bo przelicytował go Mariusz Wołosz, przedkładając 85 zobowiązań programowych i....ŻADNEGO ŹRÓDŁA FINANSOWANIA !
Nawet PiS, mając przełożenie na rząd w Warszawie, nie odważył się przebić tej oferty.

Pozostając w konwencji rosyjskojęzycznej, chciałoby się zawołać : MAŁADIEC ! Zuch !!!

Ale skoro polityków nie wiążą instrukcje Was Wyborców, to w kampanii można BEZKARNIE WYPOWIEDZIEĆ KAŻDĄ BZDURĘ, ZŁOŻYĆ KAŻDĄ DEKLARACJĘ i zwalić winę na poprzedników, na klimat, na obiektywne przeszkody.
NIEWAŻNE !!!
Byle w kampanii nikt nas - broń Boże - nie przegonił w obfitości składanych obietnic.

Kochani,

Miesiąc przed wyborami, tu na fb i na platformie bytomski.pl, udostępniłem znakomity wykład dra Zbigniewa Dylewskiego na temat środków jakimi dysponuje gmina i powiat w budżecie i co wskutek tego może.
Wpis zatytułowałem wymownie "GDYBY MNIE KTOŚ PYTAŁ O ZDANIE".

Ani wtedy, ani dziś, o zdanie nikt mnie nie pyta. Mimo to, podaję link :


BO TYLKO ŻAL MI WAS I BYTOMIA....
pod rządami Wołosza.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

NAS NIE DOGONIAT... 2018/10/25 07:18 #181432

Mi nie żal. Skoro mówicie że za Bartyli jest tak źle to znaczy że gorzej już być nie może.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

NAS NIE DOGONIAT... 2018/10/25 07:45 #181435

No właśnie że może...i na dodatek nie da się tego zweryfikować teraz no muszę uwierzyć...a z wiarą u mnie krucho.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

NAS NIE DOGONIAT... 2018/10/25 10:23 #181441

Liczył Pan na większą mądrość wyborców. Ja liczyłem na rozsądek partii opozycyjnych, bo mądrości w nich nie ma wcale. Zarówno PO jak i PIS miały 4 lata na wypromowanie swoich kandydatów na fotel prezydenta, ale nie zrobiły tego. To do tych partii należy mieć pretensje.
Pytanie na dziś jest następujące: Bartyla czy Wołosz?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

NAS NIE DOGONIAT... 2018/10/25 11:17 #181444

Jest taka podstawowa maksyma życiowa, że OSZUSTOM się nie wierzy, tym bardziej politycznym. Każdy z nas wie jak smakuje świadomość, że człowiek został oszukany w biały dzień. Pan Wołosz z całą premedytacją, w sposób świadomy oszukał wyborców. Najpierw prowadził kampanię przeciw partiom, a w szczególności przeciw Piotrowi Kojowi żeby jutro się dla nich sprzedać. Gdzieś po drodze jest coś takiego jak honor. Niestety takim ludziom się nie wierzy w żadne słowo.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

NAS NIE DOGONIAT... 2018/10/25 11:31 #181445

Franz napisał: Jest taka podstawowa maksyma życiowa, że OSZUSTOM się nie wierzy, tym bardziej politycznym. Każdy z nas wie jak smakuje świadomość, że człowiek został oszukany w biały dzień. Pan Wołosz z całą premedytacją, w sposób świadomy oszukał wyborców. Najpierw prowadził kampanię przeciw partiom, a w szczególności przeciw Piotrowi Kojowi żeby jutro się dla nich sprzedać. Gdzieś po drodze jest coś takiego jak honor. Niestety takim ludziom się nie wierzy w żadne słowo.


Który z polityków Cie nie oszukał nigdy ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

NAS NIE DOGONIAT... 2018/10/25 11:54 #181447

Leszek Starszy napisał: Pytanie na dziś jest następujące: Bartyla czy Wołosz?


1) Frekwencja w wyborach samorządowych wyniosła 40%, czyli zagłosowało około 53 tys. bytomian.
2) Wołosz zdobył 16 tys. głosów poparcia, Bartyla 12 tys.
3) Bartyla ma ogromny negatywny elektorat gotów zagłosować na każdego kandydata byleby tylko pozbyć się Bartyli. W referendum za odwołaniem Bartyli głosowało około 20 tys. bytomian.
4) Wołosz w drugiej turze ma zapewnione więc co najmniej 20 tysięcy głosów poparcia. Wielu wyborców pozostałych kandydatów również zagłosuje na Wołosza aby pozbyć się Bartyli. Zakładając, że frekwencja w drugiej turze wyniesie również 40% (53 tys. oddanych głosów) to Wołosz ma dużo większe szanse na wygraną niż Bartyla, który musiałby do swoich 12 tys. głosów poparcia z pierwszej tury dodać około 14 tys. nowych głosów poparcia aby mieć szansę na reelekcję. Wydaje się więc, że to ostatnie dni rządów Bartyli w Bytomiu.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

NAS NIE DOGONIAT... 2018/10/25 13:19 #181451

Przy tak negatywnych kandydatach nie ma "prostej" matematyki. To, że ktoś nie lubi - nawet bardzo - Bartyli nie oznacza, że odda swój głos na Wołosza. Moim zdaniem wielu bytomian pozostanie w domach i wysoka frekwencja się nie powtórzy. Bo w istocie, co za różnica, który z nich zostanie prezydentem?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

NAS NIE DOGONIAT... 2018/10/25 16:47 #181458

Obydwaj kandydaci to pijawki i zwykłe szuje, do tego oszuści skażeni korupcją którzy uwielbiają się taplać w korycie. Nie mam najmniejszego zamiaru ani się z nimi w tym gnoju taplać, ani przyczynić się do tego że jeden z nich będzie się bogacił z moich pieniędzy. Nie ma obowiązku bycia zameldowanym w Bytomiu z którego to przywileju zamierzam skorzystać.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

NAS NIE DOGONIAT... 2018/10/25 17:00 #181460

Leszek Starszy napisał: Moim zdaniem wielu bytomian pozostanie w domach i wysoka frekwencja się nie powtórzy.


Nawet przy niskiej frekwencji Wołosz ma zapewnione co najmniej 20 tys. głosów w drugiej turze. Tylu bytomian jest zdeterminowanych do pozbycia się Bartyli. Obecny prezydent ma niewielkie szanse na odrobienie strat. Ilość głosów oddana na niego jako kandydata na radnego była o prawie 2/3 niższa niż w poprzednich wyborach. To też świadczy o malejącym poparciu dla niego.

Leszek Starszy napisał: Bo w istocie, co za różnica, który z nich zostanie prezydentem?


W kwestii ogólnej zgadzam się. Natomiast można oczekiwać podjęcia decyzji w różnych kwestiach, których rozstrzygnięcie interesuje wyborców głosujących na zwycięskie ugrupowania. Prawdopodobnie pewne sportowe spółki, w których Bartyla poupychał swoich przyjaciół zostaną zlikwidowane, a przyjaciele zwolnieni. Prawdopodobnie wróci energia kultury, wydarzenia takie jak Teatromania i Superbohaterowie. Prawdopodobnie zostaną podjęte stanowcze kroki w sprawie składowania śmieci w Bytomiu. Prawdopodobnie projekt budowy stadionu wyląduje w koszu, ponieważ rozpoczęcie realizacji tego projektu w 2019 przy kosztach inwestycyjnych wyższych o 30-40% od kosztów z 2017 oznaczać będzie, że miasto zamiast 40 mln zł musiałoby wyłożyć 50-55 mln zł na budowę tych trzech trybun. W związku w wieloma projektami unijnymi Bytom musi znaleźć dodatkowe środki na wyższy wkład własny - jest to niezbędne do realizacji tych inwestycji. Rezygnacja z tej jednej dużej inwestycji powinna rozwiązać sprawę na jakiś czas. Prawdopodobnie nie obejdzie się również bez zwolnień w szkolnictwie i likwidacji szkół. Przed wyborami samorządy wstrzymywały się z tego rodzaju decyzjami żeby nie antagonizować nauczycieli, ale po wyborach trudno będzie uniknąć tych decyzji. Pamiętać też trzeba, że od 2020 rozpocznie się seria podwyżek stóp procentowych, a to zmniejszy skalę inwestycji. Przypuszczam, że nowa władza nie poradzi sobie podobnie jak i nie poradzili sobie poprzednicy. Za niedługo możemy mieć więc w Bytomiu kolejne referendum o odwołanie prezydenta i radnych.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Ghost


bytomski logo pelen kolor betanajpopularniejszy serwis internetowy w mieście, posiadający największe forum dyskusyjne, a także kalendarium imprez, ogłoszenia drobne i wiele innych.