Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: MOPR Bytom

MOPR Bytom 2019/05/24 14:50 #184724

Poniższe pytania kieruję publicznie do Prezydenta Miasta Bytomia Pana Mariusza Wołosza i Radnych Rady Miejskiej w Bytomiu.
1. Czy ustalone przez Dyrektora MOPR w Bytomiu zasady udzielania dofinansowania ze środków PFRON do zadań z zakresu rehabilitacji społecznej oraz kryteria obowiązujące w 2019 r. są zgodne z powszechnie obowiązującymi przepisami prawa ?
2. Czy to „przypadkiem” nie okradanie osób niepełnosprawnych z ich praw określonych w Konstytucji RP i ustawie o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych ?
Cytat z załącznika nr 39 Dyrektora MOPR w Bytomiu z dnia 10 kwietnia 2019r. - „Zasady udzielania dofinansowania ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych do zadań z zakresu rehabilitacji społecznej realizowanych przez MOPR w Bytomiu oraz kryteria obowiązujące w 2019 r.”
Patrz pkt. IV.2.9. „Kryteria przyznawania dofinansowania likwidacji barier architektonicznych, w komunikowaniu się i technicznych w 2019 r.: załącznika nr 39 Dyrektora MOPR w Bytomiu z dnia 10 kwietnia 2019r.’
„Biorąc pod uwagę przeznaczenie środków PFRON, pozostających w dyspozycji Ośrodka, które służyć mają likwidacji istniejących barier dla osoby niepełnosprawnej, a nie zabezpieczaniu zbiorowych potrzeb mieszkańców budynku wielorodzinnego, dofinansowaniu nie będą podlegały windy, pochylnie i podjazdy prowadzące do wejścia zbiorowego do budynku wielorodzinnego (nie dotyczy to prowadzących bezpośrednio do lokalu mieszkalnego osoby niepełnosprawnej oraz wind (nawet usytuowanych przy wejściu zbiorowym do budynku) jeśli będą stanowiły wyłączną własność wnioskodawcy – osoby niepełnosprawnej).
Wspólnoty mieszkaniowe, spółdzielnie mieszkaniowe i towarzystwa budownictwa społecznego będą adresatami działań wdrażanego programu rządowego Dostępność Plus na lata 2018 – 2025.”
Proszę o odpowiedź na powyższe dwa pytania i informację dotyczącą rzekomo „wdrażanego programu rządowego Dostępność Plus na lata 2018 – 2025” – bo według mojej wiedzy do dnia dzisiejszego nie ma takiej możliwości, a więc do czasu wdrożenia programu rządowego Dostępność Plus na lata 2018 – 2025 należy przywrócić poprzednio obowiązujące zasady, gdyż w przeciwnym przypadku osoby niepełnosprawne zostały pozbawione bezprawnie przysługujących im praw określonych w Konstytucji RP i ustawie o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Ghost


bytomski logo pelen kolor betanajpopularniejszy serwis internetowy w mieście, posiadający największe forum dyskusyjne, a także kalendarium imprez, ogłoszenia drobne i wiele innych.