Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Bezpieczeństwo w Bytomiu

Bezpieczeństwo w Bytomiu 2020/11/05 19:52 #193523

Jak waszym zdaniem(nie policyjnych statystyk i prasowych newsów)wygląda sprawa bezpieczeństwa w Naszym mieście?Możecie pisać ogólnie lub posłużyć się konkretnymi "przykładami z życia".Które rejony,dzielnice,ulice uważacie za bezpieczne,a na których zachować szczególną ostrożność.Zapraszam do wymiany opini.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Bezpieczeństwo w Bytomiu 2020/11/13 20:12 #193672

Nie wypada odpisywać na własne posty,ale tym razem zrobię wyjątek.
Trochę śmielej drodzy forumowicze.
Brak komentarzy tłumaczę sobie w trójnasób.
Albo Bytom to bezpieczne i przyjazne mieszkańcom miasto...w co trudno mi trochę uwierzyć,choć mogę zaakceptować tę opinię biorąc pod uwagę brak reakcji z Waszej strony.
Albo postępująca i wydająca się powszechną patologia tak wszystkim zobojętniała że jej nie zauważacie...w co trudno mi trochę uwierzyć,choć mogę zaakceptować taki stan rzeczy biorąc pod uwagę brak reakcji z Waszej strony.
Albo...poprawa bezpieczeństwa i piętnowanie z "imienia i nazwiska" stojących w sprzeczności z prawem i normami współżycia społecznego zachowań kompletnie wam zwisa...w co trudno mi trochę uwierzyć i nie jestem w stanie tego zaakceptować.
Przyznam że przyczynkiem(lub jak kto woli kroplą która przelała czarę goryczy) do założenia tego wątku,było wydarzenie z ubiegłego tygodnia a mianowicie rozbójniczy atak na bytomskiego taksówkarza.Tego typu przestępstwa nie było w Bytomiu od wielu lat.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Bezpieczeństwo w Bytomiu 2020/11/13 21:06 #193678

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Bezpieczeństwo w Bytomiu 2020/11/13 22:23 #193679

Ja mieszkam w centrum i czuję się tu bezpiecznie. Nie zauważyłem zmiany w ostatnich latach jeśli chodzi o ilość tzw. patologii, a jeśli już to minimalnie na plus (w sensie mniej). Oczywiście wszystko jest kwestią subiektywnej oceny :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Bezpieczeństwo w Bytomiu 2020/11/15 17:33 #193700

foxbat...pytałem raczej o Wasze doświadczenia i odczucia a nie o link do oficjalnych policyjnych danych.
Paweł...też mieszkam w centrum i niestety nie podzielam Twojej optymistycznej opinii.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Bezpieczeństwo w Bytomiu 2020/11/15 17:51 #193702

Kiedyś już chyba była dyskusja na ten temat...ze swojej strony napiszę, że nie jest dla mnie ani lepiej ani gorzej...zawsze i wszędzie można mieć pecha....padają różne przyklady ale o strzelaninie w Bytomiu chyba dawno słuchać nie było , a zdarzają się w różnych miejscach w PL...Bobrek i Karb to paradoksalnie często spokojne miejsca, że zła sława na wyrost ... Centrum bywa różnie

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Bezpieczeństwo w Bytomiu 2020/11/15 22:07 #193713

U mnie menele stała ilość, jedni i ci sami, a nawet ubyło...bo kilku nie widuje.
Bezpieczeństwo??? Chyba na +, bardziej bym się martwił o kretynów za kólkiem którym się wydaje że Batorego to autobana, choć parkujący po dwóch stronach ulicy robią robotę bo się nie ma gdzie rozpędzić.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Bezpieczeństwo w Bytomiu 2020/11/18 13:12 #193739

7 lat mieszkania poza Bytomiem zrobiło swoje.Może dlatego to co wcześniej uchodziło u mnie za rzecz normalną i akceptowalną po powrocie jawi się jaskrawiej i bardziej kontrastowo.
Wszechobecna patologia już nawet nie kryje się ze swoim statusem.Wrześniowy wieczór.Podchmielony menel podbija do mnie na Dworcowej i prosi o papierosa.Nie palę więc odprawiam go z kwitkiem.Na ławce obok siedzi grupa jego kompanów w podobnym stanie.Niezrażony moją negatywną odpowiedzią menel kontynuuje."To może parę złoty do piwa"słyszę."Nie mam drobnych"odpowiadam zgodnie z prawdą i wolnym krokiem idę dalej.Menel zbulwersowany takim obrotem sprawy rzuca na pełne gardło stertę wyzwisk w moim kierunku próbując złapać mnie za ręke.Niestety nie jestem głuchy ani powściągliwy w takich sytuacjach i po chwili menel dostaje z dyńki liścia na twarz i milknie.Z ławki,próbując iść kompanowi na ratunek,zrywają się jego towarzysze,ale wystarcza kilka kroków w ich stronę by pokornie wrócili na swoje miejsce.Jeśli taka żulnia stawia się na gościa w sile wieku to czy bedzie miała skrupuły przed zaczepianiem i wymuszaniem wobec osób słabszych i bezbronnych?
Centrum miasta,monitorowany główny deptak po którym o tej porze spacerowało jeszcze sporo przechodniów.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Bezpieczeństwo w Bytomiu 2020/11/18 17:01 #193743

Dyskutujecie nie tyle o bezpieczeństwie co o poczuciu bezpieczeństwa. A to wcale nie musi się pokrywać ze sobą.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Bezpieczeństwo w Bytomiu 2020/11/18 21:17 #193746

w Bytomiu nie było i nie jest idealnie ale i tak można zauważyć poprawę. Nie mniej miałem ostatnio okazję być w w centrum Siemianowic Śląskich i było dużo straszniej niż u nas. Zresztą w każdym z miast na Śląsku nie jest super kolorowo i wie o tym każdy kto miał okazję bywać poza popularnymi miejscami. Sytuacja, że menel chce fajkę lub na piwo spotkać może każdego i w każdym mieście. Cały praktycznie Śląsk to są kontrasty nie tylko Bytom ma swoje ciemne dzielnice czy centrum miasta. Zresztą jak spojrzeć na statystyki bójek, pobić, rozbojów to widać, że naprawdę nie jest aż tak źle jak o tym się mówi i pisze, a są to przestępstwa bardzo uciążliwe i niebezpieczne, które w dużej mierze mogą świadczyć o bezpieczeństwie.
Mając okazję spędzać trochę czasu w Katowicach zwłaszcza nie raz podchmielone grupy meneli chcą fajkę, na piwo i zawsze jest opryskliwie. A to jak śpią pod byłym Zenitem na ławkach lub na przystanku przy Warszawskiej też jakiegoś pozytywnego wrażenia na nikim nie robi. W miejscach tych nie tylko widać ale i konkretnie czuć obecność meneli, którzy nie witają przechodniów słowami "Dzień dobry" tylko k.., ch... i wiele innych epitetów. Oczywiście każdy, kto mieszka w dobrych dzielnicach Katowic (poza Załężem, Bogucicami, Szopienicami czy Zawodziem) i jest wyłącznym bywalcem galerii handlowych, będzie mówił, że jest fajnie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Ghost


bytomski logo pelen kolor betanajpopularniejszy serwis internetowy w mieście, posiadający największe forum dyskusyjne, a także kalendarium imprez, ogłoszenia drobne i wiele innych.

Media społecznościowe

Bytomski.pl - 2019 - Wszelkie Prawa Zastrzeżone