Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Na Majdan

Na Majdan 2013/12/17 11:47 #137607

Nie wiem jak inni, ale ja mam wrażenie od dłuższego czasu uczestniczenia w śnie wariata.
Długi ten sen, bo trwa co najmniej od kilku lat, dla innych od wielu więcej , jestem dzisiaj gotów z tymi innym zgodzić się bez polemiki . ;)
To co stało się na wczorajszej sesji RM potwierdza ten stan rzeczy, nie będę pastwił się nad radnymi dzisiejszej koalicji, nie będę przypominał grzechów dzisiejszej opozycji , nie będę wypominał niczego tym którzy twierdzą , że nie są koalicją rządzącą a jedynie techniczną, po części zostało to wczoraj potwierdzone podczas głosowania. Nie będę, bo to zwyczajnie nie ma sensu, nie cały rok wystarczył abym stracił resztki nadziei na pokojowe zmiany w Bytomiu.
Od kilku tygodni żyjemy rewolucją na Ukrainie, patrząc na relacje telewizyjne myślę sobie , że w Bytomiu jest potrzebne nie tylko Referendum odwołujące prezydenta, Radę Miejską, jest potrzebna autentyczna rewolucja. Zmiana musi dokonać się nie tylko w sferze personalnej, te jak widać nie dają żadnych rezultatów, zmiana powinna dokonać się w naszych, wyborczych umysłach.
Jak patrzyłem na tych „wybrańców „ naszej bytomskiej społeczności, chwalących się tak niedawno swoimi wyborczymi sukcesami, to najchętniej postawiłbym publiczny pręgierz , bo to jedyne miejsce dla takich „wybrańców” .
Czy tak trudno jest sobie wyobrazić , co będzie robił nasz wybraniec , którego obdarzymy mandatem , czy tak trudno jest sobie wyobrazić co będzie czynił człowiek, który jak kameleon zmienia barwy skóry, on zmienia poglądy.
Czy przypadkiem nie nadszedł czas abyśmy wyszli na Majdan, najwyższy czas

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Na Majdan 2013/12/17 12:57 #137611

Co Ciebie tak zbulwersowało?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Na Majdan 2013/12/17 13:27 #137617

Chyba wszystko , jest granica tolerancji dla głupoty szerzonej na koszt innych.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Na Majdan 2013/12/17 13:43 #137619

Adrianie, jesteś politykiem. Znasz "zasady". Zwycięzca "bierze" wszystko. Na tym polega "polskademokracja".
Jedna partia, jedna prawda, jeden program, jeden "wódz" ...
Czy Twoja partia pod tym względem jest inna?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Na Majdan 2013/12/17 14:19 #137620

Ale ja nie chcę odpowiadać już za swoja partię, za swoich przywódców , takich czy innych. Ja już i przepraszałem i biłem się w pierś za nie swoje grzechy, bez kokieterii, nawet politycznej.
Jestem politykiem, a bardziej jestem człowiekiem, obywatelem w polityce, tak to rozumiem. Wybaczam błędy, głupoty , cwaniactwa , jeszcze na dodatek cwaniactwa bezrefleksyjnego, bezczelnego - nigdy.
Użyłeś sformułowania "polska demokracja " , taką ją stworzyliśmy, radny Wężyk z WB , jak był w koalicji z Piotrem Kojem i PO to bredził coś o pilnowaniu poczynań prezydenta, w nagrodę otrzymał najlepszy wynik w okręgu. W nagrodę za swój wynik, czytaj naszą głupotę, funduje nam bajzel w mieście. Taka demokracja jaki wyborca, to mnie boli najbardziej. Dajemy się omamić bzdurnym felietonom i jak to bydło podczas uboju rytualnego idziemy na rzeź . Partie tworzą ludzie, im więcej mądrych, takich którzy chcą ale nie muszą, tym partie będą lepsze , a takich głosowań jak to wczorajsze zdecydowanie mniej.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Na Majdan 2013/12/17 14:31 #137622

Nie domagam się Twojego "samobiczowania". Wg mnie jesteś OK.
Ja tylko "stwierdzam" pewien stan rzeczy.
Adrianie, jeśli SLD wygra wybory, to będziesz "rządził" w inny sposób? Nie będzie dla Ciebie ważna "liczba szabel" w RM. Będziesz rozmawiał z opozycją?
Wybacz, ale w to wątpię ...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Na Majdan 2013/12/17 14:54 #137626

Pozwolę sobie przytoczyć konwersację z Panem Markiem od , którego, aż promieniuje Prawość i Sprawiedliwość.:

Maciej Bartków: o miejsca by nie starczylo na wszystko... spotkania otwarte z ludźmi, mieszkańcami Bytomia, Katowic, Sosnowca, rozmowy z telewizjami na temat tajemnic Bytomia, teksty do prasy i na powstająca stronę internetową, oparte w zdecydowanej większości na materiałach nigdy wcześniej nie publikowanych, kwerendy archiwalne w archiwach państwowych i IPN, eksploracje kilku podziemi, gromadzenie dokumentacji ich dotyczących, przegląd wszystkich śląskich gazet z lat od 1945 do 1955 pod kątem ciekawych informacji dot. Bytomia, opracowanie zasobu archiwum państwowego w Katowicach pod kątem dokumentów dotyczących Bytomia.... W końcu doczekaliśmy władzy, która stawia na ciekawa promocję miasta, pod rządami Waszej koalicji, odmówiono mi nawet wywieszenia na Biurze Promocji Miasta plakatu informującego o ukazaniu się mojej książki. Cóż, ten okres mamy na szczęście za sobą. niemniej jednak podoba mi się jak zgrabnie ucieka Pan od odpowiedzi na jakiekolwiek pytanie dot. tego od czego zaczęła się rozmowa. "Erystyka" jak widzę jest ponadczasowa.

Sebastian Zajkowski: Co za tragedia spotkała zabronili wywiesić plakat o mojej nowej książce jak na erudytę i nie docenionego pisarza to straszna małość wychodzi. " na powstająca stronę internetową," za taką kasę to ta strona powinna już śmigać no i to poświęcenie przeglądanie 45-55 artykułów i inf na temat Bytomia. "W końcu doczekaliśmy władzy, która stawia na ciekawa promocję miasta," nu Zumba doprawdy ciekawa promocja miasta. Propaganda kłamliwa , którą sieje ta koalicja , tym możesz się szczycić i być dumny i jeżeli nie widzisz w tym nic złego to o czym tu gadać.

Maciej Bartków: 1945 - 1955 to lata, a nie ilość. Zapomniałem, że z F korzystają także ludzie, którym łopatą wszystko tłumaczyć trzeba, jakich widzę zechciał zaszczytnie i udanie reprezentować Sebastian Zajkowski. Cóż, postaram się pamiętać by zawsze w nawiasie podać wersje rozszerzona informacji specjalnie dla sebastianopodobnych). A o czym tu gadać? z Tobą? Raczej o niczym. Idź poszukaj partnerów do dyskusji na forum onetu, tam takich jak Ty jest więcej. Znajdziecie wspólny język na bank.

Sebastian Zajkowski A niby patafianie 45-55 nie odnosi się do lat iść to ty se możesz a jak masz zamiar obrażać mnie tym sebastopodobnie to pomyśl bo mam do tego Twojego centrum promocji 100 metrów .

Maciej Bartków: ja nie pracuję w centrum promocji. Rozmawiając ze mną natomiast nie spoglądaj w lustro, nie będziesz się mylił w nazewnictwie, jak w przypadku owego "patafiana". Wracaj na onet.A tera najważniejsze :: zwłaszcza fragment dotyczący głosowania:

Sebastian Zajkowski W IPN sobie sprawdź mojego starego i dziadka bo ja nie muszę machać flagą , żeby pokazać jakim to jestem patriotą . "Bóg Honor Ojczyzna" płynie w moich żyłach. i co po tej sesji zostało Twoim partyjnym radnym PiS . wejść i pedzieć co by zaznaczono , że byliście przeciwni , Weszliście w tą koalicje rzucili wam na wstępie ochłapy, które wyglądały jak niezłe kąski i zagraliście w tą grę z D.B i resztą. Wynik końcowy oni podzielą ten Tort między siebie a PiS pokazuje , że ma w sobie resztki przyzwoitości. Tylko , że scenariusz właśnie to zakładał i wasze posunięcie w tym głosowaniu. Zamiast wbić w ten tort co pozwoliłoo by wam mieć kontrolę nad dalszymi posunięciami z BPK unieśliście się honorem. zrobili was na perłowo. Czasem należy stanąć z boku i spojrzeć na siebie to pozwala na spokojnie zrozumieć czym jestem...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Na Majdan 2013/12/17 15:13 #137628

Leszek napisał: Nie domagam się Twojego "samobiczowania". Wg mnie jesteś OK.
Ja tylko "stwierdzam" pewien stan rzeczy.
Adrianie, jeśli SLD wygra wybory, to będziesz "rządził" w inny sposób? Nie będzie dla Ciebie ważna "liczba szabel" w RM. Będziesz rozmawiał z opozycją?
Wybacz, ale w to wątpię ...


Jeśli mój, zaznaczam , mój SLD przekona wyborców aby powierzono nam odpowiedzialność za Bytom , to wierz mi , nie będą liczyły się szable aby przegłosować taki budżet jak ten z poniedziałku. Większość moim zdaniem buduje się wokół projektów, aby zrealizować dobry projekt jestem gotów umówić się nawet z tymi którzy mnie nie popierali. Tak rozumiem pozyskiwanie "szabel". Ci którzy mnie znają lepiej , wiedzą , że twardo trzymam się swojego zdania, ale można mnie przekonać siłą argumentów, nie jestem krową - zmieniam zdanie, czasem ;) . Nie wyobrażam sobie innego sposobu zarządzaniem , nie rządzeniem, ale zarządzaniem miastem , jak poprzez rozmowę w szczególności z opozycją, bo to ona może zająć moje miejsce po czterech latach, a zarządzanie wymaga długofalowości. Tak to pojmuje, tak mnie nauczono, tak robię na każdego dnia- z sukcesami. Ale rozumiem, że to nie mieści się jeszcze w kanonie "polskiej demokracji ".

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Na Majdan 2013/12/17 15:57 #137631

"Na dzień dzisiejszy":) to wierzę Ci Adrianie.
Problem w tym, że historia nie zna takiego przypadku ...

PS Petrolanser, czy mógłbyś przeedytować/wyjaśnić Twój wpis - zupełnie nie rozumiem, o co Ci chodzi? Z tego co wiem, to Maciek nie jest radnym. Więc po co zamieszczasz jakąś "forumową pyskówkę" z nim w roli głównej?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Na Majdan 2013/12/17 16:18 #137634

Leszek napisał:

PS Petrolanser, czy mógłbyś przeedytować/wyjaśnić . Twój wpis.


Dzięki wielkie samo licho ten tytuł nadało:") a czemu tą pyskówkę przytaczam . Bo idealnie pasuje .

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Na Majdan 2013/12/18 09:17 #137651

w pełni podzielam Pana pogląd, natomiast moim zdaniem w Bytomiu brakuje konstruktywnej opozycji (bez urazy)
Rozwijając, obecna władza podsuwa nam wszystkim takie "kwiatki" (podkłada się) a żadne z ugrupowań opozycyjnych tego nie wykorzystuje np. sprawa przetargu na samochód?
Przecież sprawa była nagłośniona (dzięki internautom :) ) można było sprawę pociągnąć dalej jeszcze bardziej nagłośnić w mediach krajowych, zaprosić kontrole szczebla wyższego do sprawdzenia tego i innych przetargów, sumując przyjąć postawę "kąśliwego komara"
A co się stało?
Prezydent wspaniałomyślnie oznajmił że to nie on to jakiś pracownik ????
I temat jest zakończony :angry: Opozycja milczy :(
Teraz w związku z dzierżawą szykuje się kolejny "kwiatek" czy znowu w Bytomiu będzie słychać tylko jeden głos, głos obecnej władzy?
Panie Adrianie proszę nie odbierać moich słów jako atak na Pana osobę - chodzi mi o wykorzystanie okazji zabłyśnięcia przed Bytomianami w oparciu o błędy obecnej władzy.
Pozdrawiam i dzięki za tekst

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Na Majdan 2013/12/18 11:17 #137656

Leszek napisał: "Na dzień dzisiejszy":) to wierzę Ci Adrianie.
Problem w tym, że historia nie zna takiego przypadku .../quote]

To jest jak z samospełniającą się tragedią, jak sobie wmówisz, że się nie uda to podświadomie dążysz do realizacji tragicznego scenariusza.
Gdybyśmy jako wyborcy poświęcili czas na analizę przynajmniej części CV kandydatów na radnych, historia byłaby zupełnie inna.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Na Majdan 2013/12/18 11:24 #137657

Kleinfeldowski napisał: w pełni podzielam Pana pogląd, natomiast moim zdaniem w Bytomiu brakuje konstruktywnej opozycji (bez urazy)


Pełna zgoda, brakuje konstruktywnej opozycji, zresztą brakuje jej od dawna, to faktycznie smutny stan rzeczy.
Brakuje więcej rzeczy, brakuje rozmowy pomiędzy tymi którzy akurat teraz są u władzy i podejmują decyzje ważne dla miasta a tymi którzy aspirują do zarządzania miastem.Brakuje spójnej polityki związanej z miastem, spójnej czyli takiej pod którą podpisze się zarówno koalicja jak i opozycja.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Na Majdan 2013/12/18 11:43 #137660

chyba musi Ci się straaaaaasznie nudzić Petrolanser.

A wracając do sesji, to najlepszy był skarbnik miasta, zapewniający o konieczności wpisania tych 100 milionów do budżetu, w związku z olbrzymim zadłużeniem miasta. Z tego co pamiętam, podczas rządów Koja, ten sam skarbnik, z tej samej mównicy zapewniał radnych, że kredyty, które właśnie miały być zaciągane nie niosą żadnego niebezpieczeństwa dla miasta i pozwolą na jego dalszy spokojny rozwój :lol:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Na Majdan 2013/12/18 11:53 #137661

Samospełniająca się tragedia ...
Nie Adrianie, raczej doświadczenie.
Jako jedyny z SLD udzielasz się na bytomskim. Próbujesz zaprezentować się z jak najlepszej strony. I to Ci się udaje. Jednak jesteś sam - tylko jeden ze swojej partii. Tuż przed wyborami - pewnie jak z kapelusza - pojawią się kandydaci na radnych. Z Twojej partii także.
Jak ja mam rozpoznać tego, który zasługuje na moje poparcie. Wskażesz go? Udzielisz mu rekomendacji? Będzie mówił "jednym głosem" to samo co Ty? To jaka to będzie zmiana jakościowa w porównaniu do innych ugrupowań czy sytuacji obecnej? Dla mnie żadna.
Ja czekam na kandydtów, którzy rozpoczną kampanię nie miesiąc przed wyborami, ale 2, 3, 4 lata wcześniej ...
Czekam na 10, 20, 30, ... , kandydatów z SLD, którzy będą ze sobą polemizować, spierać, kłócić się. Dopiero wtedy - nawet wirtualnie jestem w stanie rozróżnić kogoś wartościowego od "nonejma" ...
Dotyczy to zresztą wszystkich partii, ugrupowań czy stowarzyszeń.
Wkrótce na forum wrócą: i henk, i młody Bieda, i Magda Łosik (ciekawe w jakiej partii/ugrupowaniu), ..., i wielu, wielu innych "anonimowych bezimiennych" ...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: Adrian. Król


bytomski logo pelen kolor betanajpopularniejszy serwis internetowy w mieście, posiadający największe forum dyskusyjne, a także kalendarium imprez, ogłoszenia drobne i wiele innych.

Media społecznościowe

Bytomski.pl - 2019 - Wszelkie Prawa Zastrzeżone