Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Pociąg do Gliwic znów zostanie zlikwidowany

Pociąg do Gliwic znów zostanie zlikwidowany 2013/05/12 13:51 #127613

Od pierwszego czerwca z rozkładu jazdy mają zniknąć pociągi linii S15 z Bytomia do Gliwic. To kolejny raz, gdy jest likwidowana niedługo po uruchomieniu.

Stowarzyszenie Rozwoju Kolei Górnego Śląska alarmuje, że szukający oszczędności w budżecie województwa Urząd Marszałkowski, drastycznie ograniczy liczbę kursów wykonywanych przez Koleje Śląskie. Cięcia mają dotyczyć wszystkich linii, nawet tych najbardziej dochodowych. Takie wnioski wyciągnięto z aktualizacji rozkładu jazdy opublikowanego na stronach Polskich Linii Kolejowych. Po zmianie część pociągów została oznaczona jako kursujące do końca maja.

Wśród nich są wszystkie pociągi jeżdżące na linii S15 z Bytomia do Gliwic. Od czerwca na tej trasie będzie można przejechać wyłącznie pociągami, które kursują objazdem przez nasze miasto z powodu remontu torów.

W taki sposób kończy się zaledwie czteromiesięczna historia linii do Gliwic. Reaktywowana w lutym, pomimo całkowitego braku promocji ze strony Kolei Śląskich, cieszyła się relatywnie dużą popularnością. Głównie dzięki samym pasażerom, którzy wyręczali przewoźnika w marketingu poprzez prowadzenie fanpage'a na Facebooku , roznoszenie ulotek i redagowanie strony internetowej . Pociągi były promowane również przez Urząd Miejski w miesięczniku "Rynek 7". Kursujące na trasie do Gliwic szynobusy często są zapełniane po ostatnie miejsca. Podróżni chwalą to połączenie, ponieważ jest znacznie szybsze, tańsze i wygodniejsze od autobusu 850. Niestety znów będą musieli się z nim pożegnać.

Stowarzyszenie podejrzewa, że planowane oszczędności mogą okazać się mrzonką, bowiem zubożenie oferty przewozowej Kolei Śląskich spowoduje spadek frekwencji i zmniejszenie wpływów z biletów. - Można odnieść nieodparte wrażenie, że gdzieś na szarym końcu całej układanki jest pasażer. Godziny kursowania dopasowane są przede wszystkim do obiegów, zupełnie bez troski, czy w pociągu pojedzie 150 czy 15 podróżnych. Dlatego można postawić tezę, że proponowane rewolucyjne zmiany rozkładowe nie tylko nie ograniczą deficytu w przewozach, ale wręcz spowodują, że wyrwa finansowa w budżecie będzie jeszcze większa - komentuje SRKGŚ w swoim komunikacie.

Pasażerowie nie zamierzają oddać sprawy bez walki. Założyli na Facebooku stronę Koniec z likwidacjami pociągów w woj. śląskim oraz stworzyli elektroniczną petycję do Marszałka Województwa, Mirosława Sekuły, pod którą podpisało się już 150 internautów.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pociąg do Gliwic znów zostanie zlikwidowany 2013/05/12 14:05 #127614

Strona na facebooku.
Rozczulają mnie ci ludzie.
O tym, że pociąg może mieć kłopoty było wiadomo od samego początku. Każdy trzeźwo myślący zdawał sobie z tego sprawę.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pociąg do Gliwic znów zostanie zlikwidowany 2013/05/12 15:50 #127625

Tak, założenie strony na fejzbuku to innowacyjne działanie, które na pewno okaże się skuteczne. Zapytałbym ilu z tych protestujących głosowało na PO, ale pewnie nie dostrzegli by żadnego związku pomiędzy swoim wyborem a taką a nie inna polityką rządzących województwem.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pociąg do Gliwic znów zostanie zlikwidowany 2013/05/12 15:55 #127627

MaciejB napisał: Zapytałbym ilu z tych protestujących głosowało na PO, ale pewnie nie dostrzegli by żadnego związku pomiędzy swoim wyborem a taką a nie inna polityką rządzących województwem.


W Bytomiu mieszkańcy pozbawili władzy PO i decyzje jakie podjęła nowa władza nie napawają optymizmem ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pociąg do Gliwic znów zostanie zlikwidowany 2013/05/12 18:39 #127639

  • jacobs
  • jacobs Avatar
  • Gość
  • Gość
foxbat w przeciwieństwie do ciebie nie zamierzamy płakać o byle co, jakbyś bardziej się zainteresował, to byś zobaczył że nasza działalność nie opiera się tylko na pisaniu postów na facebooku, ale czego się spodziewać po typowych malkontentach

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pociąg do Gliwic znów zostanie zlikwidowany 2013/05/13 12:44 #127702

MaciejB napisał: Tak, założenie strony na fejzbuku to innowacyjne działanie, które na pewno okaże się skuteczne. Zapytałbym ilu z tych protestujących głosowało na PO, ale pewnie nie dostrzegli by żadnego związku pomiędzy swoim wyborem a taką a nie inna polityką rządzących województwem.


Tak, przyjdzie PiS i będzie lepiej? Ale poczekaj, przecież Wy już rządzicie w Bytomiu...

Macie teraz władzę (razem z BIS) - i to od WAS oczekuje się, że nie dopuścicie do likwidacji tego połączenia!

P.S Nie rozumiem, dlaczego czepiasz się akcji na Facebook'u. Chyba nie miałeś okazji sprawdzić jak działa cały profil, skoro wypisujesz takie szydercze teksty.

Link dla Ciebie >> https://www.facebook.com/BytomGliwicePKP?ref=ts&fref=ts

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Robert CzykielGhost


bytomski logo pelen kolor betanajpopularniejszy serwis internetowy w mieście, posiadający największe forum dyskusyjne, a także kalendarium imprez, ogłoszenia drobne i wiele innych.