Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Radni znów olali sesję

Radni znów olali sesję 2016/10/22 11:41 #169009

To już drugi raz, gdy bytomscy radni nie stawili się na sesji Rady Miejskiej. Tym razem wymigali się od debaty na temat raportu Najwyższej Izby Kontroli o problemach Bytomia.


We wtorek na wniosek siódemki radnych została zwołana nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej, na której przedstawiciel katowickiej delegatury NIK miał przedstawić wyniki niedawnej kontroli. Inspektorzy prześwietlili miejskie, wojewódzkie i rządowe instytucje pod kątem rozwiązywania problemów społecznych Bytomia. Treść raportu jest bardzo krytyczna wobec dotychczasowych działań podejmowanych przez władze miasta.

Niestety od miesięcy katowicka delegatura izby nie może zreferować swojego raportu Radzie Miejskiej, gdyż przewodniczący rady dotąd nie wprowadził takiego punktu do porządku obrad comiesięcznych sesji. Kiedy już opozycji udało się doprowadzić do zwołania sesji nadzwyczajnej, to większość radnych po prostu nie pojawiła się na sali. We wtorek była obecna jedynie ósemka, spośród dwudziestu pięciu radnych: Michał Bieda, Henryk Bonk, Piotr Bula, Krzysztof Gajowiak, Andrzej Kostek, Michał Staniszewski, Joanna Stępień i Mariusz Wołosz. W rezultacie posiedzenie musiało zostać zamknięte ze względu na brak kworum.

Absencja radnych była zamierzona. Zaledwie kilka godzin wcześniej odbyły się zebrania trzech komisji Rady Miejskiej, na których obecność nie odbiegała od normy. To dowodzi, że przedstawiciele rządzącej miastem koalicji z pełną premedytacją "olali" sesję nadzwyczajną.

To była ewidentna demonstracja siły, która miała udowodnić opozycji, że nie ma w Bytomiu zbyt wiele do powiedzenia, a rada będzie debatować o raporcie NIK, kiedy będą chcieli tego radni sprzyjający prezydentowi. Dlatego właśnie w porządku obrad październikowej sesji, przewodniczący Andrzej Wężyk wyznaczył punkt dotyczący kontroli NIK. Zobaczymy, czy w poniedziałek radni odważą się otwarcie dyskutować na ten temat.

To już drugi raz w tym roku, kiedy radni koalicji zdezerterowali i nie pojawili się na sesji. Ostatnim razem uciekli z sali w marcu, gdy z powodu urlopu jednego z nich pojawiło się zagrożenie zatwierdzenia projektu uchwały zgłoszonego przez opozycję sprzeciwiającej się prywatyzacji Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej. Wówczas też posiedzenie trzeba było odwołać z powodu braku kworum.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Radni znów olali sesję 2016/10/23 00:17 #169025

Trzeba dobrze zapamiętać tą zgodna grupę, żeby ich znowu wybrać przy najbliższej okazji.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Radni znów olali sesję 2016/10/23 09:27 #169026

Ja się naprawdę dziwię, że mimo tego, co wyprawia ekipa rządząca od paru lat, nikomu to nie przeszkadza, nikt nie protestuje, nikt nie zbiera podpisów pod referendum. Opozycja siedzi cicho, może Bieda od czasu do czasu coś napisze lub zorganizuje.
Wszystko jest ok, tylko za parę lat wszyscy się obudzą że straciliśmy 400 mln zł i dodatkowo ponad 100 na stadion.
Świat idzie w ciekawym kierunku, patologia i populizm stały się standardem.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Radni znów olali sesję 2016/10/23 22:12 #169034

Niestety jesteśmy zakładnikami poprzedniego referendum. Odwołanie prezydenta i rady miejskiej w Polsce to ewenement, który nie zdarza się wszędzie i często. Prezydent Koj popełniał skandaliczne błędy, był przekonanym o swojej nieomylności bufonem i być może należało go zmienić, ale nie trzeba tego było robić w trybie referendum. Ojcem chrzestnym obecnych patologii jest komitet referendalny z Januszem Wójcickim i Danutą Skalską na czele.

Dzisiaj ludziom głupio jest przyznać się do głupiego błędu jaki zrobili w 2012 r. Liczyli, że wybiorą "cudotwórcę" Damiana, a wybrali szarlatana. Trudno jest teraz ludziom zaryzykować rozkołysanie tej przeciekającej łajby po raz kolejny.

Moim zdaniem najlepsze rozwiązanie dla miasta to skazanie Bartyli prawomocnym wyrokiem za korupcję w piłce nożnej, wejście komisarza do miasta, rozpisanie nowych wyborów i co najważniejsze MĄDRA DECYZJA WYBORCÓW.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Radni znów olali sesję 2016/10/23 22:50 #169035

step napisał: Świat idzie w ciekawym kierunku, patologia i populizm stały się standardem.

Masz całkowitą rację. Tez mnie szokuje chuligan w radzie miejskiej
O tempora, o mores!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Robert CzykielGhost


bytomski logo pelen kolor betanajpopularniejszy serwis internetowy w mieście, posiadający największe forum dyskusyjne, a także kalendarium imprez, ogłoszenia drobne i wiele innych.

Media społecznościowe

Bytomski.pl - 2019 - Wszelkie Prawa Zastrzeżone