Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: II liga: Polonia już prawie na dnie. FIFA może pogrążyć bytomian

II liga: Polonia już prawie na dnie. FIFA może pogrążyć bytomian 2016/11/03 18:05 #169192

Zmiana trenera na razie niewiele dała klubowi z Olimpijskiej. Polonia spadła na przedostatnie miejsce, a w dodatku pojawiło się widmo odjęcia aż sześciu punktów.


Runda jesienna powoli zmierza ku końcowi i wszystko wskazuje na to, że w Polonii Bytom zima będzie bardzo nerwowa. Na wiosnę zapowiada się kolejna heroiczna walka o utrzymanie w II lidze, bo na razie wyniki klubu z Olimpijskiej są poniżej oczekiwań.

Wydawało się, że losy niebiesko-czerwonych odmienią się wraz ze zmianą szkoleniowca. Pod koniec września zwolniony został Ireneusz Kościelniak, a niedługo potem jego następcą został Andrzej Orzeszek. Nowy szkoleniowiec zaczął rewelacyjnie, bo od zwycięstwa 2:0 z Błękitnymi Stargard Szczeciński.

To były miłe złego początki. W kolejnym spotkaniu Olimpia Zambrów wygrała na własnym stadionie 2:1. Potem bytomianie w samej końcówce stracili prowadzenie i musieli zadowolić się remisem 2:2 z Kotwicą Kołobrzeg. Natomiast w ostatniej kolejce drugi w tabeli Raków Częstochowa zwyciężył 1:0.

Seria trzech meczów bez zwycięstwa sprawiła, że Polonia w tabeli spadła na przedostatnie miejsce. Pocieszający jest jednak fakt, że na razie rozgrywki są niezwykle wyrównane. Jedno zwycięstwo może dać awans aż o pięć pozycji. W dodatku do czwartej Siarki Tarnobrzeg klub z Bytomia traci dziesięć punktów, a więc sytuacja jeszcze nie jest dramatyczna.

Wszystko się skomplikuje, gdy potwierdzą się niedawne plotki o kolejnej karze za niewywiązywanie się ze spłaty długów. W naszym mieście zawrzało, gdy na Twitterze wypowiedział się Mirko Poledica, który reprezentuje interesy Vladimirów Karalicia oraz Milenkovicia.

- Komitet Dyscyplinarny FIFA zdecyduje o odebraniu sześciu punktów Polonii Bytom. Będzie też kara finansowa, minimum 15 tysięcy franków szwajcarskich - napisał Poledica.

To byłby gwóźdź do trumny. Nie dość, że kara finansowa w postaci około 60 tysięcy złotych mocno obciążyłaby budżet, to jeszcze odjęcie punktów sprawiłoby, że Polonia znalazłaby się na ligowym dnie. W przypadku sprawdzenia się czarnego scenariusza bytomianie mieliby na koncie zaledwie siedem oczek. Przypomnijmy, że Polonia przed startem nowego sezonu została pozbawiona czterech punktów za niespełnienie wymogów licencyjnych.

Na szczęście dla prezesa Jakuba Snochowskiego na razie nie ma oficjalnego potwierdzenia kary, o której pisał Poledica. Sam reprezentant bałkańskich zawodników do tej pory nie podał nowych informacji w sprawie decyzji FIFA. Nadal można zatem wierzyć, że wszystko dobrze się skończy.

Na razie wszyscy w drużynie z Olimpijskiej muszą skupić się na czterech meczach, które pozostały do przerwy zimowej. W najbliższy weekend zespół Orzeszka jedzie do Stalowej Woli, gdzie ma szansę powalczyć o punkty. Trudniej będzie tydzień później, gdy do Bytomia przyjedzie pierwsza w tabeli Odra Opole. Pod koniec listopada niebiesko-czerwoni rozegrają dwa mecze z rundy rewanżowej - u siebie z Polonią Warszawa i na wyjeździe z Olimpią Elbląg.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

II liga: Polonia już prawie na dnie. FIFA może pogrążyć bytomian 2016/11/03 20:00 #169196

Czym tu się przejmować? Budujemy stadion za ponad 100 baniek, a tu jakieś śmieszne 60 tysięcy kary. Tyle to pewnie wydajemy na koszenie trawy co tydzień.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

II liga: Polonia już prawie na dnie. FIFA może pogrążyć bytomian 2016/11/03 21:39 #169197

Zastanawiam siękto będzie musiał wyłożyc kasę jeśli okaże się to prawdą BPK, PEC a może pan Snochowski skubnie swoją spółdzielnię socjalną BRSS.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

II liga: Polonia już prawie na dnie. FIFA może pogrążyć bytomian 2016/11/03 23:20 #169198

Sarkastyczne komentarze na poziomie wymiany uprzejmości z gimbusa...aż tak was swędzi?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

II liga: Polonia już prawie na dnie. FIFA może pogrążyć bytomian 2016/11/04 15:36 #169204

Polonia tak naprawdę musi być bogatym klubem, skoro murawę podlewają nawet podczas mocnych opadów deszczu - a to jest bardzo częsty widok.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

II liga: Polonia już prawie na dnie. FIFA może pogrążyć bytomian 2016/11/04 15:51 #169205

Jeżeli Polonia ma 5000 kibiców to każdy niech wyłoży 12 zł i problem rozwiązany ;)
Jeżeli jest ich mniej albo nie chcą płacić to zaorać stadion i postawić supermarket, który przynajmniej będzie generował wpływy z racji podatków.

Prawda jest niestety taka, że miasto będzie dotować ten klub bez patrzenia na koszty. Całość działa na zasadzie jakoś to będzie a jak nie będzie to miasto dołoży.
Tak samo jak z próbą zarezerwowania niektórych Orlików w sensownych godzinach. Nie można tego zrobić po bo praktycznie są stale zarezerwowane dla zawodników trenujących w Polonii.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

II liga: Polonia już prawie na dnie. FIFA może pogrążyć bytomian 2016/11/08 19:25 #169259

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

II liga: Polonia już prawie na dnie. FIFA może pogrążyć bytomian 2016/11/08 21:50 #169263

Mam nadzieję, że na ratowanie tej drużyny nie pójdzie ani złotówka z miejskiej kasy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

II liga: Polonia już prawie na dnie. FIFA może pogrążyć bytomian 2016/11/09 08:04 #169270

wigru napisał: Mam nadzieję, że na ratowanie tej drużyny nie pójdzie ani złotówka z miejskiej kasy.


Niestety zapewne rzeczywistość będzie zupełnie inna. Miasto nie będzie mieć kasy na wkład własny do rewitalizacji, ale zrobi wszystko, żeby Polonia zachowała swój obecny status. Na miejscu kibiców wywiózłbym tych ludzi na taczkach, bo nawet jeśli jakimś cudem uda się oddłużyć klub, to jestem pewien, że na nowo zacznie się jego dojenie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

II liga: Polonia już prawie na dnie. FIFA może pogrążyć bytomian 2016/11/09 09:41 #169274

Czas pokaże ale to się może zle skończyc dla klubu jak i miasta.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

II liga: Polonia już prawie na dnie. FIFA może pogrążyć bytomian 2016/11/09 09:59 #169275

Oj tam,drużyna będzie,czy nie
Nowy stadion i tak można stawiać
Frekwencja przecież i tak będzie zbliżona

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Robert CzykielGhost


bytomski logo pelen kolor betanajpopularniejszy serwis internetowy w mieście, posiadający największe forum dyskusyjne, a także kalendarium imprez, ogłoszenia drobne i wiele innych.