Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Noc Kupały w parku

Noc Kupały w parku 2017/06/20 17:06 #172719

Obchody Nocy Świętojańskiej w Bytomiu przewędrowały przez całe miasto. Pierwotnie...

W piękniejących przestrzeniach Parku Kachla bytomianie będą bawić się podczas najkrótszej nocy w roku. Przed nami 3. Parkowa Noc Świętojańska.


Obchody Nocy Świętojańskiej w Bytomiu przewędrowały przez całe miasto. Pierwotnie impreza organizowana była w Dolomitach Sportowej Dolinie w Suchej Górze przez Operę Śląską, następnie przez kilka lat artyści tutejszego teatru zabawiali publiczność na placu Sobieskiego, a od trzech lat za sprawą Miejskiego Zarządu Zieleni i Gospodarki Komunalnej wydarzenie odbywa się w Parku Kachla.

Nasz główny park miejski z roku na rok staje się coraz bardziej zadbany. Rewitalizacji poddano oba tutejsze stawy, wybudowano nową Muszlę Koncertową, odtworzono strumień i altanę na Górze Miłości, utworzono Rosarium oraz otwarto arboretum z egzotycznymi roślinami. Podczas Nocy Kupały, czyli inaczej Nocy Świętojańskiej (21 czerwca), będzie można na własne oczy zobaczyć efekty przeprowadzonych prac.

Pierwsze atrakcje rozpoczną się już o 16:00 w Muszli Koncertowej przy ul. Chrzanowskiego. Wystąpi tam zespół Piccolo z MDK nr 1, następnie żeglarskie hity przedstawi Szkocka Trupa - opcja bytomska, a w roli gwiazdy wieczoru zaprezentuje się Orkiestra męska z zestawem polskich i zagranicznych przebojów.

W międzyczasie popisy dadzą rycerze ze Stowarzyszeni Rekonstrukcji Historycznej Leo Corde, a miłośnicy robótek ręcznych będą mogli wziąć udział w warsztatach plecenia wianków z żywych kwiatów. Tego wieczoru odbędzie się również wręczenie Bytomskiej Nagrody Europejskiej, która w tym roku przypadnie Orkiestrze Muzyki Nowej, wokalistce Kasi Moś oraz architektom z Medusa Group: Przemo Łukasikowi i Łakaszowi Zagale.

Na zakończenie zaplanowano konkurs na najładniejszy wianek i puszczanie wianków na wodę. Impreza zakończy się około godziny 21:00.

fot. UM Bytom

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Noc Kupały w parku 2017/06/21 16:12 #172725

Czy wiadomo, o której godzinie impreza zawita nad staw? Na oficjalnym plakacie nie ma takiej informacji. Interesuje mnie tylko puszczanie wianków na wodę. Z góry dziękuję za informację.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Robert CzykielGhost


bytomski logo pelen kolor betanajpopularniejszy serwis internetowy w mieście, posiadający największe forum dyskusyjne, a także kalendarium imprez, ogłoszenia drobne i wiele innych.

Media społecznościowe

Bytomski.pl - 2019 - Wszelkie Prawa Zastrzeżone