Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Dworcowa nam umiera

Dworcowa nam umiera 2018/04/20 15:53 #178508

Dworcowa była jednym z pierwszych deptaków w regionie. Do tutejszych...

Na Dworcowej jest już tak źle, że nawet banki się z niej wynoszą. Stan deptaka nie zachęca do spacerów. Nawierzchnia jest pofałdowana jak morskie fale, a ruch samochodów niemal tak duży, jak na innych śródmiejskich ulicach. W efekcie z roku na rok przybywa pustostanów.

Czytaj więcej...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dworcowa nam umiera 2018/04/21 10:04 #178514

Co tam główny deptak w mieście, budujmy stadion!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dworcowa nam umiera 2018/04/21 10:40 #178515

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dworcowa nam umiera 2018/04/21 11:43 #178518

Dla wszystkich forumowiczów pokroju autora pierwszego komentarza proponuję założyć osobny wątek pod tytułem:"Budowa nowego stadionu Polonii jako syndrom upadku miasta Bytom".
Dziękuję za uwagę,pozdrawiam.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dworcowa nam umiera 2018/04/21 20:23 #178524

Jeśli miasto zdecydowało by się zadłużyć w imię 4 ligowej podrzędnej drużyny piłki nożnej zamiast inwestować w miasto i ludzi to dlaczego Cie to dziwi?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Dworcowa nam umiera 2018/04/25 12:33 #178603

Powiedzmy sobie szczerze, banki powoli wprowadzają się z ogromnych gmachów nie dlatego że chodnik jest nierówny ale dlatego że z jednej strony optymalizują koszty a z drugiej po prostu nie potrzebują już tak dużych oddziałów. Dziś klienci zdecydowaną większość spraw które kiedyś załatwiano w okienku w oddziale załatwiają przez internet lub telefon. Mam w ogóle wrażenie że większość oddziałów jest utrzymywana ze względu na osoby starsze które nie są zaznajomione z internetem i nadal korzystają z oddziałów ale z wymianą pokoleniową będą znikły jeszcze szybciej.

Wygląd Dworcowej to nie jedyny problem, problemem jest wygląd całego śródmieścia. Pofalowane chodniki, rozpadajace się nawierzchnie tak wygląda Rynek, Gliwicka, Jainy.
A czym to jest spowodowane? Brakiem bieżących drobnych napraw które latami nakładają się na siebie dając efekty jakie widzimy. Płyta rynku to obraz nędzy i rozpaczy, obrys dawnego ratusza już dawno odpadł, schody albo nie istnieją bo się rozsypały albo za niedługo przestaną istnieć, mało kto pamięta że kiedyś przy schodach były balustrady bo je skradziono, brakuje kilku platanów które uschły a miejsca po nich albo zalepiono kostką brukową albo je tylko wycięto. Czy ktoś jeszcze pamięta że w płycie rynku były punkty świetle, nie wiem czy działa aby jeden.
Ostatnio dziury w brukowej nawierzchni Jainty zalepiono - uwaga! - asfaltem. Natomiast w zeszłym roku uszkodzone płyty na Dworcowej wymieniono na kostkę bauma.
Bylejakość, bylejakość i jeszcze raz byelejakść, miasto się cofa w gigantycznym tempie a jeszcze 20 lat temu mieliśmy najładniejsze śródmieście w regionie, mieliśmy brukowane uliczki, ograniczony ruch samochodowy kiedy miasta ościenne miały centra zalane asfaltem.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Dworcowa nam umiera 2018/04/25 13:50 #178605

miras napisał: miasto się cofa w gigantycznym tempie


Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że polska gospodarka zbliża się do szczytu cyklu gospodarczego, który zostanie osiągnięty w okresie najbliższych 2-3 lat. Później Polskę czeka trwały spadek tempa wzrostu, mniejsza skala inwestycji, rosnące obciążenia podatkowe związane z coraz szybciej starzejącym się społeczeństwem i wyższymi wydatkami na niedofinansowaną służbę zdrowia. Użycie sformułowania "gigantyczne tempo cofania się Bytomia" jest więc dzisiaj trochę nie na miejscu w kontekście niedalekiej przyszłości. No bo jakiego wtedy należałoby użyć przymiotnika zamiast "gigantyczny" do opisania otaczającej rzeczywistości?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dworcowa nam umiera 2018/04/29 14:56 #178677

Ja się bankowi nie dziwię. Teraz przez internet lub telefon można zamówić wszystko. Dowozi towar już Auchan, Tesco, KFC. W mieście, które nie jest ani miastem studenckim ani turystycznym ceny lokali będą moim zdaniem spadały. Rozwój handlu internetowego plus paczkomaty, transporty dronami, możliwości odesłania tego co nie przypada do gustu to zdecydowanie wygodne formy zakupów dla zabieganego społeczeństwa. Można mieć lokal w mniej atrakcyjnym miejscu i podnieść rentowność biznesu, a także nie ograniczamy się fizycznie do jednej dzielnicy miasta przy prowadzeniu sprzedaży przez internet. Sama gastronomia i niektóre usługi nie są w stanie zapełnić wszystkich lokali w Bytomiu. By stacjonarne biznesy były wciąż rentowne ceny najmu muszą jeszcze spaść. Z resztą widać to już na rynku, gdzie mamy sporo tanich lokali z cenami, o których 10 lat temu można było pomarzyć.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dworcowa nam umiera 2018/04/30 17:43 #178699

W weekend byłem w Niemczech.Ciekawe,że tam mimo internetu i zabieganych ludzi wszędzie jest mnóstwo sklepików,knajp czy jadłodajni.Bogatsze społeczeństwo a nie korzysta z dobroci internetu ? Woli kupowac stacjonarnie?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dworcowa nam umiera 2018/04/30 18:53 #178703

pogoda napisał: W mieście, które nie jest ani miastem studenckim ani turystycznym ceny lokali będą moim zdaniem spadały.

Ja nie wiem co się wszyscy na tych studentów uwzięli. W Katowicach jest ich tysiące, a niemalże ich tam nie widać. Zanim kilka lat temu nie zaczęli żłopać piwa na Mariackiej, to byli jak Yeti - podobno ktoś ich widział, ale nie wiadomo, gdzie się ukrywają. Pracowałem kilka lat w Katowicach i moim zdaniem siła nabywcza oraz wpływ studentów na miasto są zbyt przeceniane. Ich obecność jest atutem, jednak większy wpływ na funkcjonowanie miasta mają inne grupy użytkowników.

Co do Internetu, to sieć jest fajna, lecz mały butik jej nie zawojuje, bo żeby osiągnąć sukces z odzieżówką w Internecie trzeba mieć wielokrotnie większe środki na marketing, niż dałoby się zaoszczędzić na czynszu przenosząc się z Dworcowej na Witczaka. Oprócz tego wygodniej jest jednak pójść do stacjonarnego sklepu i przymierzyć ciuchy na własne ciało, niż czekać aż przyjedzie do mnie kurier, a później fatygować się jeszcze ze zwrotem, nawet jeśli jest on darmowy. Niestety branża internetowa nie wymyśliła jeszcze idealnego sposobu, by zapewnić klientom komfort zakupu odzieży porównywalny z tradycyjnymi sklepami.

Nawet jeśli zapotrzebowanie w Bytomiu na powierzchnie handlowe jest mniejsze, niż przed laty, to nasze miasto jest na tyle duże, by różnego rodzaju firmy były w stanie zagospodarować tak krótką ulicę, jaką jest Dworcowa. W innych rejonach miasta spokojnie można przekwalifikować pustostany na mieszkania, szczególnie, że wiele z nich jest położona na wysokich parterach.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dworcowa nam umiera 2018/05/01 10:23 #178714

Pracuję w pewnej hurtowni i dziennie przyjezdza do nas auto ze sklepu internetowego biorąc towar. Moze nie sa to oszałamiające ilości ale bierze od 50-60 do ponad 100 sztuk dziennie.Jak na sklep internetowy to wydaje mi sie całkiem sporo.Taka firma nie potrzebuje sklepu stacjonarnego bo siedzi w necie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Dworcowa nam umiera 2018/05/01 11:30 #178717

Potrzebuje jednak powierzchni magazynowej, a tej w Bytomiu nie ma za wiele. Nieruchomości dostępne na lokalnym rynku, to stare hale o wielkich rozmiarach, które są kosztowne w utrzymaniu. Natomiast nie każdy sklep internetowy to Amazon.

Na terenie naprzeciw M1 firma Pinnacle miała budować kompleks magazynowy, w którym miały być dostępne stosunkowo niewielkie moduły nadające się na działalność w mniejszej skali. Niestety inwestor wycofał się z projektu, bo miasto wyraziło zgodę na eksploatację przez Eko Plus w tym rejonie. Co z tego, że teren jest zrekultywowany i świetnie skomunikowany - górnictwo kolejny raz udowodniło, że w tym mieście nie ma miejsca dla innych branż.

Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Robert CzykielGhost


bytomski logo pelen kolor betanajpopularniejszy serwis internetowy w mieście, posiadający największe forum dyskusyjne, a także kalendarium imprez, ogłoszenia drobne i wiele innych.

Media społecznościowe

Bytomski.pl - 2019 - Wszelkie Prawa Zastrzeżone