Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Nasz Rynek się sypie [ZDJĘCIA]

Nasz Rynek się sypie [ZDJĘCIA] 2018/05/02 12:28 #178728

{gallery}galerie-news/2018/05/zniszczony-rynek{/gallery}
Mogłoby się wydawać, że takie miejsce, jakim jest Rynek powinno...

Blisko 10 lat temu główny plac Bytomia został uznany za jeden z 7 Cudów Architektury Województwa Śląskiego. Dziś by na to miano nie zasłużył. Gdzie by się nie ruszyć, tam coś się zapada lub odpada. Rynek od dawna jest antywizytówką naszego miasta.

Czytaj więcej...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Nasz Rynek się sypie [ZDJĘCIA] 2018/05/02 17:03 #178735

Napiszę to samo co pod artykułem o ul. Dworcowej.

Co tam główny plac w mieście, budujmy stadion!!!


a najlepiej to posumował jeden z użytkowników (pan MIRAS), problem w tym że nie robi się małych drobnych napraw/renowacji na bierząco tylko wydaje się kupę kasy a potem się zostawia na pastwę losu, a jak już się robi jakieś prace to na odwal i po najniższej lini oporu. To widać choćby po tym jak ułożona jest kostka brukowa w miejscach gdzie były prace prowadzwone. Za kwotę jaka pójdzie na budowę stadionu pewnie można by zrobić nową nawierzchnię na wszystkich ulicach w obrębie średniowiecznego centrum - ale lepiej niech w centrum ludzie sobie nogi łamią na dworcowej, rynku byle żeby 11 ludzi z 4 ligi mogło biegać po "pięknym" stadionie. Czemu w Bytomiu wszystko stoi do góry nogami?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Nasz Rynek się sypie [ZDJĘCIA] 2018/05/02 17:28 #178736

sic napisał: Napiszę to samo co pod artykułem o ul. Dworcowej.

Co tam główny plac w mieście, budujmy stadion!!!


a najlepiej to posumował jeden z użytkowników (pan MIRAS), problem w tym że nie robi się małych drobnych napraw/renowacji na bierząco tylko wydaje się kupę kasy a potem się zostawia na pastwę losu, a jak już się robi jakieś prace to na odwal i po najniższej lini oporu. To widać choćby po tym jak ułożona jest kostka brukowa w miejscach gdzie były prace prowadzwone. Za kwotę jaka pójdzie na budowę stadionu pewnie można by zrobić nową nawierzchnię na wszystkich ulicach w obrębie średniowiecznego centrum - ale lepiej niech w centrum ludzie sobie nogi łamią na dworcowej, rynku byle żeby 11 ludzi z 4 ligi mogło biegać po "pięknym" stadionie. Czemu w Bytomiu wszystko stoi do góry nogami?

Może postawmy stadion na rynku?Takie Bytomskie Koloseum?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Nasz Rynek się sypie [ZDJĘCIA] 2018/05/02 17:56 #178737

Właśnie znów chciałem napisać że już poruszałem to kilka razy i że to kwestia bieżących drobnych napraw ale kolega mnie uprzedził (i nie pisz kolego "Pan" bo się staro czuje :-P) .

MephiR, piszesz ze rynek ma już 18 lat i trzeba się przygotować na jego przebudowę, to jest stawianie sprawy na głowie. Nie chodzi o to żeby co 20 lat infrastrukturę miejską gruntownie przebudowywać bo nie stać na to żadnego miasta nie tylko w Polsce (no może prócz Emiartów) bo to by oznaczało że co roku musimy gruntownie przebudować 5% miejskiej infrastruktury. Chodzi o to że tak jak napisał kolega wyżej wkłada się ogromne pieniądze w inwestycje po czym zostawia się je samym sobie i zupełnie się o nie nie dba. Jak dziś wygląda park Mickiewicza, jak wyglądają stawy pomiędzy Zgorzelecem a Szombierkami, stawy w parku też mam wrażenie że coraz bardziej brudne są a to są wszystko inwestycje ostatnich kilku lat.
Czy wymiana uszkodzonych stopni, przyklejenie obrysu dawnego ratusza, uzupełnienie skradzionych kratek odpływowych czy uzupełnienie skradzionych czy zdewastowanych elementów wystroju rynku to coś na co musimy czekać latami? Przecież takie rzeczy powinny być załatwianie od ręki przez MZDM czy jak to się tam teraz nazywa, to są drobne prace do których nie potrzeba firm zewnętrznych i powinni je na bieżąco wykonywać pracownicy wspomnianej miejskiej jednostki. Tak samo powinna wyglądać kwestia chodników, czy placów w mieście, dziury w brukowanej części rynku straszą od kilku miesiący.

Jeszcze na marginesie w kwestii ul. Dworcowej, nie wiem czy pamiętacie ale co kilkadziesiąt metrów na dworcowej były kiedyś żeliwne słupki które stały w części wyłożonej płytami chodnikowymi, były one po to żeby samochody które z założenia dowożą rano towar nie jeździł po płytach chodnikowych ale żeby poruszały się środkiem ulicy tam gdzie jest kostka granitowa ponieważ oczywistym jest ze jeśli będą jeździły po sporych rozmiarów płytkach to one popękaja. Dziś słupków już nie ma za to mamy płytki w formie puzzli. Gdyby je na bieżącą uzupełnianiano to zapewne nawierzchnia Dworcowej też wyglądałaby inaczej.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Nasz Rynek się sypie [ZDJĘCIA] 2018/05/02 19:29 #178740

Nasze miejskie służby mają problemy z bieżącym utrzymaniem infrastruktury. Nie tyczy się do tylko placów, ale w zasadzie wszystkiego. Od mieszkań po drogi. Najbardziej jaskrawym przykładem jest chyba Park Mickiewicza, w który wpakowano kilka milionów, a później przez kilka lat nie naprawiano niemal żadnych usterek. W ostatnich dniach ogłoszono przetarg na rewitalizację parku i to, co zrobiono kilka lat temu zostanie zrobione na nowo.

Nigdy nie mogę wyjść ze zdumienia, że w Bytomiu łatwiej jest wydawać duże kwoty na raz, niż regularnie przeznaczać małe sumy na bieżące naprawy. U nas infrastruktura musi osiągnąć stan agonalny, żeby podjęto decyzje o remoncie. Ale wtedy - rzecz jasna - trzeba wpakować w niego kupę kasy.

A podobno nasze miasto jest takie biedne...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:RE: Re:Nasz Rynek się sypie [ZDJĘCIA] 2018/05/02 21:18 #178743

I to jest właśnie największy problem, Bytom jest biedny bo wydaje co kilka czy kilkanaście lat ogromne sumy na to co robione było kilka czy kilkanaście lat wcześniej.
Niestety z okien gabinetu prezydenta tego nie widać, z gabinetów dyrektorów odpowiedzialnych jednostek również.
Brak gospodarza i to od wielu już lat.

P.S.
Jestem ciekawy czy przy odbudowie schodów o której wspomniał MephiR w artykule rozbiorą te prowizoryczne kwietniki zbudowane ze starej kostki brukowej bo wygląda to jak kwiatek przy

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:RE: Re:Nasz Rynek się sypie [ZDJĘCIA] 2018/05/03 01:01 #178749

Nie bardzo rozumiem co ma stadion do Rynku.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:RE: Re:Nasz Rynek się sypie [ZDJĘCIA] 2018/05/03 09:20 #178752

georg11 napisał: Nie bardzo rozumiem co ma stadion do Rynku.


Bardzo wiele, bo aktualnie nie ma ani jednego ani drugiego. Za to jest dużo gadki.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:RE: Re:Nasz Rynek się sypie [ZDJĘCIA] 2018/05/03 10:01 #178753

Jawor napisał:

georg11 napisał: Nie bardzo rozumiem co ma stadion do Rynku.


Bardzo wiele, bo aktualnie nie ma ani jednego ani drugiego. Za to jest dużo gadki.

To sie zgadza.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Nasz Rynek się sypie [ZDJĘCIA] 2018/05/07 14:32 #178791

A ja natomiast dostrzegam podobienstwa. Oba obiekty znajduja sie w katastrofalnym stanie technicznym. Oba obiekty wymagają inwestycji wielu mln zl ktorych miasto nie ma, oba obiekty zarządzane sa przez te same grupy ludzi od wielu lat (i rynek i stadion naleza do miasta) i oba są delikatnie rzecz nazywając - podupadłe, zapadłe, brudne i odpychające.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Robert CzykielGhost


bytomski logo pelen kolor betanajpopularniejszy serwis internetowy w mieście, posiadający największe forum dyskusyjne, a także kalendarium imprez, ogłoszenia drobne i wiele innych.

Media społecznościowe

Bytomski.pl - 2019 - Wszelkie Prawa Zastrzeżone