Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Jest kasa na remonty dróg. Rząd da na modernizacje 6 ulic w Bytomiu

Jest kasa na remonty dróg. Rząd da na modernizacje 6 ulic w Bytomiu 2019/09/09 18:42 #186192

Bytom wymaga gruntownej rewitalizacji. Do tej pory mówiło się wiele...

Bytomskie drogi doczekają się modernizacji! Miasto dzięki pieniądzom z Funduszu Dróg Samorządowych wyremontuje aż 6 arterii. Prace powinny ruszyć niebawem, bo lada dzień zostaną podpisane umowy z wykonawcami.

Czytaj więcej...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jest kasa na remonty dróg. Rząd da na modernizacje 6 ulic w Bytomiu 2019/09/09 19:46 #186193

Te całe dzielenie środków z FDS, to jest istna komuna, na dodatek szopka robiona przed wyborami, chyba dlatego, tak długo szło ocenianie wniosków , aby teraz , gdy wybory tuż, tuż, grać dobrych wujków rozdających pieniądze.
Kiedyś się składało wniosek , była ocena formalna i merytoryczna, i było dofinansowanie , albo i nie. Teraz jedni dostają na kilka ulic ,a inni zapewne nic.
Dostają w dużej mierze ci, gdzie władze miast są z PiS, co już zresztą opisała prasa.
Bytom miał raczej słabe wyniki w pozyskiwaniu środków z tych programów, na drogi lokalne, a tu teraz, naraz jest aż sześć wniosków z dofinansowaniem, pewnie załatwione po znajomości.
Posłowie PiS jeżdżą po miastach i rozdają czeki z pieniędzmi, a ja się pytam, gdzie jest pełna lista wniosków z dofinansowaniem zadań w woj. Śląskim ?
Czemu nie dowiadujemy się w jednym dniu, kto dostał dofinansowanie? , to jest przedwyborcza szopka i kpina, tak jak w komunie , gdzie jeździł dygnitarz partyjny i wskazywał, komu damy, a komu nie.
W przyszłym roku , jak poinformował ŚUW , tylko 90 milionów na drogi lokalne, dla naszego województwa, to raczej mała kwota, tym bardziej, że koszty robót drogowych, przez ostatnie 3 lata poszły bardzo do góry.

Dodam jeszcze, że te dofinansowania na sport w Bytomiu, są zapewne po znajomości, wiemy przecież, kto jest wiceministrem sportu.

Oczywiście, my się możemy cieszyć , że ze względu na koligacje polityczne, są pieniądze na drogi w Bytomiu, czy boisko w Radzionkowie, ale tak widocznego "kolesiostwa" jak jest dziś , dawno już nie było.

To państwo upada coraz niżej.....

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jest kasa na remonty dróg. Rząd da na modernizacje 6 ulic w Bytomiu 2019/09/09 20:11 #186195

Ciekawe kto wybierał te ulice do remontu. Szyby Rycerskie wyremontują a droga na Szombierki od mostu do Kauflandu nie widziała remontu tak długo jak ja zyję czyli 40 lat. Jedzie się tam jak na jajcach. Tak samo pełno dziur w ścisłym centrum.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Jest kasa na remonty dróg. Rząd da na modernizacje 6 ulic w Bytomiu 2019/09/09 20:19 #186197

Przeciez powiedział Pan Szarama,że wnioski były dobre... a tak zawsze byly złe. Albo ludzie,ktorzy je tworzyli nie znali sie na rzeczy. O ironio! Magiczne parę ulic, to nawet nie po jednej ulicy z każdej dzielni.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Jest kasa na remonty dróg. Rząd da na modernizacje 6 ulic w Bytomiu 2019/09/09 22:29 #186202

Paranoja!!! Kto typował te ulice?? Przecież Modrzewskiego od 20 lat to kompletne dno to samo Konstytucji na całym Bobrku i w Karbiu. Te dwie ulice remontu nie widziały ponad 20 lat i nie widać żeby się doczekały. W tym zestawieniu można z pewnością zostawić Musialika, Mochnackiego

Wysłane z mojego Redmi Note 5A Prime przy użyciu Tapatalka

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jest kasa na remonty dróg. Rząd da na modernizacje 6 ulic w Bytomiu 2019/09/10 00:02 #186203

Piszesz:

to samo Konstytucji na całym Bobrku

Wydaje mi się, że troszkę Cię poniosło, bo Konstytucji od Zabrzańskiej na południe była remontowana razem z torowiskiem tramwajowym, nie tak dawno i jej stan jest zadowalający. Co innego odcinek od Zabrzańskiej do Karbia, a przynajmniej do wiaduktu kolejowego, bo dalej też jest nieźle - tutaj pełna zgoda.
O Modrzewskiego, a przede wszystkim Zabrzańskiej, tak jak pisze Jawor to szkoda gadać. Tyle, że prawdopodobnie nikt sobie nie potrafi wyobrazić tam (Zabrzańska) remontu, bez drogowego armagedonu.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jest kasa na remonty dróg. Rząd da na modernizacje 6 ulic w Bytomiu 2019/09/10 08:32 #186204

Modrzewskiego ma zostać wyremontowana przy okazji przebudowy linii tramwajowej, natomiast Zabrzańska od Kauflanda do Zamłynia ma być przebudowywana w ramach budowy Becetki. Gdyby ktoś kilka lat temu nie zawalił wniosku o dotację na nią, to dziś już nie byłoby tego problemu.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jest kasa na remonty dróg. Rząd da na modernizacje 6 ulic w Bytomiu 2019/09/10 08:37 #186205

A ja najbardziej lubię kiedy urzędnicy chwalą się tym iż udało im się napisać poprawnie wniosek i otrzymać dotację. Raz ze po partyjnym kluczu, dwa że wypisywanie wniosków to ich urzędowy obowiązek i za to biorą pieniądze, a trzy ze to nie jest tak ze ktos coś daje ze swoich, daje z naszych ,więc tak naprawdę żadna to łaska ....
Idąc dalej można to przyrównać do tego aby szczycić się dumą z tego że się wstało do roboty. Kpina.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jest kasa na remonty dróg. Rząd da na modernizacje 6 ulic w Bytomiu 2019/09/10 11:22 #186209

Miasto powinno pomyśleć o przedłużeniu św Elżbiety do Plejady.
Naprawdę dużo by to dało.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jest kasa na remonty dróg. Rząd da na modernizacje 6 ulic w Bytomiu 2019/09/10 12:45 #186211

Przedłużenie byłoby ciekawą opcją, ale na pewno kosztowną, bo w najkrótszym wariancie trzeba by wybudować przynajmniej kilometr drogi i w dodatku na terenie o bardzo zróżnicowanej wysokości, na którym występują spore oddziaływania górnicze. Inna kwestia, to czy Plejadzie odpowiadałoby wprowadzanie miejskiego ruchu na swoje drogi, bo z pewnością nie wszyscy wykorzystywaliby to przedłużenie do jeżdżenia na zakupy...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jest kasa na remonty dróg. Rząd da na modernizacje 6 ulic w Bytomiu 2019/09/10 13:42 #186215

Dziękuję "rządowi" za to, że w Bytomiu zostanie wyremontowanych aż 6 arterii. Szczególnie cieszy mnie remont ul. Szybów Rycerskich. Z pewnością większość bytomian odczuje wyraźną poprawę jakości życia w mieście. Chciałbym poznać nazwiska tych urzędników, którzy wpadli na pomysł, by modernizacje bytomskich ulic rozpocząć właśnie od tej drogi, niewątpliwie arterii...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jest kasa na remonty dróg. Rząd da na modernizacje 6 ulic w Bytomiu 2019/09/10 13:49 #186217

Przy Szybach Rycerskich działa sporo firm. Polecam wybrać się tam kiedyś, żeby zobaczyć ile przedsiębiorstw funkcjonuje w tym rejonie. Niestety droga do nich jest tragiczna. Są tam chyba największe dziury w Bytomiu. Moim zdaniem remont tej ulicy to akurat dobry pomysł, bo wreszcie tamtejsze firmy zyskają lepsze warunki do prowadzenia działalności i być może zachęci to kolejne do inwestowania w tym rejonie. Skoro miasto mogło wywalić blisko 10 baniek na drogi dla marketów na Karbiu/Dymitrowie, to tym bardziej może wesprzeć lokalne przedsiębiorstwa z Łagiewnik.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Jest kasa na remonty dróg. Rząd da na modernizacje 6 ulic w Bytomiu 2019/09/10 15:52 #186218

Nie wiem Bogin kiedy jechałeś Konstytucji ale tam przed torowiskiem od strony Rudy i Zabrza jest dziura na dziurze. jedynie przy torowisku jest trochę lepiej ale to też nie jest szczyt marzeń. Od skrzyżowania z Zabrzańską jest strasznie pofałdowana. Jedź tam 40 km/h to amortyzatory nie dają rady. jeśli chodzi o torowisko w Konstytucji to płyty już są ruchome a torowisko w nich częściowo się zapadło. Oczywiście niektórzy mogą twierdzić że jest ok ale nie jest.

Wysłane z mojego Redmi Note 5A Prime przy użyciu Tapatalka

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jest kasa na remonty dróg. Rząd da na modernizacje 6 ulic w Bytomiu 2019/09/10 16:19 #186220

Witam Was wszystkich na forum.
Mam nadzieję, że tym razem umowy zostaną podpisane z rzetelnymi firmami, a nadzór nad remontem nie będzie odbywał się zza biurka. Reptowska jest ulica równoległą do Stolarzowickiej, którą to kilka lat temu generalnie wyremontowano, ale nawet moje niedoświadczone oko podejrzewało, że będzie to bubel; była zrywana wierzchnia warstwa, kładziona siatka i nowy asfalt, ale niestety; tam gdzie w warstwie dolnej były dziury - o przepraszam; wykruszenia - to nie łatano ich osobno, tylko wszystko asfaltowano za jednym razem, przez co w miejscu owych wykruszeń walec ubijał grubszą warstwę gorącego asfaltu a więc robił to z mniejszym naciskiem niż tam gdzie nie było wykruszeń w dolnej warstwie. Efekt widoczny po kilku latach: w tych miejscach asfalt kruszy się i zapada.
Po drugie mam też nadzieję, że po kilku ostatnich wpadkach terminowych (rozkopana Katowicka, ciągnący się remont Frenzla; do tej pory nie ruszony odcinek od DK 88 do Francuskiej, który miał być finansowany przez KW czy kogo tam z górnictwa), umowy zostaną zawarte z odpowiednimi klauzulami co do terminu wykonalności i związane z tym kary wymagane od wykonawców.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jest kasa na remonty dróg. Rząd da na modernizacje 6 ulic w Bytomiu 2019/09/11 16:55 #186236

Tak mi dzisiaj (nie bez przyczyny) przyszło do głowy, że zamiast tych sześciu mogliby porządnie wyremontować, a właściwie wybudować od nowa ulicę Kilara.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: Robert CzykielGhost


bytomski logo pelen kolor betanajpopularniejszy serwis internetowy w mieście, posiadający największe forum dyskusyjne, a także kalendarium imprez, ogłoszenia drobne i wiele innych.