Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Czy prezydent się boi?

Czy prezydent się boi? 2014/05/09 17:37 #143935

Na trwającym w Katowicach Europejskim Kongresie Gospodarczym odbył się panel „Samorząd przyjazny przedsiębiorcom”. Jednym z panelistów miał być prezydent Bartyla. I myślałem, że tak się stanie. Na widowni zasiedli bowiem I i II zastępca prezydenta Bytomia, prezes BPK, prezes zaprzyjaźnionej firmy, kilku urzędników. Niestety nie miałem szczęścia wysłuchania opinii prezydenta Bartyli, w jego zastępstwie wystąpił prezes BARI. Wysłuchałem za to prezydentów Wodzisławia i Świętochłowic. Oni znaleźli czas i … odwagę.

A wracając do panelu to pan Dąbrowski skarżył się, jak to ciężko musiał pracować nad zmianą czarnego PR wobec Bytomia. I chwalił się, jaki to odniósł sukces. No cóż, każdy ma prawo swoich ocen i opinii. A ostatnie materiały o „wojnie na górze” to zapewne wypadek przy pracy… Ukazały się w wielu tytułach prasowych, portalach internetowych, nawet w TVP. A może jednak nie jest tak różowo? Bo wszyscy oglądamy, czytamy i słyszymy w mediach materiały o Bytomiu… Gratuluję samopoczucia i w razie czego, chętnie podejmę polemikę, zapewne nie z prezydentem, bo ten unika jakichkolwiek debat. Może wówczas dowiem się, jakie to media trzeba śledzić, żeby mieć tyle optymizmu na temat PR Bytomia, ile ma go w tej kwestii prezes BARI.

A wracając do panelu, to warto przywołać wystąpienie prezydenta Wodzisławia Mieczysława Kiecy. Stwierdził on, że po 6 latach funkcjonowania wprowadzonych przez niego ulg dla przedsiębiorców (inwestycyjnych, dla tworzących nowe miejsca pracy, za remonty elewacji, od środków transportu) skorzystało z nich 3 przedsiębiorców! Ciekawe, jak zmieniła się statystyka w Bytomiu. Warto też w tym momencie przypomnieć, że poza ulgą w podatku od środków transportu, pozostałe funkcjonowały już w trakcie mojej prezydentury. Prezydent Wodzisławia potwierdził też, jak dużą rolę odgrywają inwestycje realizowane przez miasto na rzecz podniesienia atrakcyjności inwestycyjnej i poprawy warunków życia mieszkańców. A takie były od 2007 realizowane, z ogromnym wkładem środków unijnych na łączną kwotę tylko za lata 2008-2011 za ponad 300 milionów.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czy prezydent się boi? 2014/05/10 15:33 #143974

To naprawdę ciekawe- traktować wystąpienie na jakimś kongresie w kategoriach odwagi.
Oto link do militaryphotos.net. Są tam zdjęcia z zapalnych rejonów globu. Warto więc chyba umieścić tam też fotografie ze wspomnianego kongresu.
www.militaryphotos.net/forums/forumdispl...tly-Photos-amp-Video

Warto też wspomnieć też, że tak chwalony przez Pana za odwagę prezydent Świętochłowic (oczywiście działacz PO) w latach 90 skazany został za nieudzielenie pomocy poszkodowanemu w wypadku. Ciekawy wzorzec...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czy prezydent się boi? 2014/05/11 18:03 #144025

Z tego co słyszałam w tym panelu uczestniczył sam prezydent USA! Widział go Pan? Rozumiem, że teraz za każdym razem wypatruje Pan prezydenta Bartylę, jest czy go nie ma :) a potem akcja forum/blog i śietny tekst! Brawo! Przypomina mi się reklama snickersa - "Zjedz Snickersa bo zaczynasz strasznie gwiazdorzyć" - Piotr :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czy prezydent się boi? 2014/05/11 18:54 #144027

emilQ napisał:

Z tego co słyszałam w tym panelu uczestniczył sam prezydent USA! Widział go Pan?Tu masz pełną inf kto był na EKG a kto nie dojechał , kto był sponsorem itd.

www.eecpoland.eu/

Prelegenci:

www.eecpoland.eu/prelegenci/,3664.html

Temat:
Samorząd przyjazny przedsiębiorcom

Rola samorządu w animowaniu rozwoju biznesu w regionie
Zachęty, ułatwienia dla przedsiębiorców – wsparcie dla tworzenia nowych miejsc pracy
Inwestycje miejskie, absorbcja funduszy europejskich motorem wzrostu dla sektora MSP
Klastry, strefy ekonomiczne, izby gospodarcze – ich rola w rozwoju małej i średniej przedsiębiorczości

www.eecpoland.eu/partnerzy/

PARTNERZY SAMORZĄDOWI: Bytom

PARTNERZY SESJI: SAMORZĄD PRZYJAZNY PRZEDSIĘBIORCOM : Bytom

Przypomina mi się reklama snickersa


Za tego Snickersa zapłacił Bytom "taka sytuacja"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czy prezydent się boi? 2014/05/11 19:19 #144032

To, że Bytom wyłożył kasę na sponsorowanie tego panelu na EKG samo w sobie nie jest złe - jednak w mojej ocenie jest to chybiona inwestycja. Na EKG promuje się wiele gmin, miast i powiatów i akurat oferta Bytomia się nie przebiła. W każdym półroczu jest około 15-20 eventów branżowych, na których prezentują się samorządy - liderzy regionu jak Gliwice, Jaworzno, Katowice, Tychy, Zabrze czy Dąbrowa mają spójną przemyślaną strategię np. na konferencji dotyczącej powstawania centrów BPO te miasta były obecne i bardzo aktywne a z Bytomia nie pojawił się nikt. Podobnie na konferencjach dotyczących centrów logistycznych, rozwoju infrastruktury komunalnej czy nowych form finansowania samorządów.
Lepiej jednak, gdy przedstawiciele Bytomia jadą do Katowic na EKG niż mieliby fundować sobie wycieczki do Monachium, Chin, Tajlandii czy Singapuru po pretekstem promocji miasta.
Z drugiej strony nie widzę najmniejszego powodu, żeby akurat występowali Prezydenci miast - jeśli ma być merytorycznie to chyba nawet lepiej, że będzie się produkował ktoś z zaplecza mający jako takie pojęcie aniżeli Prezydent miasta.
To tak jakby psioczyć, że na każdym panelu nie występował Komorowski bo przecież to Prezydent kraju.
Piotr K. jak zwykle dotyka ważnego tematu ale swoim wpisem partoli go w sposób wręcz podręcznikowy - panel odbywał się w temacie "Bytom przyjazny przedsiębiorcom" i akurat w tym aspekcie przez ostatnie 2 lata jest dużo gorzej niż było za czasów Piotra K.
Nijak to się ma to obecności czy nieobecności Bartyli wśród prelegentów panelu.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czy prezydent się boi? 2014/05/11 19:43 #144033

Ikar napisał:

"Bytom przyjazny przedsiębiorcom"


Tematem panelu nie było miasto Bytom tylko "Samorząd przyjazny przedsiębiorcom"

To tak jakby psioczyć, że na każdym panelu nie występował Komorowski bo przecież to Prezydent kraju

.

Jednak słabo wygląda: Zapowiadasz przybycie na panel i go olewasz . Funkcja pierwszego w magistracie, chyba do czegoś zobowiązuje.

www.eecpoland.eu/galeria/13033.html

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czy prezydent się boi? 2014/05/12 07:56 #144040

Petrolanser - oczywiście, że masz rację. Jeśli ktoś zapowiada swoją obecność to powinien z czysto ludzkiej przyzwoitości się tam pojawić albo chociaż przekazać przyczyny swojej nieobecności.
Nie sprowadzajmy jednak tego tylko do problemu personalnego - czy był Bartyla czy nie - boi w ten sposób wchodzimy w buty Piotra K. - a to już pomału staje się obsesją.
Mnie bardziej zastanawia, że wszyscy w każdym temacie wszyscy zasłaniają się skuteczną propagandą - jak to dobrze zmienia się wizerunek miasta.
Bytom miał swoje "5 minut" ale fajerwerki można było odpalić tylko raz - w dłuższym dystansie czasowym sprawdzą się tylko rozwiązania instytucjonalne.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czy prezydent się boi? 2014/05/12 08:23 #144043

ikar napisał:

Nie sprowadzajmy jednak tego tylko do problemu personalnego - czy był Bartyla czy nie - boi w ten sposób wchodzimy w buty Piotra K. - a to już pomału staje się obsesją.


Oczywiście. Warto jednak zweryfikować inf w tym temacie i mieć własne zdanie, poparte faktami. Zgadzam się z Tobą , że miasto się nie przebiło ,ale trudno oczekiwać przełomu , gdy Prezes Bari Dąbrowski na wstępie wciela się w Don Kichota i walczy z czarnym pr.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czy prezydent się boi? 2014/05/12 11:54 #144056

ja akurat ten panel sobie odpuściłem - na EKG jest wiele ciekawych osób, z którymi warto porozmawiać w kuluarach lub poza oficjalnymi imprezami
z relacji wiem, że była mowa o wizerunku miasta - dobrze, że się ta Milka rok temu trafiła bo przynajmniej można coś pozytywnego powiedzieć o Bytomiu

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1


bytomski logo pelen kolor betanajpopularniejszy serwis internetowy w mieście, posiadający największe forum dyskusyjne, a także kalendarium imprez, ogłoszenia drobne i wiele innych.