Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Zbliżają się igrzyska

Zbliżają się igrzyska 2014/06/12 15:35 #145158

Zbliżają się Dni Bytomia. Czy to coś dziwnego? Przecież organizowane są od dawien dawna. A jednak ja uważam, że mamy do czynienia z kampanią wyborczą za pieniądze podatników, czyli nas – bytomian, z marnotrawieniem publicznych środków na typowe igrzyska… Odbędą się one pod pretekstem obchodów 760-lecia Bytomia, choć sam projekt, jak i większość artystów, nie ma związku z naszym miastem i z jubileuszem. Nie ma żadnej próby powiązania tychże koncertów z naszą historią, z bytomianami i ich twórczością… Czy stać nas na wydawanie za pośrednictwem zaprzyjaźnionej firmy setek tysięcy złotych na potrójne Dni Bytomia, w sytuacji w której budżet nie tylko się nie domyka, ale ma niespotykaną w naszej historii dziurę…? Czy mało jest projektów, które warto byłoby zrealizować ograniczając Dni Bytomia do jednego dużego wydarzenia? Także wydarzeń kulturalnych. Czy nie warto było zorganizować kolejnej Bytomskiej Nocy Świętojańskiej w Dolomitach Sportowej Dolinie w formule spektaklu operowego przeniesionego w piękny plener? Przypomnę, że wydarzenia te przyciągały tysiące mieszkańców Śląska. Na koncercie Dżemu z Operą, pomimo ulewnego deszczu, bawiło się 10 tysięcy osób. To była prawdziwa promocja Bytomia. To było jego prawdziwe święto. A to, co jest proponowane na placu Sobieskiego, to Noc Świętojańska z nazwy. To po prostu koncert Opery przeniesiony na scenę przed biblioteką. Wiem, że to „wołanie na puszczy”, że dla wielu to okazja do zabawy, z drugiej strony czuję się w obowiązku zapytać, czy tak chcemy obchodzić 760-lecie jednego z najstarszych śląskich miast?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zbliżają się igrzyska 2014/06/12 16:24 #145160

Tak, tak chcemy obchodzić 760-lecie tego miasta. Zamilcz człowieku chociaż w tematach, w których sam się kompromitowałeś. Za Twojej kadencji coś takiego jak dni Bytomia de facto nie istniało. Mieszkańcom też się coś od życia należy w tym smutnym jak p.... mieście.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zbliżają się igrzyska 2014/06/12 17:30 #145164

Robisz źle, nie robisz źle... dajcie spokój!
Tak, tak, tak chcemy się bawić.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zbliżają się igrzyska 2014/06/12 17:58 #145166

Wygląda na to, że należałoby rocznicę przenieść na inny rok.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1


bytomski logo pelen kolor betanajpopularniejszy serwis internetowy w mieście, posiadający największe forum dyskusyjne, a także kalendarium imprez, ogłoszenia drobne i wiele innych.