Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Promocja książki

Promocja książki 2011/03/03 14:43 #70925

  • PiS Bytom
  • PiS Bytom Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Katowicach

zaprasza na promocję książki

„UB a młodzieżowe organizacje antykomunistyczne w latach 1945–1954 na Górnym Śląsku i Podbeskidziu.

Metody operacyjne aparatu bezpieczeństwa w świetle dokumentów”która odbędzie się 10 marca 2011 r. o godz. 13.00 w sali konferencyjnej w siedzibie katowickiego IPN (Katowice, ul. Kilińskiego 9). Autorami publikacji są archiwiści Oddziałowego Biura Udostępniania i Archiwizacji IPN w Katowicach: dr Anna Badura, Leszek Malczak, Grzegorz Musiał oraz Daniel Salbert. W promocji książki wezmą również udział członkowie nielegalnych organizacji antykomunistycznych.

Publikacja „UB a młodzieżowe organizacje antykomunistyczne w latach 1945–1954 na Górnym Śląsku i Podbeskidziu. Metody operacyjne aparatu bezpieczeństwa w świetle dokumentów” podejmuje kilka równoważnych wątków. Po pierwsze, „otwiera” archiwum katowickiego IPN i prezentuje szereg dokumentów w nim przechowywanych; celem autorów było zapoznanie badaczy z tym rodzajem materiałów i zainspirowanie ich do ewentualnych dalszych badań. Po drugie, praca przedstawia temat działalności antykomunistycznej wśród młodzieży w naszym regionie, stanowiąc kolejny przyczynek do badania jego dziejów. Nie mniej ważna jest prezentacja szerokich metod działania organów bezpieczeństwa wobec grup antysystemowych. Niezwykle istotnym uzupełnieniem publikacji jest wreszcie możliwość spotkania bohaterów przedstawianej książki, świadków historii, którzy w czasach stalinizmu działali w Tajnym Harcerstwie Krajowym/Szeregach Wolności i w Legionie do Walki z Bolszewizmem.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Ghost


bytomski logo pelen kolor betanajpopularniejszy serwis internetowy w mieście, posiadający największe forum dyskusyjne, a także kalendarium imprez, ogłoszenia drobne i wiele innych.