Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Prawo Jazdy Bytom

Prawo Jazdy Bytom 2008/01/18 10:24 #18322

 • adidas15
 • adidas15 Avatar Autor
 • Gość
 • Gość
Witam których ośrodki polecacie kurs nauki jazdy ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Prawo Jazdy Bytom 2008/01/18 14:00 #18333

Dużo ludzi chwali xxl'a. JA robiłem w LOKu na TG, kat. A też tam teraz robie :)
Łukasz Kupidło

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Prawo Jazdy Bytom 2008/02/11 20:57 #18857

Możecie polecić mi dobrą szkołę jazdy w Bytomiu? Ważne jest dla mnie w jaki sposób prowadzone są kursy i czy dobrze uczą...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Prawo Jazdy Bytom 2008/02/11 21:31 #18858

XXL - bardzo olewajsko podchodzili do sprawy. Nie polecam.
Dobrze jeździło mi się z panem ze szkoły Driver ( www.driverschool.pl ). I tanio. Mała szkoła jazdy, ale duże, wieloletnie doświadczenie uczącego pana :) . Jeździłem z nim tylko kilka godzin więc nie będę do końca oceniał całego kursu, ale same jazdy były przyjemne.
Gdyby mój prawie teściu jeździł, poleciłbym Ci go, bo uczy świetnie :D . W końcu emerytwany major - uczy z wojskową dokładnścią :D . Co do centymetra :D . Niestety obecnie na L4. Szkoła - LOK Tarnowskie Góry.

Więcej szkół w Bytomiu nie znam z praktyki.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Prawo Jazdy Bytom 2008/02/12 04:43 #18859

Na kurs każdy chodzi przeważnie do jednej szkoły więc trudno o obiektywną ocenę. Ja polecam naprawdę porządnie wykuć testy a do tego jak najwięcej jeździć przed egzaminem , gdzie się da i czym się da :) podczas jazdy egzaminacyjnej umiejętność płynnego prowadzenia bez myślenia o tym jest bezcenna. Czasami można też trafić na egzaminie samochód który prowadzi się troszkę inaczej bo ma ostrzejszy hamulec czy sprzęgło i wtedy brak praktyki może spowodować oderwanie uwagi od czerwonych świateł, zakazów wjazdu i przejść dla pieszych. Warto nawet pojeździć też jako pasażer obok innego kierowcy po mieście.
Może to niezbyt chlubne ale kiedy sam zdawałem to zazdrościłem ludziom którzy niezbyt zgodnie z prawem jeździli już po ulicach, a znam takich przynajmniej ze trzech, bo praktyka jest bezcenna a nie da się jej zdobyć wystarczająco podczas kursu, trzeba by naprawdę dużo wydać na jazdy.

Więc jeśli miał bym coś radzić to szkołę w której można wyjeździć za te same pieniądze jak najwięcej godzin, po trasach na których będzie się zdawać egzamin,.

ps. Podobno w Australii system jest inny, czyli taki że jeździ się z instruktorem i w odpowiednim momencie on stwierdza że już się umie jeździć, czyli sam uczy jak najlepiej bo sam musi dopuścić człowieka do samodzielnej jazdy. A u nas instruktor odwala swoje wyznaczone ustawą godziny a egzaminator robi swoje. Tak naprawdę nikt po samym kursie nie umie jeździć, poprostu ludziom udaje się zdać a potem dalej się uczą już w praktyce.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Prawo Jazdy Bytom 2008/02/12 08:50 #18860

Kris napisał: Tak naprawdę nikt po samym kursie nie umie jeździć, poprostu ludziom udaje się zdać a potem dalej się uczą już w praktyce.

I tu masz sto procent racji. 30 godzin to dopiero mała rozgrzewka. Nie ma możliwości nauczyć się dobrze jeździć w tym czasie.
Na egzaminie miałem zepsutą skrzynię biegów i trzeba było się nieźle napocić żeby wrzucić jedynkę.

Żeby przystąpić do egzaminu, trzeba mieć skończny kurs. Oprócz "po znajomości" nie ma innej możliwości.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Prawo Jazdy Bytom 2008/03/20 22:38 #19524

 • lelo
 • lelo Avatar
 • Gość
 • Gość
xxl w tarnowskich gorach naprawde wpadlem na fachowego instruktora co prawda w 30godz nie nauczysz sie jezdzic ale musisz sie jakos obyc w ruchu drogowym ;]
zdalem za pierwszym wiec chyba moge polecic te szkole ;] cieplo milo i przyjemnie ;] a wszystkie formalnosci +badania na miejscu ;]

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Prawo Jazdy Bytom 2008/03/21 12:30 #19527

 • miras
 • miras Avatar
 • Gość
 • Gość
Ja osobiście mogę polecic Relax ( chyba na Drzymały ) ale jazdy koniecznie z właścicielką Joasią Habraszką, naprawdę bardzo dobra instruktorka. Od znajomych wiem że podono Koszuliński w Miechowicach też jest dobry (szkoła chyba w domu kultury Muza ).

Co do sysyemu kształcenia nowych kierowców to moim zdaniem i tak jest już lepiej niż było za moich czasów. Konkretnie chodzi mi o plac manewrowy, to była kompetna pomyłka uczyć ludzi parkowania między pachołkami.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Prawo Jazdy Bytom 2008/03/24 00:58 #19557

miras napisał: to była kompetna pomyłka uczyć ludzi parkowania między pachołkami.

to jest "pikuś", zresztą na początku trzeba poćwiczyć na placyku, pomyłka to jest uczenie manewrowania pomiędzy autami na parkingu pod M1 Bytom

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Prawo Jazdy Bytom 2008/03/24 12:17 #19562

 • miras
 • miras Avatar
 • Gość
 • Gość
Kris
Nie mówie że osobę która pierwszy raz siedzi za kółkiem ma się uczyć parkowania na styk pomiędzy dwoma samochodami, przed M1 zawsze ogromna część parkingu jest pusta więc nie ma problemu.
Ale ja po zdaniu prawka zastanawiałem się czy jak będe chciał parkować gdzieś na mieście to mam z bagażnika wyjąć pachołki porozkładać sobie i wtedy parkować. Nauka parkowania na placu manewrowym polegała na tym że instruktor uczył mnie parkowania na pachołki (tzn. kiedy będe widzał pachołek w danym miejscu mam skręcić x razy w daną stronę ) Moim zdaniem manewry na mieście to wielki krok w dobrą stronę, a to dlatego że po otrzymaniu prawa jazdy bedziesz parkować i zawracać na ulicy a nie na placu manewrowym.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Prawo Jazdy Bytom 2008/03/24 14:30 #19565

Uwaga !!! dla mnie nauka jazdy to znaczy ktoś uczy się jeżdzić i to powinno być brane pod uwagę a parkowanie jak zda prawko to się sam nauczy . dla mnie osoba która zda prawko powinna dobrze jeżdzić w ruchu ulicznym jak będzie to umieć to i zaparkuje bez problemów ( tzn. kiedy będe widzał pachołek w danym miejscu mam skręcić x razy w daną stronę ) cytat, żadne liczenie skrętów koła kierownicy nie pomoże a jeżeli ktoś nie umie wjechać do garażu cz zaparkować pod domem to jego sprawa jak długo to bedzie robił albo będzie zostawiał auto tam gdzie jest dużo miejsca.
Rys

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Prawo Jazdy Bytom 2008/03/24 21:33 #19571

 • miras
 • miras Avatar
 • Gość
 • Gość

żadne liczenie skrętów koła kierownicy nie pomoże

Ryś ja opisałem jak wyglądała nauka parkowania na placu manewrowym która nie miła nic wspólnego z realnym parkowaniem, a liczenie skrętów było potrzebne ponieważ po prawidłowym wykonaniu manewru pozostawało po 15 cm wolnego miejsca po obu ze stron

dla mnie nauka jazdy to znaczy ktoś uczy się jeżdzić i to powinno być brane pod uwagę a parkowanie jak zda prawko to się sam nauczy

Jak dla mnie to parkowanie jest również częścią jazdy, a idąc twoim tokiem myślenia można powiedzieć że powinni tylko nauczyć jezdzić a nie ruszać, chciał byś żeby ktoś kto ma prawko w ręce uczył się parkowania koło twojego auta

a jeżeli ktoś nie umie wjechać do garażu cz zaparkować pod domem to jego sprawa

jeśli nikt nie będzie uczył parkowania to napewno będzie ogromna rzesza ludzi którzy nie będą potrafili porządnie zaparkować, parkowanie jednak polega na czym innym niż jazda na wprost po prostej, jeśli ktoś pod domem wjedzie ci w auto bo nie będzie potrafił zaparkować to będzie to tez twoja sprawa

albo będzie zostawiał auto tam gdzie jest dużo miejsca

życze ci zalezienie takiego miejsca w centrum Bytomia lub ościennego mista

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Prawo Jazdy Bytom 2008/03/25 11:59 #19575

Jak chcą uczyć parkowania między innymi samochodami to niech ustawią swoje dwa czy trzy wraki i między nimi parkują.
a uczenie na ulicy polega na tym że zarysowuje się samochody obcych ludzi i "utlenia" z miejsca zdarzenia.

To że uczy się na placu "nawigowania" przy pomocy pachołków i elementów karoserii to normalne w systemie w którym trzeba poprostu "zaliczyć" egzamin.

Ludzie kiedy żyją już w jednym systemie to bojąsię panicznie zmiany, a zmiana mogła by iść w stronę niektórych krajów gdzie nie oszukuje się rzeczywistości że ktoś kto jeździ od miesiąca to już jest Kierowcą. powinno siępomyśleć nad lepszym systemem, bardziej motywującym do ostrożnej jazdy, do zdobywania umiejętności a nie takim "na odwal sie".

Mój pomysł, taki na poczekaniu to:

- Ograniczenie ochrony ubezpieczeniowej, tak żeby OC nie chroniło w 100 procentach w niektórych przypadkach, żeby sprawca zdarzenia w którym ewidentnie złamał przepisy, musi pokryć część szkód z własnej kieszeni.

- Zlikwidować obowiązkową ilość godzin jazdy i państwowy egzamin a decyzję o złożeniu w urzędzie wniosku o dokument "prawo jazdy" podejmowała by szkoła jazdy. Szkoła nie przepuszczała by "na odwal" drogowych "debili" bo wprowadzono bo przez określony okres czasu od dopuszczenia kierowcy ponosiła by część odpowiedzialności za szkody, może tą część którą normalnie ponosił by kierowca a może dzielili by się nią po połowie.

- Po drogach mógł by jeździć każdy kto zapłacił ubezpieczenia, a "prawo jazdy" miało by znaczenie jedynie w momencie kolizji, głównie dla firmy ubezpieczeniowej i sądów, przy rozstrzyganiu o przyczynieniu do wypadku, wysokości składki itd.

Może jeszcze trzeba by takie rozwiązanie uzupełnić jakimiś szczegółami, ale na pewno bezsensowne jest obecne rozwiązanie które produkuje bnezmyślnych drogowych debili którzy myślą że umią jeździć, łamią przepisy, powodują kolizje a potem nie ponoszą żadnej odpowiedzialności bo chroni ich firma ubezpieczeniowa za pomocą składek OBOWIĄZKOWO odprowadzanych przez wszystkich kierowców. czyli wszyscy składają się na bezkarność dla sprawców.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Prawo Jazdy Bytom 2008/03/25 17:22 #19578

miras jeżeli ktoś nie umie parkować i uszkodzi mi auto to tylko są szkody finansowe ale wyobraż sobie że ktoś super parkuje a jeżdzi jak ostatni mochikanin i rozpiepszy cię na ulicy w drobny mak jak zginiesz to dobrze ale gorzej jak będziesz do końca życia sparaliżowanym kaleką pod opieką innych, to jest moja opinia każdy może wyrazić swoją ,albo jak nie ma swojego zdania to rozbiera wypowiedzi innych na czynniki pierwsze ij e analizuje jak lektóry w szkole
Rys

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Prawo Jazdy Bytom 2008/05/24 10:46 #20735

 • Emerge
 • Emerge Avatar
 • Gość
 • Gość
Polecam szkołe nauki jazdy "Driver" (pl. klasztorny). Najlepszy instruktor - Pan Janusz. Super ceny i doskonałe wrażenia z nauki. Egzamin zdałem w 1 podejściu.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Ghost


bytomski logo pelen kolor betanajpopularniejszy serwis internetowy w mieście, posiadający największe forum dyskusyjne, a także kalendarium imprez, ogłoszenia drobne i wiele innych.

Media społecznościowe

Bytomski.pl - 2019 - Wszelkie Prawa Zastrzeżone