Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Rekrutacja do Monitoringu Spółek Komunalnych

Rekrutacja do Monitoringu Spółek Komunalnych 2014/11/23 22:35 #152231

www.facebook.com/SiecObywatelskaWatchdogPolska

siecobywatelska.pl/1,441,rekrutacja_do_m...lek_komunalnych.html

Chcesz zacząć swoją przygodę z kontrolą obywatelską? Mamy propozycję dla Ciebie! Koniecznie przyłącz się do Monitoringu Spółek Komunalnych, podczas którego powiemy Ci, jak krok po kroku przeprowadzić monitoring - jakimi zasadami się kierować, kogo i o co pytać, jak angażować innych mieszkańców i mieszkanki do działań na rzecz zmiany. To świetna szkoła dla początkujących watchdogów.


O MONITORINGU

Monitoring spółek komunalnych dotyczy zbadania przejrzystości działania spółek komunalnych w trzech obszarach – w sposobie ich powoływania, wydatkowaniu pieniędzy oraz zatrudnianiu członków organów i pracowników.


Powyższe zagadnienia będą badane poprzez analizę dokumentów, rozmowy z urzędnikami, członkami organów spółek komunalnych oraz obserwacje własne. Na tej podstawie uczestniczki i uczestnicy monitoringu będą odpowiadać na pytania zawarte w internetowej ankiecie przygotowanej przez Sieć Obywatelską Watchdog Polska.

Celem głównym monitoringu jest zwiększenie dostępu mieszkanek i mieszkańców gmin do informacji o działaniach spółek komunalnych, a także zmiana praktyki zatrudniania w spółkach osób spokrewnionych, bądź w inny sposób powiązanych z osobami decydującymi o zatrudnieniu, np. więzami politycznymi.


DO KOGO KIERUJEMY MONITORING?

Monitoring skierowany jest przede wszystkim do pojedynczych osób, grup nieformalnych, a także organizacji pozarządowych, które nie mają doświadczenia w prowadzeniu kontroli obywatelskiej, a chciałyby zdobyć wiedzę z tego zakresu i prowadzić takie działania w przyszłości, również po zakończeniu monitoringu.

Dokładamy starań, żeby w monitoringu mogły uczestniczyć osoby, którym sytuacja życiowa może utrudniać udział w szkoleniach organizowanych w ramach monitoringu. W związku z tym serdecznie zachęcamy do udziału osoby z niepełnosprawnością, osoby opiekujące się dziećmi lub innymi zależnymi od nich bliskimi (w tym zwierzętami domowymi). Po przyjęciu do monitoringu będziemy zwracać się do przyjętych osób z pytaniem o konieczność zapewnienia opieki lub dodatkowe wsparcie.


CO OFERUJEMY?

•dwa spotkania stacjonarne w Pruszkowie pod Warszawą (pokrywamy wszystkie koszty uczestnictwa);
•dostęp do internetowej ankiety prowadzącej przez monitoring i umożliwiającej wpisywanie zebranych w ramach monitoringu danych;
•wsparcie ekspertów w zakresie dostępu do informacji publicznej cały okres trwania monitoringu;
•wsparcie ekspertów w zakresie prowadzenia kontroli obywatelskiej przez cały okres trwania monitoringu;
•przekazanie minigrantu/darowizny nie wyższej niż 800 zł na gminę w celu pokrycia kosztów prowadzonych w ramach monitoringu działań.NA CO TRZEBA SIĘ PRZYGOTOWAĆ, DECYDUJĄC SIĘ NA UDZIAŁ W MONITORINGU?

•na obowiązkową obecność na dwóch szkoleniach stacjonarnych - 23-25 stycznia 2015 r. oraz 24-26 kwietnia 2015 r.;
•na konieczność wypełnienia ankiety zbierającej dane pozyskane w ramach monitoringu;
•na przeprowadzenie akcji informującej mieszkańców i mieszkanki monitorowanej gminy o wynikach monitoringów oraz zachęcającej do przyłączenia się do działań na rzecz zmiany;
•na spełnienie zasad obiektywizmu, rzetelności, jawności i działalności na rzecz dobra wspólnego w prowadzonych działaniach.CHCESZ WZIĄĆ UDZIAŁ W MONITORINGU?

Zapoznaj się z regulaminem i wypełnij formularz zgłoszeniowy.


Na zgłoszenia czekamy do 15 grudnia 2014 roku do godz. 20:00!

Monitoring zaczyna się szkoleniem otwierającym 23-25 stycznia 2015 roku i trwa do sierpnia 2015 roku.MASZ PYTANIA?


INFORMACJI UDZIELA

Agnieszka Zdanowicz – koordynatorka Monitoringu Spółek Komunalnych, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 22 844 73 55

Zapraszamy również na nasz facebookowy profil.

Zgłoś się już teraz!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Ghost


bytomski logo pelen kolor betanajpopularniejszy serwis internetowy w mieście, posiadający największe forum dyskusyjne, a także kalendarium imprez, ogłoszenia drobne i wiele innych.

Media społecznościowe

Bytomski.pl - 2019 - Wszelkie Prawa Zastrzeżone