Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Oplaty za CO

Oplaty za CO 2014/10/02 15:39 #149584

Witam, chcialem zapytac jak duze w stosunku do mieszkania macie oplaty? Dzisiaj dowiedzialem sie ze w mieszkaniu w ktorym place po 500 zl msc za c.o. i w ktorym nie wlaczalem kaloryferow na czad remontu mam niedoplate. Mieliscie podobne sytuacje i czy jest z tego jakies wyjscie droga sadowa lub inna ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Oplaty za CO 2014/10/02 15:50 #149586

Na pewno nie włączałeś kaloryferów? Niektóre termostaty działają tak, że na minimalnym ustawieniu tak naprawdę grzeją(jakieś niby zabezpieczenie przed tworzeniem się pleśni).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Oplaty za CO 2014/10/02 15:54 #149587

Ile wychodzi Ci stawka za m2 za CO ?

Na Fałata w kamienicy po odliczeniu zwrotu stawka wynosi okolo 3,7 zł za m2 (zaliczka 4 zł za m2).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Oplaty za CO 2014/10/02 16:01 #149588

Stawka okolo 3,8 na powst. warsz. za metr msc. Kaloryfery nie wlaczane, ok moze jeden z siedmiu byl delikatnie letni bo mial zepsuty zawor. Przeciez to jest jest jakis absurd. Bylem pewien ze zaoszczedzie sie troche na ogrzewaniu a tu keszcze nadplata. Wychodzi na to ze sposorujemy sasiadom ciepelko w domu

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Oplaty za CO 2014/10/02 19:19 #149595

Szombierki budynek po termomodernizacji 3,40 za m2 i zawsze nadpłata

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Oplaty za CO 2014/10/04 07:50 #149686

te termostaty to...........szkoda gadać. Przykład z ostatniego sezonu grzewczego u mnie. Jak wiemy zima była ciepła...Mam 3 pokoje...W "dużym pokoju" gdzie odbywa się główne życie naciągneło mi ok 50 jednostek przez cała zimę czyli śmiesznie mało w porównaniu z innymi latami gdy więcej się grzało...w Sypialni ok 25 jednostek, a w 3 pokoju który służy za graciarnie, suszarnie i w której nie jest odkręcany kaloryfer bo nie ma takiej potrzeby patrzę, a tam nabite 158 jednostek. Czyli w pokoju w którym w ogóle nie przebywam i nie grzeję naciągneło więcej niż w dwóch pozostałych w których "żyję" :) Szkoda, że zorientowałem się za późno i pies pogrzebany i zapłacić za to muszę no ale jak widać coś tam "pokręciło się w główce" temu termostatowi
Stroszek - Pozytywna Strona Miasta

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Oplaty za CO 2014/10/05 13:15 #149740

Raczej prawidłowa nazwa to "podzielniki". Termostatem nazwałbym tylko pokrętło na wejściu do kaloryfera.

Niestety, jak podzielników nie było to nie było wielu problemów. Na szczęście we wspólnocie, której jestem nikt nawet nie pomyśli o montażu tego ustrojstwa ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Oplaty za CO 2014/10/20 14:39 #150531

Pamiętajcie, że rozliczenie które było w I połowie 2014 dotyczyło roku 2013. A to nie była ciepła zima bo na to składały się miesiące I-V + IX-XII 2013. Nie IX-XII 2013 + I-V 2014. To tak dla tych "wiecznie" niezadowolonych, którzy mają niby "zawsze" zamknięte zawory a zima "zawsze" jest ciepła i "nigdy" nie wiedzą skąd mają dopłaty :).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Oplaty za CO 2014/10/23 13:35 #150692

Darek82 napisał: te termostaty to...........szkoda gadać. Przykład z ostatniego sezonu grzewczego u mnie. Jak wiemy zima była ciepła...Mam 3 pokoje...W "dużym pokoju" gdzie odbywa się główne życie naciągneło mi ok 50 jednostek przez cała zimę czyli śmiesznie mało w porównaniu z innymi latami gdy więcej się grzało...w Sypialni ok 25 jednostek, a w 3 pokoju który służy za graciarnie, suszarnie i w której nie jest odkręcany kaloryfer bo nie ma takiej potrzeby patrzę, a tam nabite 158 jednostek. Czyli w pokoju w którym w ogóle nie przebywam i nie grzeję naciągneło więcej niż w dwóch pozostałych w których "żyję" :) Szkoda, że zorientowałem się za późno i pies pogrzebany i zapłacić za to muszę no ale jak widać coś tam "pokręciło się w główce" temu termostatowi

Ja bym to zgłosił... Chyba, że wina leży po Twojej stronie, bo masz np. nieszczelny zawór. W takim wypadku radziłbym wezwać fachowca. Nie był odkręcony na pewno ten kaloryfer? Zresztą myślę, że byście poczuli wchodząc od czasu do czasu do takiego pokoju, że jest tam grzanie na full... bo inaczej jak by Wam tyle naciągnęło? To może być błąd podzielnika... Zapłaciłeś już?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Oplaty za CO 2014/10/24 15:00 #150789

Mager napisał: Pamiętajcie, że rozliczenie które było w I połowie 2014 dotyczyło roku 2013. A to nie była ciepła zima bo na to składały się miesiące I-V + IX-XII 2013. Nie IX-XII 2013 + I-V 2014. To tak dla tych "wiecznie" niezadowolonych, którzy mają niby "zawsze" zamknięte zawory a zima "zawsze" jest ciepła i "nigdy" nie wiedzą skąd mają dopłaty :).

No niby masz rację, ale zawsze jakoś mniej więcej można sobie wyliczyć. Ja mam co roku w zasadzie takie same zużycie ogrzewania, jeden sezon grzewczy od drugiego różni się może o kilkanaście złotych...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Odp: Oplaty za CO 2014/10/26 09:41 #150836

Co do podzielników ciepła. Te nawet nie będąc przypięte do kaloryfera będą wskazywać pobór z prostej przyczyny. Nie ma w nich żadnego cuda techniki (procesora) mogącego wyodrębnić źródło ciepła i odpowiednio je sklasyfikować i rozliczyć. Tak więc nie odróżni ciepła kaloryfera od letniego dnia i momentu kiedy to o podzielnik "oprze" się słonko, suszarki, opalarki, farelki...To na odczytującym spoczywa odpowiedzialność jak rozliczy jednostki po za sezonem. Dlaczego w suszarni przy zerowym grzaniu wskazało więcej? Bo to suszarnia, środowisko wilgotne, parne i duszne z reguły z lekko podwyższoną temperaturą. Warto wietrzyć w trakcie suszenia! I wyganiać wilgoć z ciepłem od ubrań. W sumie lepiej schnie w przewiewnym pomieszczeniu. A i podzielnik nie będzie nabijał jednostek.

Kolejna sprawa to termostat na zaworze. To, to cosik białe do kręcenia z cyferkami to nie "kółko zaworu", to termostat! Ustawisz na 3 to w początkowej fazie grzania kalryfera (od zimnego) zawór będzie otwarty na maxa i do momentu rozgrzania płynu w termostacie (osiągnięcia przezeń odpowiedniej temperatury i objętości) kaloryfer bęrdzie gorący, a podzielnik będzie nabijał jak szalony jednostki ciepła. Gdy temperatura otoczenia osiągnie zadany na termostacie próg bijak termostatu przemieści iglicę zaworu w pozycję zamkniętą. Te cyferki na termostacie to nie moc grzania! Przecież woda w instalacji ma stałą temperaturę :P To są przedziały temperatur otoczenia po których termostat odcina dopływ. Więc pozycja "0" to przedział 6-8 stopni Celsjusza, więc jeśli otworzysz przy fess mrozie okno i wyziębisz pomieszczenie (poniżej 6st. C) kaloryfer będzie "rozgrzany do czerwoności" a podzielnik oszaleje z radości. Zróbcie eksperyment. Przygotujcie suszarkę do włosów i przekręćcie termostat na "6" i w tym samym momencie suszarka "On" i strumień na kratki termostatu. Kaloryfer będzie zimny, bo termostat odetnie dopływ z powodu osiągniętej temperatury zadanej. Tak samo z zimnym dolotem. W zimie też trzeba wietrzyć, ale koniecznie także zmniejszyć temperaturę na termostacie, bo jeśli ustawicie na 25 st. C, to będzie się wietrzyć i grzać na maxa jednocześnie :P

To, to takie "Słowo na niedzielę" było :)
Pochwalę się, że z sumiennością harcerza stosuję się do zaleceń producenta termostatu i podzielnika i mam od ośmiu lat nadpłaty po średnio 700 złotych. Zalecenie te także odnoszą się do np mostków termicznych i wydzielania pomieszczeń o różnych temperaturach zadanych. Wszystko składa mi się na niezły rachunek.

Koszty pomiaru mostków zwróciły mi się po roku. Koszty jakie musiałem dołożyć do lepszych materiałów budowlanych przy remoncie zwróciły się po czterech latach! Więc opłacało się, bo trzy lata realnie już oszczędzam!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Ghost


bytomski logo pelen kolor betanajpopularniejszy serwis internetowy w mieście, posiadający największe forum dyskusyjne, a także kalendarium imprez, ogłoszenia drobne i wiele innych.