Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Opłata za śmieci

Opłata za śmieci 2018/11/15 23:04 #181971

Czy coś wiadomo o cenie za wywóz śmieci? Sąsiednie Piekary wywoziły do Sity w Chorzowie która straciła status RIPOK. I teraz mają problem z nowymi cenami.
Podobno stawki miasto ustaliło na 20 i 30 zł za osobę segregującą i nie segregującą.
Czy u nas coś się zmienia?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Opłata za śmieci 2018/11/16 00:16 #181977

O nowych stawkach na razie nic nie wiadomo.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Opłata za śmieci 2018/11/16 19:19 #181995

Siedzę trochę w branży i powiem tak - bytomskie stawki 11 i 14 zł są obecnie totalnie oderwane od realiów rynkowych i trzeba liczyc się z drastycznymi podwyżkami. Mysle, że dotychczasowa władza nie podnosiła opłat ze wzgledu na wybory. Z kolei Wołosz obiecywał, że obniży (!!!) stawki, co jest niewykonalne. Reasumując - nie mozemy spodziewac sie poprawy w dziedzinie gospodarki odpadami komunalnymi przy aktualnie obowiązujących stawkach...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Opłata za śmieci 2018/11/16 23:36 #181997

Dokładnie. Opłaty za śmieci niestety muszą wzrosnąć, ale może spaść opłata za wodę. Stawki za śmieci w gminach w ogóle są oderwane totalnie od rzeczywistości.

Jeśli chodzi o gospodarkę to Bytom potrzebuje porządnej sortowni odpadów (na wczoraj) - koszt takiej sortowni niestety mieści się w granicach 100-120 mln złotych i potrzebne będą środki z UE/NFOŚiGW do realizacji przedsięwzięcia. Spalarnia - tak, ale ze względu na wydzielanie dioksyn do atmosfery (nie ma możliwości ich odfiltrowania) musi być z dala od zabudowań. Jako dobry przykład kompleksu można podać MASTER w Tychach. Wysypisko jest 3x mniejsze od Bytomskiego ponieważ większość odpadów przetwarza sortownia, kwatera, która tam jest nawet w 1/3 nie jest wypełniona odpadami. Bytomskie dwie kwatery są przepełnione (nie wiadomo co z 3) posiłkuję się wyłącznie zdjęciami satelitarnymi google'a.

Podsumowując - jeżeli coś ma się zmienić trzeba albo dogadać się z Zabrzem i FCC (jeśli chodzi o sortownię) albo wybudować własną i mieć wszystko pod kontrolą - innej dobrej drogi nie ma. No i zatrzymać zwożenie śmieci z Pszczyny.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Opłata za śmieci 2018/11/17 21:47 #182019

ciekawe jak faktycznie jest ze spalarniami. Wiele firm zarzeka się, że nie generują one nie dość, że uciążliwych zapachów to niby nic nie dostaje się do atmosfery. Takie spalarnie i to dwie miały powstać w Rudzie Śl. dwie niezależne firmy chciały postawić takie obiekty. Każda z tych firm pisała o braku uciążliwości i braku niebezpiecznych spalin.

w Bytomiu sortowni lub spalarni z pewnością brakuje. Swego czasu pamiętam jak w ŻB pisano o spalarni na wysypisku. Miała to być chyba jakaś plazmowa. Ten pomysł był zaczerpnięty z USA, gdzie takie spalarnie funkcjonują z powodzeniem i są uznawane za bezpiecznie. Również efekt spalania powodować miał, że nie wydobywał by się zarówno dym jak i dioksyny. Fatalnie się stało, że taki obiekt nigdy nie powstał.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Ghost


bytomski logo pelen kolor betanajpopularniejszy serwis internetowy w mieście, posiadający największe forum dyskusyjne, a także kalendarium imprez, ogłoszenia drobne i wiele innych.