Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Bytom - miejsce które ma wiele problemów.

Bytom - miejsce które ma wiele problemów. 2021/01/06 04:51 #194051

Witajcie forumowicze, ostatnio siedząc sobie przy herbacie zastanawiałem się - co najbardziej Wam przeszkadza w Bytomiu. Mi jako człowiekowi który często przemieszcza się między Orzegowem a Szombierkami, przeszkadza brak oświetlenia na ulicy Orzegowskiej (na odcinku przy parku Fazaniec). A drugą sprawą która mnie przeraża, jest wygląd przystanku Bytom zamłynie - graffiti na murach oraz stan tunelu którym możemy przejść na dworzec autobusowy to jakieś nieporozumienie. Zapraszam do wypisania kilka zmian które chcielibyście aby zostały dokonane, może ktoś "z góry" podłapie, i kiedyś wezmą się za prawdziwą odbudowę tego miasta (chociaż coraz bardziej widać, że aktualne władze Bytomia starają się tego dokonać), a nie za budowę stadionu dla Polonii, który się raczej nikomu oprócz kibicom nie przyda.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Bytom - miejsce które ma wiele problemów. 2021/01/06 13:33 #194052

Wydawało mi się,że kibic to mieszkaniec ale mogę sie mylić.
Patrząc na to z drugiej strony to co mnie obchodzi przejście pod dworcem.Przecież z niego korzystaja tylko ci co jeżdżą komunikacja zbiorową.Albo tylko mieszkańcy Szombierek czy Bobrka a ja tam nie mieszkam więc mam to gdzieś.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Bytom - miejsce które ma wiele problemów. 2021/01/06 14:26 #194053

Prawie do wszystkiego można się przyczepić, że służy tylko wąskiej grupie mieszkańców. W moim odczuciu poprzedni prezydent sprawiał jenak wrażenie, że poza stadionem mało co widzi w tym mieście i pewnie stąd takie podejście do tego tematu osób niezwiązanych z Polonią.
Co do głównego pytania, to przeszkadza mi bierność i olewactwo dużej części bytomian. Często nie obchodzi ich nawet własne podwórko i nie potrafią uszanować tego co ich sąsiedzi własnymi rękami zrobili. Oczywiście problem nie dotyczy tylko Bytomia, ale na pewno jesteśmy w czołówce na Śląsku jeśli chodzi o ilość tzw. patologii (temat był już poruszany w innych wątkach na forum).
Jeśli chodzi o konkretne miejsca i inwestycje, to długo by wymieniać, bo niektóre problemy narastały przez dziesięciolecia. Chyba najbardziej w ostatnich latach przeszkadzały mi kolejne wyburzenia na Karbiu i w Miechowicach spowodowane szkodami górniczymi. Cierpi na tym wizerunek miasta, a Miechowice powoli zaczynają się od osiedla i za niedługo Park Ludowy będzie otoczony polami. Głośno było też w temacie śmieci, ale tutaj widać poprawę i zdecydowanie inne podejście nowej władzy. Chciałbym też żeby powstały drogi rowerowe łączące centrum z dzielnicami, ale ostatnio odbyły się jakieś konsultacje w tym temacie, więc może ten temat również ruszy do przodu. Pewnie nie będzie łatwo, bo przez covid wpływy do budżetu są mniejsze, a wydatki się nie zmniejszyły.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Bytom - miejsce które ma wiele problemów. 2021/01/06 21:26 #194054

Jest świeżutka ankieta związana z tym wątkiem:
www.interankiety.pl/i/3wPQQmQW

Chodzi o wskazanie problemów społecznych w naszym mieście. Skorzystajcie z okazji, wypełnijcie, każdy głos jest cenny. Czas: do 13 stycznia 21 r.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Bytom - miejsce które ma wiele problemów. 2021/01/07 10:35 #194055

Peter5112 w tunelu pomiędzy Zamłyniem a dworcem autobusowym ostatnio odbyła się impreza graffiti.
Tu możesz poczytać nieco więcej na ten temat.
www.bytom.pl/bytomskie-legendy-okiem-artystow-graffiti
To co Ciebie przeraża, innych zachwyca. Miasto jest dla wszystkich a wszystkich nie da się zadowolić.

trybik - kto jest organizatorem ankiety?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Bytom - miejsce które ma wiele problemów. 2021/01/07 12:11 #194056

Witajcie forumowicze, ostatnio siedząc sobie ze szklaneczką miodowego Jim Beam'a, zastanawiałem się czy ktoś postrzega Bytom w miarę pozytywnie.
A tu jak znalazł taki pozytywny post.
Wielu z nas narzeka na to czy tamto, brud, ruina, dziury w drogach, szkody górnicze, brak pracodawców (producentów a nie handlowców), syf w powietrzu, "Menel Kingdom", a tu okazuje się, że istnieją osoby którym najbardziej w Bytomiu przeszkadza brak oświetlenia kilkuset (?) metrów drogi na zadupiu.

Tak na marginesie, nie pomyślałeś, że być może problemem jest oświetlenie pojazdu, którym często przemieszczasz się między Orzegowem a Szombierkami?
Wywnioskowałem, że pieszo nie chodzisz, bo wtedy oprócz oświetlenia, a prawdopodobnie przede wszystkim przeszkadzałby Ci brak chodnika.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Bytom - miejsce które ma wiele problemów. 2021/01/07 18:24 #194060

do neit:
Tyle wiem, ile jest napisane na stronie UM
www.bytom.pl/wypelnij-ankiete-dotyczaca-...i-spolecznej-bytomia

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Bytom - miejsce które ma wiele problemów. 2021/01/08 10:46 #194064

ok dzięki.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Ghost


bytomski logo pelen kolor betanajpopularniejszy serwis internetowy w mieście, posiadający największe forum dyskusyjne, a także kalendarium imprez, ogłoszenia drobne i wiele innych.

Media społecznościowe

Bytomski.pl - 2019 - Wszelkie Prawa Zastrzeżone