Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Co powstanie na ul.Kwietniewskiego

Co powstanie na ul.Kwietniewskiego 2018/10/17 08:15 #181191

Witam


Interesuje mnie co powstanie na ul.Kwietniewskiego? . Ostatnimi czasy ludzie mieszkający przy ul.Piłsudskiego zostali wysiedleni z kamienic , które współdzielą teren przy ul.Kwietniewskiego 11 z tą piękną kamienicą ,która niszczeje w oczach .
Zapewne wszystkie te stare kamienice zostaną wyburzone bo już stoją puste od kilku miesięcy z zabitymi oknami i zamurowanymi wejściami do kamienic i oficyn .Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Co powstanie na ul.Kwietniewskiego 2018/10/17 11:55 #181201

Krzysztof napisał: ul.Kwietniewskiego 11


Plany inwestycyjne na tym terenie zależą w dużym stopniu od decyzji dotyczącej losów tej kamienicy. Pierwotnie po kupnie terenu planowano przeprowadzenie generalnego remontu całej kamienicy. Po zapoznaniu się z jej stanem technicznym, wielkością i rozkładem pomieszczeń okazało się jednak, że budynek nie nadaje się ani mieszkania, ani na działalność komercyjną. W związku z tym w następnej kolejności planowano pozostawienie i wyremontowanie przedniej ściany, a wyburzenie budynku i dobudowanie nowej konstrukcji łącząc ją z przednią ścianą (podobnie zrobiono w przypadku parkingu Agory na ul. Webera). To rozwiązanie jest jednak kosztowne. Trzeci scenariusz obejmuje wyburzenie całej kamienicy, ale na takie rozwiązanie nie wyraża zgody konserwator. Dopóki nie zostanie podjęta ostateczna decyzja nic na ul. Kwietniewskiego raczej nie powstanie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Ghost


bytomski logo pelen kolor betanajpopularniejszy serwis internetowy w mieście, posiadający największe forum dyskusyjne, a także kalendarium imprez, ogłoszenia drobne i wiele innych.

Media społecznościowe

Bytomski.pl - 2019 - Wszelkie Prawa Zastrzeżone